Najkrótsza recenzja z kilku (-nastu?) ostatnio oglądanych, we fragmentach oczywiście, programów telewizyjnych, poświęconych zamachowi smoleńskiemu itp. obrzezaniu; w oczekiwaniu na nieuchronne in vitro, związki partnerskie i legalizację marychuany.

Na koniec się porzygał tortem ot cukierni s Chewalijusza hotelu, a dzieciaki się posikali ot śmniechu.

17 myśli na temat “Najkrótsza recenzja z kilku (-nastu?) ostatnio oglądanych, we fragmentach oczywiście, programów telewizyjnych, poświęconych zamachowi smoleńskiemu itp. obrzezaniu; w oczekiwaniu na nieuchronne in vitro, związki partnerskie i legalizację marychuany.

  1. tak: My, pisowskie Oszołomy

   – Pamiętajcie, że przez zniszczenie wiarygodnej puli wewnętrznego finansowania emisji papierów skarbowych Polska będzie znacznie bardziej zdana na przychylność zagranicznych inwestorów, którzy nie zawsze będą tak tolerancyjni wobec lekkomyślnego zachowania rządu…

   (na żołdzie Międzynarodowego Rzydostwa Ofczywiście.)

   1. Powtórzę sens komentarzy, jakie pojawiają się po wypowiedzi tego Pana: miodek mu się skończył i nie poleci w kosmos za łatwo zarobione pieniądze.

    Jeśli jego zapowiedzi nie okażą się gołosłowne to trzeba będzie zacisnąć pasa. Cóż, lepiej mieć spokój a nie długi.

       1. Tu bym podyskutował. Cykl globalny ma się nijak do cyklów lokalnych. Wyczerpywanie się zasobów można substytuować. Obstawiam, że każdy z cyklów pozostawia nas na wyższym poziomie cywilizacyjnym. Tak czy inaczej – zadbajmy o lepsze jutro, lub przynajmniej o lepsze do wpół do czwartej rano. ;).

        1. a o czym tu dyskutować? Pan sie spyta pana Harry’ego — to on Panu potwierdzi, że Dobre = skończyło się w PL (d. PRL) latach 70.
         a później już tylko Upadek (+ dürrenmatta).

          1. A nie mówiłem?
           (= pisałem.)
           ps.
           (cyt.)
           dla nas
           (kon. cyt.)
           i źle. pisze się:
           dla nas, Polaków (d. Front Jedności Narodu.)

 1. Telewizja prywatna to z definicji musi być zła. Ale ta publiczna (moim zdaniem powinna być państwowa), powinna dbać o edukacje społeczeństwa i kształtowanie właściwych postaw, bo może dojść do tego że te postawy będzie kto inny kształtował, np. w takich obozach reedukacyjnych. Kiedyś o tym czytałem.

  Pozdrawiam z Wólki Kosowskiej.

 2. Nie tylko dla Polaków – generalnie dla cywilizacji białęgo człowieka – zaważyły na tym wydarzenia 1979 roku – Reagan i Tatcher rozpoczęli demontaz sieci bezpieczeństwa socjalnego i wypuścili rekiny neoliberaalizmu kończąc z nadzorem rządu nad kapitałem; Wojtyłę wybrano na papieża co rozbudziło religijny dewotyzm Polaków, którzy zniszczyli obóz wschodni nie zastanawiając się nad konsekwencjami (potężna niemiecka Europa między innymi). To samo stało się w Iranie za sprawą Chomeiniego i rewolucji islamskiej – powstała islamska świadomość i w efekcie wydarzenia 2001 roku. W Afganistanie działo się podobnie, poprzez błąd Rosjan, którzy wywołali tam konflikt, praktycznie trwający do dzisiaj. Wybór Deng Xiaopinga w Chinach otworzył drogę do komunistycznego kapitalizmu i zmian w Azji, które do dzisiaj odbijają się czkawką szczególnie Stanom Zjednoczonym.

Możliwość komentowania jest wyłączona.