Wielce Szanowni (acz nieliczni) Rodacy, którzy tu…

…wpadacie (a Niektórzy systematycznie jednak, chwała Wam). DZIĘKUJEMY.
ale robić nie będziemy.
Ten (d. Nasz?) Kraj leży bowiem między czymśtam a Czymśtam, w Czyjejś wpływów… ale Ja — leżę zupełnie gdzie indziej. ot, nieledwie przedwczoraj znalazłem się, siebie raczej — jako leżącego na ulicy.
(Zdjęcie załączam.)

iti-water-home

32 myśli na temat “Wielce Szanowni (acz nieliczni) Rodacy, którzy tu…

  1. tak mojej Matce od Dziecka mówili Doktorzy: że mam. a i dziś akurat Rano — Kolega mnie ostrzegł (+ życzliwy):

    (…) Życzę Ci zdrowia, choć mam świadomość, że na pewne sprawy nie masz wpływu…

   no, niestety: jak już się Debilem urodziłem — to muszę nieść ten Łeb na Krzyżu.

    1. Ja to w Ogólności zaczynam mieć wrażenie, graniczące z pewnością, iż jestem jakiś Pop.
     (ierdolony raczej jednak.)
     Coraz mniej mnie się idzie z Ludzkością (niektórą) dogadywać; widać: wada ukryta.

 1. Rozmowy z molochem (d. rozmowy s catem ) część druga

  W poprzednim odcinku telenoweli: fieloryb po nieudanej próbie wpisywania tekstu w telewizorze FIRMY-CO-MA-PÓŁ-KRAJU (zwanej dla niepoznaki Molochem) zadzwonił do infolinii tejże. Został tam skierowany na stronę internetową, gdzie znalazł czat z pracownikiem Molocha. Po uzyskaniu odpowiedzi (negatywnej i odmownej w każdym wymiarze) okazało się, że:
  1. MOLOCH NIE MA OPROGRAMOWANIA DO STEROWANIA KLAWIATURĄ ZE swojego TELEWIZORA PRZY POMOCY OPROGRAMOWANIA KLAWIATURY swojego TABLETU.
  1a) Moloch nie ma oprogramowania do sterowania myszką na ekranie telewizora
  2. Widoczna alternatywa to zakupienie kolejnego przydasia w postaci klawiatury bluetooth i myszki.

  1. [część wesoła, z uśmiechem, ironią i przytupem zakończona niespodziewanym BUM]

   Kreator ci mój widzę ogromy – westchnął fieloryb. Na stronie www Molocha zobaczył wybór, jakiego nie powstydziłaby się baza grzechów ludzkich w piekielnej machnie, kierowanej przez Lucyfera. Była pycha reprezentowana przez wielość możliwości wyboru co do sprzętu. Nieczystość intencji producenta nicowana sprzętem pralniczym. Wraz z rozwijaniem kolejnych kategorii bodźcem stawało się nieumiarkowanie z jakim wielka firma oddawała swoje wytwory w ręce nienasyconych.
   Z gniewem użytkownik kreatora zgłoszenia reklamacyjnego przedzierał się przez kolejne warstwy korporacyjnej ciekawości. Ileż chciwości trzeba mieć by pragnąć tego wszystkiego – zadumał się fieloryb. Jakie formy duchowego lenistwa można rozwijać w sobie korzystając z produkcyjnej maszynerii ogólnoświatowej fabryki.

   Nad wszystkim górowała jednak zazdrość konsumentów nie posiadających całego bogactwa dóbr oferowanych przez Molocha.

   Poszukiwania zakończyły się negatywnie. Zmęczenie dało o sobie znać. fieloryb mimo dwukrotnego przebrnięcia przez „Kreaturę” nie mógł znaleźć w Wszechwładnego Zgłoszenia Reklamacyjnego modelu telewizora z którym miał problem. Wybrał więc pierwszy lepszy, pamiętając o uwadze Pracownika Molocha, aby nadać odpowiedni temat wiadomości:

   Twoje pytanie
   Poszukuję możliwości sterowania przy pomocy klawiatury dostępnej na ekranie tabletu *** telewizorem o modelu *** waszej firmy
   przy czym nie chodzi mi o sterowanie programem ***, ale o korzystanie z klawiatury dostępnej w tablecie przy korzystaniu z oprogramowania dostępnego poprzez ***. Ma to zastąpić podłączenie fizycznej klawiatury i myszki do wzmiankowanego telewizora.

   W przypadku braku takiej aplikacji i negatywnej odpowiedzi na moją prośbę (nie ma takiej aplikacji i nie zostanie ona udosępniona w najbliższym czasie) proszę o podanie adresu e-mail osoby, która będzie w stanie rozwiązać ten problem w celu późniejszego kontaktu.

   Drugi dzień zastał fieloryba przed ekranem z wyświetlaną skrzynką e-mail:

   Nasza Odpowiedź

   Numer odnośnika Klienta: ***
   Numer odpowiedzi ślimaczej: ***

   Przy kontakcie z infolinią prosimy o powołanie się na odpowiedzi ślimaczej,

   Uprzejmie dziękuję za kontakt z Centrum Molocha.

   Oprogramowanie *** zostało specjalnie opracowane w celu umożliwienia sterowania telewizorem, oraz korzystania z usług oferowanych przez aplikację ***. Odnosząc się o pańskiego zapytania o możliwość sterowania funkcjami telewizora bezpośrednio z klawiatury w tablecie, pragnę poinformować, iż w obecnym momencie oprogramowanie tabletu nie posiada takiej funkcjonalności. Na chwilę obecną nie ma również informacji o planowanym wprowadzeniu do oprogramowania tabletów takich zmian, które by to umożliwiały. Niemniej jednak Panie fielorybie, przekażę osobiście pańską sugestię odnośnie takiej zmiany do głównego działu rozwoju. Dział techniczny na pewno weźmie pod uwagę taką sugestię i rozważy możliwość wprowadzenia takiej możliwości do oprogramowania tabletów.
   Z chęcią udzielę odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

   W przypadku dalszej korespondencji prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego na stronie: http://www.mol-och!.pl, zakładka ‘kontakt z nami’, ponieważ bezpośrednia odpowiedź zwrotna na ten email nie dotrze do naszych konsultantów.

   Z pozdrowieniami
   Szatan Śledzi

   fieloryb nie poczuł się podłamany, nie oczekiwał niczego innego. Moloch trwał w półśnie nie tracąc niepotrzebnie energii. Od tego miał swoich pracowników.
   Od początku zadaniem fieloryba było wykorzystanie Molocha do realizacji własnych celów bez oglądania się na zmęczenie i inne niedogodności.
   Wcisnął przycisk Odpowiedz:

   1. [jak doprowadzić do BUM]
    Szanowny Panie,
    tak odpowiedź nie jest w ogóle satysfakcjonująca a nawet mnie oburza. Jestem oburzony z takiego powodu, że poza Panem takiej odpowiedzi udzielono mi zarówno w serwisie telefonicznym jak i w kontakcie na stronie www. Proszę o jakikolwiek kontakt z osobą odpowiedzialną za rozwój oprogramowania w tabletach firmy *** lub bezpośredni ontakt do działu (des)trukcji oprogramowani.

    Moja – jak pan napisał sugestia, jest koniecznością. Mimo posiadnania waszego telewizora i tabletu nie mam w najbliższym czasie środków na zakup dodatkowych elementów, tzn klawiatury i myszki.

    Ponadto miałem firmę *** za taką, która jest blisko potrzeb klienta. Niestety ze sposobu traktowania zaczynam oceniać, że jest to korporacja, dla której jeden niezadowolony klient to nic w porównaniu z rzeszą kolejnych.

    Pozostaję w chłodnym dystansie. Oczekuję odpowiedzi.
    fieloryb Nieryba

    1. poranna poczta doniosła fielorybowi:

     [Wiadomość wygenerowana automatycznie] z ***

     Z przykrością informujemy, że Twoja wiadomość nie została
     dostarczona do jednego lub wielu czartów. Załączamy jej
     fragment. Komunikat o błędzie znajduje się poniżej.

     Aby uzyskać dalszą pomoc skontaktuj się z działem *** pod adresem
     https://niktnicniewieidobrze.pl/ przekazując tą wiadomość.

     System Poczty Molocha

     fieloryb westchnął głęboko. Znużenie jakie go dopadło było niczym w porównaniu z [BUM] jakiego doświadczył analizując dokładnie list od Molocha jeszcze raz:

     W przy­padku dal­szej kore­spon­den­cji pro­simy o sko­rzy­sta­nie z for­mu­la­rza kon­tak­to­wego na stro­nie: http://www.mol-och!.pl,

     Opuścił ręce. Uszło mu chwilowo całe powietrze…

       1. Proszę o dalsze ilustrowanie mojej blogonoweli dowolnymi pracami graficznymi i filmowymi.

       1. Panie Hary, ja specjalnie Panu wszystko tłumaczę. I dobrze – sam się jak dziecko czuję przy Panu.

        Dlatego, że Moloch to uniwersalna figura korporacyjno-retoryczna. Jena z wielu. Od strony filozoficznej życie polega na zaspokajaniu i osiąganiu świętego spokoju. Idealny Moloch opanował ten stan do perfekcji odrzucając przesłanki etyczne, estetyczne i ekonomiczne. Myśmy to przerabiali w latach osiemdziesiątych…

        1. Mialem do czynienia z Molochem i to w pewnym czasie najdroższym na giełdzie – strasznie wręcz niespotykanie ttarał się pomóc – ,mam same miłe soświadczenia – więc się grzecznie pytam – kogo unikać.

         1. Pan pyta o praktykę, ja staram sięwychwycić esencję molochowatości.

          Moloch wielokrotnie potrafi i pomaga, nie mam nic złego do napisania…

          Moloch potrafi pomóc, o ile nie stawia to jego pracowników pierwszego kontaktu przed koniecznością ryzyka użycia czegoś, co z braku lepszego określenia nazwę pomysłowością.

       2. Poza tymw firmie rządzi algorytm. Wszystko co wyrasta ponad algorytm jest groźne, szalone lub niewidzialne.

         1. Tak: Korporacje w świecie — nie tylko Dorówójąpolskim A NAWET je Przewyższają (Gold Man Suks np.)

         2. Ośmielam się mniemać i pisać o wszystkim. Taki interesujący odchył. Pan makowski zna ten ból – Sam był matką. Wielokrotnie

          1. no, nie: ja nie o Wzystkim — np. mało piszę o Lotach Kosmicznych czy o Anatomopatologii; skoro juz przy astronomii jesteśmy.

   2. ja tak mam ostatni z em bankiem. ale już dalem spokój (+ nie jestem jego Klyentem szan.)

Możliwość komentowania jest wyłączona.