1. Dawniej:

Premier: planujemy znieść obowiązek meldunkowy
eb 31-01-2008, ostatnia aktualizacja 31-01-2008 17:43
– Rząd planuje zniesienie do końca roku obowiązku meldunku w ogóle, nie tylko meldunku tymczasowego – powiedział Premier Donald Tusk. Wcześniej politycy Platformy zapowiadali, że będą chcieli zniesienia meldunku tymczasowego.

Tusk nazwał ten obowiązek „zabytkiem z epoki bardzo, bardzo poprzedniej”. – Nie widzę żadnego powodu, aby to kontynuować – mówił premier. Zapowiedział jednocześnie, że chce pójść dalej i znieść obowiązek meldunku w ogóle.
– Chcemy być w awangardzie państw, które nie męczą swoich obywateli nadmiernymi biurokratycznymi rygorami. I dlatego mamy ambitny zamiar do końca roku znieść w ogóle obowiązek meldunku – mówił szef rządu.
Zgodnie z ustawą o ewidencji ludności i dowodach osobistych (jeszcze z 1974 r., później wielokrotnie nowelizowana) osoba posiadająca obywatelstwo polskie i przebywająca na stałe w kraju jest zobowiązana zameldować się w miejscu pobytu stałego.
Ta sama ustawa mówi też, że osoba która przebywa w określonej miejscowości pod tym samym adresem dłużej niż trzy doby, jest zobowiązania zameldować się na pobyt stały lub tymczasowy najpóźniej przed upływem czwartej doby od przybycia.
logo_pap_male

2. Dziś:

Środa, 10 grudnia 2014
Obowiązek meldunkowy – rekomendacja Międzyresortowego Zespołu

uprasza się o nieskładanie Kondolencji.

13 odpowiedzi na “and Now…”

 1. „zniesiono sankcje karne m.in. dla obywateli polskich czy obywateli UE, za niedopełnienie obowiązku meldunkowego.”
  Czyli martwe prawo?
  Ale następne będą obroże, zaczipowanie, a i może otworzenie obozów dla niegrzecznych niezameldowanych bez PESELU.
  IRAN EUROPY – Hańba.

 2. A to?
  Obowiązek meldunkowy
  ZNIESIENIE OBOWIĄZKU MELDUNKOWEGO
  W dniu 24 września 2010 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił nową ustawę o ewidencji ludności, opublikowaną w Dz.U. Nr 217, poz. 1427 z późn. zm., która wejdzie w życie zgodnie z ustawą o zmianie ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U z 2012 poz. 1407) – 1 stycznia 2015r.

  Ustawa przewiduje zniesienie obowiązku meldunkowego z dniem 1 stycznia 2016 r.”

 3. ps.
  Giewu nadal pluje & jątrzy.

  Jednak sprawa nie wygląda kolorowo. – Brakuje odważnego, który powie, że to były obietnice bez pokrycia, bez przemyślenia ich konsekwencji. Już raz w pośpiechu nowelizowano ustawę, aby przesunąć termin likwidacji meldunku z 2014 na 2016 rok. Teraz nikt nie chce wziąć tego na swoje barki – przyznaje w rozmowie z serwisem tvn24.pl jeden z posłów rządzącej koalicji.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,17110393.html#TRrel_nc_SST

  1. Jak zwykle… Klamalismy, klamiemy i klamac bedziemy. A ten co obiecywal powroty z emigracji sam spierdzielil do Brukseli po wyzsza pensje i gwarantowane swiadczenie emerytalne dla urzedasow UE.
   Patrz Maku na demografie plus najwieksza od drugiej wojny emigracje ….za dziesiec lat Polsce juz nikt nic nie porzyczy. Ekonomicznie i demograficznie Polska jest niestety pacjentem w stanie agonalnym.

   1. Chwileczke… ta komisja co rekomenduje pozostanie przy obowiazku to on a byla powolana do przeprowadzenia likwidacji! Jaja sobie robia:-)

 4. Bo takie urzędasy jaki kraj. Innym wystarczy rozliczenie podatkowe od dochodu i już mają wszystko o obywatelu, alew W polsce to za trudne bo IQ w urzędach „just below that line”.

Możliwość komentowania została wyłączona.