Obok.

.

……………………………..
kiedy Przedmiot przestaje być przedmiotem? kiedy się de-Przedmiotowi (i wraca do Natury)? kiedy Człowiek Pracowity, Dobry i Uczciwy (= my wszyscy, jako te Dzieci) zamienia się w L’homme-machine: zostaje Urzędnikiem Piszczykiem? (najpierw…)
kiedy powstanie instytut Przyszłości narodowej? a jeśli nie: kto zlustruje Korporacje? Biura, Urzędy, Prezydentów… (Lehman Bros. odpowiadam & Unijna Komisja Kontroli Part… oo, pszprszam.)
……………………………..
tak, należałoby dokapitalizować Rękawiczki; dopóki są Całe. ale komu się to dziś opłaca, gdy nowe — kosztują mniej, niż Czas + Nici + […]
……………………………..

Któż wie zresztą, czy samo istnienie człowieka nie jest racją jego bytu? Został on może nie wiadomo jak, ani dlaczego rzucony na pastwę losu w którymś miejscu powierzchni ziemskiej: wiemy tylko, że musi żyć i umrzeć, podobnie jak grzyby, rodzące się i ginące z dnia na dzień, albo jak kwiaty, okalające rowy i pokrywające mury.

  Julien Offray de La Mettrie
  „Człowiek-maszyna” (1748)

……………………………..

Bajka o metropolii
Był sobie jeden kacyk, który lubił wielkie słowa. Rósł od nich i rósł. Ostatnio powtarza „metropolia” razem ze swoimi klakierami. To brzmi lepiej niż „spalarnia” albo „wysypisko” albo „wylęgarnia nowotworów”.
(…)
Bąk, James Bąk

……………………………..
Fritz Lang à rebours.
……………………………..
cdn.
(podobno.)

17 odpowiedzi na “Rękawiczki wyemigrowały.”

 1. Kultura, Sztuka, Cywilizacja… To tylko PR, który ma przykryć ten niewygodny fakt, że urodziliśmy się, by umrzeć (i ew. przekazać trochę genów dalej). Jasne, że filmy w kolorze wyglądają lepiej niż te czarno białe, ale nie zmienia to faktu, że na koniec pojawia się napis The End.

 2. Jakio kawiarniany filozof nie zgadzam się z Julien Offray de La Met­trie
  „Człowiek-maszyna” (1748) bo one te grzyby i kwiaty nie dupcą, nie piją napojów wyskokowych, nie ćpają (co najwyżej są ćpane), nie kupują plazm, samochodów marki francuskiej i niemieckiej, nie mieszkają w Apartamentowcach jakże nowoczesnych z ochroną – czyli nie mają, nie odczuwają sensu, przyjemności z, orgazmiastego uczucia posiadania – nie odczuwają pełni sensu życia.
  i
  fajna ksionżka o anarchistach http://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/pirat-stepowy

  1. Bicie Grzybów jest nielegalne. (albo Niemoralne, gdyż mnie się myli Prawo z Moralnością.)

   1. (każdy pisał. dziś to Łatwe. pisanie staniało.)

    Piotr Surzyn (f-book; dziś)
    od rana widzę na fb faszyści, kaczyński i pis. I to mnie wkurza! to jest pójście na łatwiznę bo nie trzeba się trzy razy wczytywać w informacje (te na trzeciej stronie bo na pierwszej jest matka madzi i kot kaczyńskiego), porównywać ich, wyciągać wniosków, zagłębiać się w życie publiczne i rozliczać polityków tak jak rozliczylibyście faceta który przyszedł ułożyć Wam kafelki w kuchni. wystarczy zalajkować kaczora z wąsem hitlera albo zhejtować wszechopolaków i obywatelski obowiązek spełniony. a może by jednak zająć się ludźmi którzy faktycznie sprawują władzę? podwyższają podatki, zabierają ulgi, pod pozorem dziadowskich oszczędności pozbawiają nas marynarki wojennej, osłabiają siły powietrzne, naliczyli już kilkadziesiąt afer z prywatyzacją, nieprawidłowym finansowaniem (afera min. Grada, afera min. Grabarczyka, afera Misiaka) za wykrycie jednej z nich odwołali szefa cba (sic!), zatrudniają tysiące nowych urzędników, chcą kontrolować internet,
    zlikwidowali dwie stocznie, zatuszowali afere hazardową, spieprzyli drogi na euro, o pieniadzach z OFE i ZUS nie wspomnę, podwyższyli akcyzy, oddali koncesje na gaz za ulamek kwot za jakie sprzedano je w innych krajach, wyprzedali firmy przynoszące miliardy do budżetu (pzu, pko, kghm), zmarnowali szansę modernizacji linii kolejowych – byly na to ogromne dotacje z UE wystarczyło to zrobić! zawalili negocjacje limitów CO2 przez co prawdopodobnie podrożeje prąd i tysiąc innych rzeczy którymi nikt się nie zajmuje bo wszyscy jojczą że naprawa bruku bestialsko zniszczonego przez faszystów wyniesie 30 tysi. a tym że zadłużenie skoczyło o KILKASET MILIARDÓW złotych w ostatnich 4 latach ktoś się interesował może? bo kilkaset miliardów to więcej niż 30 tysięcy złotych.

    jak już kiedyś pisałem żal mi tego że Polacy tak szybko stracili czujność. wystarczyły dwie dekady żebyśmy z zaprawionych w bojach z władzą twardych skurwieli, którzy nie pozwolili sobie wcisnąć żadnych kitów, zamienili się w kompletne tego przeciwieństwo.

    i żeby nie było że jestem pisiorem załączam zdjęcie kaczora-hitlera. można lajkować.

    1. Ja tez sie dziwie ze jajcza, a to takie proste kuknac na kwitek ze sklepu i zorientowac sie ze w GB papu jest „ovatowane” stawka zerowa. Jak ktos obchodzi sie bez procentow i mydla to mu trudno w markecie podatek vat uiscic.
     W biednym PL panstwo drze kase z kazdego plasterka zoltego sera i kazdej kostki margaryny. Tak ze objadajacy sie kromka chleba z serem Polak musi smarowac swojej kascie rzadzaco-pierdzacej. I platosza i jojcza a powinni dawno to cale kolesiowo odeslac na Marsa. Albo zrezygnowac z jojczenia i platoszenia i wyjechac.

     Problemy swiatowe sa inne.
     Np. w Londynie maszynisci metra szantazuja strajkiem na 26 grudnia. Tradycyjnie chca podwyzki. Kierownik skladu zarabia ok 50 tys funtow rocznie i mu malo wiec szantazuje rodakow ze na swiateczne wyprzedaze metrem w Londynie nielzja. No i Panie Makowski klops bo narod chce kase wydawac, bez wydawania narod nie jest szczesliwy. Bo ja powszechnie wiadomo kasa nikomu szczescia nie daje, szczescie daja zakupy!
     Chcialabym zeby takie problemy dotarly do PL, zeby Polak martwl sie nie za co zrobi zakupy tylko gdzie je zrobi i jak w to ewentualnie miejsce zakupowe dojedzie. Takie mam zyczenie… listopadowe O;)))

      1. Dobry wieczor, a co z praca do 68lat? Nie badz Pan taki kokiet, dobrze Pan wygladasz a koniec swiata ponoc odwolali.

       ps. moja ma-ma w wieku 58 lat zostala emigrantka a po 60-tce nowego meza sobie nalazla, a ani taka madra ani taka piekana a z bogactwem tez na bakier bo emerytury az 1270pln pobiera.

Możliwość komentowania została wyłączona.