Grożą mi sądem i każą zamalować napis – twierdzi Rafał Betelejewski, artysta oskarażany o wykonanie na kilku budynkach i wiadukcie kolejowym napisu „Tęsknię za Tobą, Żydzie”. Kolejarze przekonują, że z napisem trzeba rozprawić się szybko, żeby nie oburzył kibiców, którzy przyjadą na półfinał Euro 2012.

tęsknię za Tobą, sztuko.………………….
a w obrazkach:
Picasso’s Guernica inspired sock monkey.
bez związku, stare i nieaktualne. no, chyba, że picasso był Rzydem. aa, to wtedy tak.
………………….
ps.
[Rozp. Min. Fin. nr {…} z 1974 r.]
ale:
czy mi się chce – Tłum (aczyć)?
nie chce mnie się.
Tłum wie lepiej.
(d. Kur.)
………………….
tłum Artystów oczywi. i Ludzi Kulturalnych i Wykształconych i Z Wielkich Miast; co to wodę i prąd w domu mają, do Elity należą i srają Kulturalnie.
(a Ukrainka u nich sprząta, gdyż Czystość — nie musi być już Rasowa.)
dobranoc Państwu. przyjemnych snów.
(d. o Potędze.)

25 odpowiedzi na “[Rozp. Min. Fin. nr {…} z 1974 r.]”

 1. Żydowska sock monkey inaczej zwana killing drone do bezzałogowego zabijania artystów malujących na wiaduktach estetycznych, przygotowanych dla kobieców piłkarskich zza granicy palestyńskiej. I czy elity oprócz prądu i wody mają kanalizację do srania czy dalej zatrzymują Porshe na poboczu drogi do nikąd i leją w krzakach – tak jak wczoraj widziałem, ale nie sprawdzałem legitymacji elitarnej bo mnie mocz generalnie brzydzi chyba, że nie ma już kompletnie co się napić.

  1. Panie ale do sikania po krzaczorach to trzeba sie odpowiednio urodzic to nie kazdy tak moze!;))
   np. jak Misza vel Michal Figurski „na placówce” w Moskwie nastepnie trzeba troche pobyc w Bejrucie (prl Miszy Figurskiemu amerykanska szkole placil;) a na mature wrocic do kraju zeby tata Zbigniew mogl popracowac jako ostatni dyrektor Funduszu Obslugi Zadluzenia Zagranicznego, no i pozniej jeszcze tatko byc zastepca likwidatora tego funduszu zeby synusiowi na zyciowy start uzbierac
   Panie zeby w tym kraju sikac po krzakach to trzeba miec zyciorys, a nie angielsko jezyczne cv!

   1. Ba! ale jak sobie taki załatwić – po (fakcie). ja też sie chcialem do pzpr (tfu) zapisać; ale mi powiedzieli, ze już Sztandar wyniesiono… no to.

    1. Panie Makowski, Pan jest stracony, Pan byl taki nieuwazny ze sie Pan na studia sam dostal, a taki gen. Petelicki to on Panie na studia parwnicze sie nie dostal ale jego tato (wtedy dobrze uplasowany w ministerstwie LWP) zadzwonil i go na prawo przyjeli >>> wniosek jak ktos okazuje sie samodzielny to sobie musi radzic sam;)

     ps. a ja slyszalam ze niektorzy to ida na prawo a wracaja po wodce

     1. tak: też tak słyszałem.
      (i nawet od Siebie. raz szliśmy na Prawo, na jakiś wykład no i…)

      1. ja to chyba jakas lewa jestem wodki pic nie potrafie, tylko wino i wino. nuda i dlugo trzeba pic (dla efektu).

       1. ps. ja tak z nazwy fundusz itd. a ta firma w ktorej najwaznieszym ostatnim dyrektorem i dozynajacym firme likwidatorem byl tatus Michala Figurskiego to znana Polakom jest jako FOZZ ale Misza (Michał Figurski) bo tak mowi do niego mama Rosjanka jakos sie tym nie chwali;)

        1. Panie MRM a zyciorys to sobie mozna poprawic trzeba tylko wiedziec ze nastepca Krauzego nie bedzie jego syn/wnuk tylko syn jenerala Dukaczewskiego Marek Dukaczeski i dla niego pracowac. On juz dzis nr 2 w spolkach Krauzego ktore zbudowano o kapitaly via szawajcarska firemka udzialowiec Krauzego. Spolka starusienka z lat 60-tych (komuna wtedy miala ambicje) kiedys z glupiej ciekawosci podejechalam pod szwajcarska siedzibe a tu kurna dom mieszkalny taka niby willa… nozesz ty domek mieszkalny. Zadna normalna firma by sie w tym baraku nie umiejscowila. Ale jak komus potrzebyny jest tylko adres to calkiem wystarczy.
         UWAGA!
         Ogłaszam zakład! Jak zabraknie Krauzego to tego wybitnego biznesmena zastąpi Marek Dukaczeski syn jenerała, jak przegram to stawiam skrzynke wodki lub beczke (ta metalowa z kanjpy) piwa i zgryche!

  1. ja (Osobiście) to nie wiem, czy to z innej parafii; wszak to sztuka — wydobyć Zeznanie (z Rzeczywistości).

     1. „Wiem, jakimi prawami rządzi się sztuka, wiem, dlaczego muzycy grają w określony sposób, dlaczego bębniarz gra tak, a nie inaczej, i potrafię się szybko dopasować do jego grania. Nie szukam specjalnie wytłumaczeń, dlaczego tak jest, nawet tego nie nazywam, bo nie muszę. Ta wiedza jest tylko dla mnie„.

      1. był taki szmonces o 2ch Sławnych i Wielkich Rabinach, co jadą w przedziale pociągu CK ze Lwowa do Widnia („Nordbahn”).
       a z nimi icek, 1szy rok w jesziwie. siedzi cicho i myśli: – genialne Umysły! będę miał Podróż Życia: uczta intelektualna…
       a Rabini milczą.
       (milczą dojeżdżając do tarnowa, milczą za krakowem, w czechach… do końca drogi – nic.)
       na peronie we wiedniu icek zebrał się na Odwagę, podchodzi do 1dnego i pyta:

        Szanowny i Wielki rebe, wybacz śmiałość, ale: dlaczegoście całą drogę nie rozmawiali? nie powiedzieliście nawet 1dnego słowa… Wy, takie Genialne Umysły?!?
        – a O CZYM mieliśmy gadać? on wie wszystko
        , ja wiem wszystko
       1. :)))))))))) swietne i bisow jak Stanko nie daja;))))
        bo ja Panie dwa razy tylko za bilet placilam i dwa razy chcialam bisy ale za bisy nie zaplacilam to bisow nie bylo-O!

       2. „Wygląda Pan na tak smutnego, jakby Pan wszystko wiedział”.
        Komentarz Profesora na widok miny studenta podczas ważnego egzaminu. :)

        1. „omne Animal post coitum triste est” — gdzie „coitum” tłumaczymy jako „sypanie Pieprzem” oczywiście.

 2. Reasumujac nim od kompa pojde precz to o Zydow sie upominajacych murach to wczoraszy „skup” dzisiejszym „skupem” jest ->>>obstawiam! fakt ze co piaty polski maturzysta nie zdal maturopodobnego egzaminu.
  Dno i metr mulu,nie dosc ze przyrost naturalny maly to w dodatku co piaty to artysta;)

Możliwość komentowania została wyłączona.