Co na to ratusz? Urzędnicy muszą szczegółowo zapoznać się z orzeczeniem KIO. Przekonują też, że pracują nad planem b.

kompletnie-szara-pkp-wrzeszcz-203

…………………
ps.
z wczoraj (a zasadniczo z Przed- wczoraj; i przedprzed-…)

– Analizujemy sygnały, które są jednoznaczne: nie utrzymamy takiego tempa wzrostu, jakie zakładaliśmy. Wpływy do budżetu będą mniejsze

Premier nie kefir żeby był trzydniowy” – mawiano za niesłusznej II RP, gdy tylko Bida und Nędza
a dziś: lepiej. Budżet nie Kefir – pół roku wytrzyma, w świeżości.
…………………

Do tej pory resort opracowywał strategię, jak zaprezentować dokument, aby nie narazić się opinii publicznej, która jest przekonana o zawstydzająco krótkim czasie pracy w szkołach.

Edukacja-kopulacja.
(i ciekawe: że istnieje jeszcze w PL [d. PRL] „jedność moralno-polityczna ws. opinii publicznej” [l. poj.]. nie zauważyłem, ale ja rzadko – do Ludzi. jakoś się z Większością… [taki mam własny – Plan „Be”.] i, jak go zanalizuję – zaprezentuję. szczegółowo, niestety.)
…………………
no to Tytuł na dziś:

  Nie przyjęli jej do szpitala – zmarła. Gigantyczna kara

tak: Kara, niewątpliwie będzie. i gigantyczna.
(tylko tradycyjnie – nie dożyjemy.)

18 odpowiedzi na “Precz z gospodarką Centralnie Planowaną! niech żyje swobodna improwizacja…”

 1. Proszę pana, pan nie sieje tu zgorzknienia, we wszystkich mądych gazetach pisało wczoraj, że zdobycze, osiągnięcia i grube linie

 2. Jeśli nie dożyjemy kto zapłaci karę? Wpływy mniejsze a kara i tak z budżetu czyli przekładanie piniędzy z kieszeni do kieszeni. No chyba, że już macie prywatne szpitale to nie dziw, że zmarła – zobaczyła rachunek.

   1. Znaczy „Pan Rzecznik” to typowy polski cwierc inteligent z matura i stanowiskiem. Nie bardzo rozumiem po co w tych wszystkich zyciorysach prominetow jest napisane „studiowal” nie skonczyl studiow no to nie. Nie ma sie czego wstydzic.

    A co do polskich nauczycieli to Panie Makowski prawdziwa granda. Rok szkolny w UK w tym roku konczy sie 25 lipca a zaczyna 2 wrzesnia. Owszem w ciagu roku sa tygodniowe i dwutygodniowe przerwy, ale tak nauczyciele jak i sprzataczki szkolne za ten czas nie pobieraja wynagrodzenia.

     1. A w USA nauczyciel może sobie wybrać – roczną pensję rozkłada na 12 miesięcy i dostaje pieniądze cały czas, albo 3 miesiące wakacji ma bezpłatne. Ale oni uczą.

      1. panie Harry: Pan się spyta amerykańskiego Dziecka — po szkole — gdzie leży francja…
       (odpowiadam: zapewne ten sam % Dzieci w polsce, co w usa = nie będzie potrafiło powiedzieć…)
       Szkoła niczego nie uczy; albo — cytując amerykańskiego Klasyka (McLuhan) „Dziecko KOŃCZY swoją edukacje – gdy idzie do Szkoły…”

       1. Panie Makowski – pytałem, nie jednego w podstawówce, w szkole średniej – wiedzieli. Nie wiedzieli gdzie Polska (skandal!!!). Pan pamięta, że tamej mają w szkole średniej system jak na studiach – moje dziecko nie miało nawet jednej godziny geografii w szkole średniej, ale zna wszystkie Stany i ich stolice i potrafi je wskazać na mapie – tak jak japonię, kanadę, włochy, francję, UK, niemce itp. Co ciekawsze oni jeżdzą zobaczyć te kraje z wycieczkami szkolnymi, goszcza dzieciaki z różnych części świata u siebie w domu, sami wyjeżdżają na wymianę. Proszę mi powiedzieć z głowy co jest stolicą Republiki Kaliforni(łatwe) bez googlowania i sprawdzania. Czym się chwalić – geografią – pliiiiiz. I nie traktowanie dzieciaków, sposób ich traktowania i nauki nie jest taki sam. Proszę mi wierzyć – wiele lat edukacyjnych za mną ale to długa opowieść.

        1. E tam wymiana szkolna w PL juz jest standardem. Problem lezy w glowce zepsutego, polskiego ciala pedagogicznego.
         Przyklad z zycia. Moje dziecko we wrzesniu idzie do pierwszej klasy, bo tu do szkoly ida 5 latki. W przyszlym tygodniu mamy w szkole spotkanie organizacyjne. A dzis pani nauczycielka ktora bedzie uczyc moja corke przyszla do dzieci do przedszkola i sie przedstawila trojce dzieci ktore beda jej nowymi uczniami. Rozmawiala z przedszkolankami i obserwowala dzieci. Konkluzja: moja corka wie juz jak sie nazywa i jak wyglada jej nowa nauczycielka. Moja corka chwalila jej sie swoimi rysunkami i pokazywala swoja najlepsza przyjaciolke, slowem w przedszkolu „oswoila” nowa opiekunke. Szkola do ktorej zapisalismy dziecko to jedyna katolicka w okolicy i nie jest wcale, a wcale blisko nas. Nauczycielka przejechala kilka kilometrow zeby poznac swoich trzech nowych uczniow.

         1. Znam to proszę Pani, z radoscią przeżyłem zainteresowanie nauczycieli moim dzieckiem i np. wizytę vice dyrektora szkoły gdy dziecko dłużej pozostawało chore w domu.

     2. Agata Urszula Rzepniewska = Ula Rzepniewska, bo zdrobniona Agusia to jednak juz glupio brzmi? Moze jestem czepialska ale Kasia Tusk, Ola Kwaśniewska, Zosia Slotala itp. itd. Drazni mnie zdrobnienie imienia u doroslej osoby. Dlaczego o Wasniewskiej pisza Katarzyna Wasniewska, a o starszej Katarzynie Tusk… Kasia? Skoro Tuskowna w wieku 26 lat zbila majatek na ponad milion zlotych to czas traktowac ja z szacunkiem i pisac o niej jak o doroslej;)

      1. Pieniądze wyznacznikiem dorosłosci – tego jeszcze nie słyszałem. Co z psami, które są gwiazdorami reklam i zarabiają miliony? Też nie można zdrabniać ich imion?

Możliwość komentowania została wyłączona.