dostaję (tak, to znów o Książce, niestety) pierwsze głosy krytyczne. (a ten: z f-bóka)

Piotr Bratkowski
No, Panie, co Pan młodzieży wciskasz! Mewa przy Mostowej? Albatros przecie… Mewa dużo dalej na południe, między Tamką i Ludną, jeszcze za Rybitwą…

  Jacek Olechowski
  tak było, proszę Szanownego Państwa,tak było!

Józef Cukier
Tak, pryncypia i inponderabilia są najważniejsze :)……………………………………………..
a obrazek? bez związku: słownik polsko-enerdowski; który kiedyś opublikowałem, w całości, coby mnie Krytycy nie krytykowali, że. w Sieci, strona po stronie. ale nie było zainteresowania, to.
……………………………………………..
przypisy:
1.

swoja droga to wpadlbym tez do takiego „jazzie” klubu aby zobaczyc dzisiejsza warszawska koterie i wiedziec jak ona dzis wyglada i o czym plotkuje a pozniej bym odwiedzil taka typowa mordownie jaka kiedys byl bar „mewa” nad wisla gdzie gromadzili sie panowie z czerwonymi nosami i kazdy mial obowiazkowa reklamowke ze zdjeciem golej baby albo jakims czadowym napisem typu „zaklad pracy chronionej Warel” a piwo pilo sie na stojaco, od czasu do czasu pochylajac glowe przed nadlatujacym kuflem.

……………………………………………..
tak: zbowid, Panie…
(został nam tylko Peerel, niewolnikom – gdy inni, Celebryci – piją kawę w Cieple; na koszt Reżymu.)

…ludzie dobrze wiedzą, co zrobiłem, a czego nie

i tym Optymistycznym akcentem.
(w przyszłości: pomnik Utrwalacza władzy nieludowej.)
……………………………………………..
i u-aktualnienie:
(z f-bóka, bo i skad)
Malgorzata Machowska

Z. Hołdys uratował Polskę i z wrodzoną sobie skromnością pisze: „Premier skumał natychmiast, że to, co poruszyłem, to są ogromnie ważne problemy, nie olał ich i chce ze mną odbyć szybko spotkanie tetate, aby się zorientować w szczegółach. Jakoś next week. Może to zdarzenie jednak coś dało”
(…)

  Tomek Lipinski
  powiem jedno: warto rozmawiać

(…)

no, czas na piwo…
(dlapolski.)

22 odpowiedzi na “instytut pamięci nienarodowej (d. muzeum sztuki nienowoczesnej)”

 1. to ja też powtórzę: fuck.
  (tak, tak – „na rock’n’rolla czas już minął, a zresztą brać go nie ma już skąd”]

 2. WODNIK53 pisze:
  2011-03-26 o godz. 16:28

  Ś.p. Kazimierz Dejmek kiedyś miał powiedzieć – Aktor jest od grania jak dupa od srania.
  Wybaczcie – Pan Panie Redaktorze też – czym jest (za przeproszeniem) w tej konwencji Ania Wyszkoni lub Doda-Elektroda vs Lipiński, Hołdys czy Kukiz. To ten sam „wymiar kapelusza”. Intelektualnego. I że tak powiem „znaczeniowego”. A czym różni się np. ni(e)jaki Kukiz od powiedzmy braci Mroczków, Pei czy DJ-ja coś-tam-coś-tam ? !
  Prof. G.Kołodko w swej książce „Świat na wyciągnięcie ręki” napisał, iż społeczeństwo gdzie elita robi za hołotę samo jest hołotą (parafraza) – ma absolutną rację……
  Chce się zakrzyknąć – Panie Redaktorze Passent – powagi! Czy Prezydent Obama omawia problemy państwa amerykańskiego z powiedzmy np. W. Allenem, M. Douglasem, Metallicą, T. Turner lub M. Jaggerem ? Z odpowiednim ounturażem wobec wym. artystów i (z drugiej strony) tych „polskich” celebrytów z którymi raczył był się spotkać Pan Premier RP. To jest parodia !
  Co Pan Hołdys ma do powiedzenia o finansach publicznych albo o podejmowaniu decyzji w skali makro ? A jakie ma w tej materii wykształcenie i doświadczenie ?
  Krytykując PRL – o ile pamiętam – Pan Zbigniew H. zarzucał zawsze, iż niewykształceni (nomenklaturowi) ludzie zajmują się rzeczami w czym są niekompetentni ? A w tej sprawie – jak to się ma do jego wcześniejszych anty-PRL-owskich (słusznych zresztą) enuncjacji ?
  Zacznij od siebie – mawiał Sokrates.
  A Pan Lipiński – co wie np. o bezpieczeństwie państwa i poczuciu spokoju ogółu obywateli ? Co wie o środkach budżetowych i ich dystrybucji ? O prawie i porządku jurydycznym wydatkowania tego budżetu ?
  Czy „szarpanie” drutów w gitarze jest wystarczającym aspektem aby autorytatywnie zajmować stanowisko w takich kwestiach ?
  Pan Premier – nie jestem Jego zwolennikiem i Jego partii (ale dziś to On reprezentuje Moje państwo !) – nie powinien iść na taki „deal”. To jest właśnie czysty populizm i schlebianie populistycznym, ochlokratycznym tendencjom tkwiącym w tym społeczeństwie. To kolejne deprecjonowanie państwa. Mojego i naszego państwa. Które jest i tak dostatecznie słabe.
  To tak jakby p. M. Środa odpowiadała za „koleje”, albo K. Szczuka za sprawy zagraniczne.
  A tak nota bene – Pan Kukiz niebezpiecznie steruje w stronę „orbanizacji” życia publicznego – jego nacjonalizm, jego obsesje pisowskie, jego zaściankowość jest wypisz wymaluj węgierskimi/orbanowymi obsesjami, znanymi w Europie Śr. od ponad 150 laty – hiper-prawicowym, z których zrodziły się (i tkwią po dziś dzień) antysemityzm, rasizm, niechęć do „Innego”, antykomunizm, anty-multi/kulti: a to zawsze prowadzi do zagłady „Innego”. Zawsze tak było. Rockmani też są przecież „nazi” ……..
  Pan Premier zrobił błąd spotykając się z owymi celebrytami, nie mającymi nic konkretnego do powiedzenia, oprócz swoich prywatnych frustracji i fumów. Jutro winien w takim razie udzielić audiencji J. Nowickiemu, J. Steczkowskiej, Frankowi-Kimono lub B. Kozidrak. Efekty (dla państwa i społeczeństwa) będą takie same. Dla mnie to obciach!
  Pozdrawiam
  WODNIK53

 3. nie wiem tylko dlaczego wodnik sie tak ogranicza (w stawianiu pytan) li tylko do artystow.

 4. @alergik
  1. „li” jest w porzadku, ale czy nie jest to popieranie reżimu (wiadomego)?
  2. „do artystów” to jest nadużycie!
  i o tym nie chce mi się gadać (zbyt bardzo)
  bar Mewa jest lepszy, chociaż w mojej pamięci funkcjonują jakby inne
  gwoli uściślenia chciałbym dodać, że trzeba było być opartym o ścianę, żeby z tyłu nic nie mogło zaskoczyć
  samo życie
  i jak pjeknie było

  1. tak, ale groźniej było w barze „hektor” (obecnie chyba centrum Sony). tam, podobno – kiedyś Faceta zadźgali nożem; a że był taki ścisk, że… to stał tak pionowo, przesuwany systematycznie, wiadomo: Pyjany. aż się troszki przeliźniło i upadł.
   wtedy przyjechała Milicja i już nie było zabawy…

   1. baru Hektor nie znam
    (z racji jegoraficznych)
    ale historia notuje podobne przypadki
    w barze Kosmos dopiero po nowym roku zauważono, ż gostek jako dywan służył

 5. Popatrzyłem sobie na jutubce na to całe spotkanie i jestem zbudowany tym, że obecny premier to normalny człowiek. Nie zadziera nosa. I w dodatku inteligentny. Od razu zastrzegam, że nie wiem czy będę na niego głosował (nie wiem czy w ogóle). Nie jest to notka nakolannicza.

  Podobało mi się, że zamiast przeciągania i darcia flagi oraz okolicznościowej wojny medialnej jaką można np. zaobserwować jeśli do studia zaprosi się np. kogoś z PiS i kogoś z PO miałem spokojną rzeczową a czasami nawet błyskotliwą wymianę poglądów.

  Z mojego oglądania wynikło np., że hołdysowe wołanie o większą swobodę demokratyczną w partiach (opinia, którą także przedstawiał w jednym z felietonów we Wprost) może doprowadzić do permanentnej rewolucyjności i kompletnego bałaganu na scenie politycznej (=potwierdziły się moje obawy).

  „Pan Pre­mier zro­bił błąd spo­ty­ka­jąc się z owymi cele­bry­tami, nie mają­cymi nic kon­kret­nego do powie­dze­nia, oprócz swo­ich pry­wat­nych fru­stra­cji i fumów.”

  Wspomniany Zbigniew Hołdys prosił o wpisanie na facebooku ciekawych pytań do premiera od ludzi należących do jego znajomych. Wiem, widziałem. Przypuszczam, że z nich skorzystał podczas śniadania. Nie są to więc li i jedynie „prywatne frustracje i fumy”.

  Padło (ważne IMO) pytanie o posiadanie konopi na własny użyteki stosunek do tego premiera.

  Pojawiła się rozmowa na temat dymisji Klicha.

  „Jutro winien w takim razie udzie­lić audien­cji J. Nowic­kiemu, J. Stecz­kow­skiej, Frankowi-Kimono lub B. Kozi­drak. Efekty (dla pań­stwa i spo­łe­czeń­stwa) będą takie same. Dla mnie to obciach!”

  Różnica między „trzema szarpidrutami” a wyżej wspomnianymi jest taka, że Lipiński, Hołdys i Kukiz stale są zainteresowani życiem politycznym i dają temu wyraz w różnych miejscach medialnie ważnych. Są wyraziści (bywa, że do bólu i do przesady) jeśli chodzi o poglądy. Nie boją się ich prezentować.

  Tyle z pierwszego rzutu oka i ucha.

  Gdyby ktoś chciał zrobić sobie powtórkę z rozrywki i poanalizować wypowiedzi, to proszę:
  http://www.youtube.com/results?search_query=drugie+%C5%9Bniadanie+mistrz%C3%B3w+tusk&aq=0

  (niestety z dziewięciu części brak jednej)

  1. i tu się różnimy; gdyż – jak mniemam zarozumiale – był to kolejny etap kampanii wyborczej Peło; bardzo udany, bardzo (= nikt nie mówi, poza Tobą, jak wypadł Premjer i Żąd; a wszyscy = o „Celebrytach” — oraz kolejny etap podchodzenia Wybrańców do Pańskiego stoła.
   może rzuci jaką Kość czy ochłap… może coś spadnie?
   (oo! już leci… i chce ze mną odbyć szybko spo­tka­nie tetate, aby się zorien­to­wać w szcze­gó­łach…)
   odbyt Władzy.
   (chętnie poznam i.)

   1. Ależ oczywiście, że to etap kampanii. Premier stara się jak może. Dlatego specjalnie umieściłem link do jutuba, żeby bacznie można było posłuchać i porównać. Dobrze uczyć się erystyki i sztuki rozmowy od najlepszych ;-). Kto wie, co może się przydać w przyszłości.

    „Ochłapy z pańskiego stołu…”

    No nie wiem, ja to mam inaczej. Patrzę sobie z dystansem, bez gwałtowniejszych uczuć. Przyglądam się jakie interesa załatwiane były przy stole. Przy kolejnych oglądaniach pewnie wyłapię ciekawsze zagrywki i patenty adwersarzy. Sama słodycz – taka nauka na żywym, medialnym ciele polityki.

    1. (najpewniej oczywistość, ale…)
     Zamiast demokracji ateńskiej, bezpośredniej czy jakiejś innej mamy demokrację medialną. Źródłem wysokości słupków poparcia są często bon moty, zagrywki pod kamerę, mieszczące się w 30 sekundach informacyjnego newsa. Niewiele (lub najczęściej brak) w tym merytorycznej dyskusji, inteligentnego rozważenia dróg i możliwości rozwiązywania problemów. W „Śniadaniu” takiej propagandy było niewiele. I to cieszy.

  2. z racji położenia niemożliwe, ale aksjologicznie (że się wyrażę) jak najbardziej

    1. Chodzi o to, że link do jutuba nie działa?

     U mnie działa. Sprawdzałem.

     Jeśli nie da się tak to proszę wejść na y/t i wpisać w wyszukiwarce: „drugie śniadanie mistrzów tusk” (bez cudzysłowia)

 6. jutub działa
  chciałem makowskiemu odpowiedzieć
  a wypadło gdziesik indziej
  @Harry Balls
  mordy jakby znajome,
  ale po paru meduzach (o lornetach nie wspomę) może się merdać

Możliwość komentowania została wyłączona.