dziś import z f-boka, bo. a bo od rana pracuję (dziwne, co?)

Sergio de Arana
‎@Leszek: Bo media kreują rzeczywistość. W Gazecie na 3 króli napisaliście wielkimi literami, że według policji co roku 10 tysięcy mężczyzn w Polsce jest bitych przez żony.
Nie_bij_mnie__zono.html


Sprawdziłem dane źródłowe i okazuje się, że te 10 tysięcy (dorosłych) mężczyzn jest bitych przez 3926 (dorosłych) kobiet. Czyli, że jedna żona bije przeciętnie 3 mężczyzn (swojego męża oraz dwoje sąsiadów):
www.statystyka.policja.pl

Dzięki tej twórczej reinterpretacji danych policji okazało się, że nie dość że kobiety są w Polsce wyjątkowo okrutne, to dodatkowo uprawiają poligamię lub nałogowo biją męża sąsiadki.

Masz rację media tworzą rzeczywistość i to całkiem zaskakującą rzeczywistość. Ja nie wiem co mam z tymi danymi zrobić, bo myślałem, że poligamia jest zakazana.

wszystko jest zakazane, ale.
……………………………………….
ps.

Do czego służą blogi
Blog może być li tylko uzupełniającym dodatkiem do forum dyskusyjnego. Wolnostojący blog w rodzaju ooops Makowskiego nigdy nie stanie się platformą dyskusyjną pomimo posiadania backtracków i braku cenzury komentarzy. Kurica nie ptica… Blog to li tylko personal home page z RSSem.

Opublikowano 2009-04-14, autor: wychodźca

ano.
kurica nie MO.

16 odpowiedzi na “media-MO-nid-łja”

 1. To, że media kreują jest (jak się mówi) oczywistą oczywistością. Pytania nasuwające się są następujące:
  1. Jak media kreują (co się nie przedostaje poza filter).
  2. Czy w tym kraju mamy do czynienia z jednolitym frontem medialnym (lub z przeważającą medialną „linią programową”), jeśli tak, to z czego to wynika.

  Na pytanie 2. proszę o odpowiedzi czytaczy bloga.

  1. Wynika to ze WSI

   Na tej kanwie można by sobie pospekulować o specyfice pomrocznego blogowania w porównaniu z blogowaniem pozapomrocznym. WSI nauczone smutnym przykładem Wirtualnej Polski AD 2002 ściśle kontroluje urabianie opinii publicznej. Nie wspominając już o wpisach – komentarze muszą być uprzednio zaaprobowane przed opublikowaniem na Onecie i niesławnej Wirtualnej Polsce. W ten sposób wyhodowano całkiem nową rasę internauty – homo oneticus.

   Rankingi w RP są redagowane przez komitety adminów. Cwana gapa Czarnecki został okrzyknięty he he he “Absolutny rekordzista. Prowadzi swój blog już 4 lata i 4 miesiące i przez ten czas nie opuścił ani jednego dnia.”

   za pomocą Rankingi | Matrioszka kurica.

  2. Od czasów pierwszego raportu w 2002 roku Polska systematycznie spada na liście (z pozycji 30. i wskaźnika 7,50 do pozycji 58. ze wskaźnikiem 14,00). Na pierwszym miejscu (ze wskaźnikiem 0,50) lokują się Finlandia, Islandia, Irlandia i Holandia. W krajach tych nie ma cenzury, nie ma gróźb wobec reporterów, dziennikarze nie są poddawani represjom ze strony władz.

   za pomocą Reporterzy bez Granic: Polska prasa na cenzurowanym? – Wiadomości24.

 2. Żeby wiedzieć co to jest RRS to trzeba być uczonym w internecie, wszystkie skróty po angielsku, ostatni chciałem założyć blog na wordpress ale się pogubiłem – może i dobrze, bo co taki gupek jak ja by na tym blogu pisał, może to i dobre jest.

 3. Dobrze że pan nie bijesz (nas), w Libanie szykuje się wojna domowa – ale nie wiem tego z naszych mediów tylko z forum militarnego i CNN, w naszych ostatnio nic o zagranicy nie mówią – no że z CNN (a pisałem że w angielskim nie kumaty) – no kilka słów po angielsku znam np. war, brejking nius, Libanon, Krajzys itd.

 4. internetowy:
  już od dawna, ze zdziwieniem [?] – widzę, że jak czytam polskie („polskojązyczne” wiadomo) Media — oraz te tzw. „światowe” (znaczy w Językach) — to widzę 2 różne światy.
  (d. byle polska wieś spokojna…)

Możliwość komentowania została wyłączona.