może ktoś pamięta, kim jest ta Urocza Pani? (gdyż na f-bóku to sami dowcipni odpowiadają; a nawet niektórzy – to Redachtorzy… tak, znaczy: nie. to nie jest nelly rokita panie P. — i dziekujemy za po Moc…) odpowiedzi tu — lub na pr(y)w.

21 odpowiedzi na “pytanie zawodowe: jarocin 1986…”

 1. Proszę zlokalizować miejsce wykonania fotografii (=czy to raczej jest jakiś muzyk czy może osoba towarzysząca lub widz?).

  No i kolejny raz się okazało, że – jak przypuszczam – liberalny egoizm powoduje zmniejszenie dzietności do poziomu nie spotykanego wcześniej. Abstrahując od humorystycznych akcentów artykułu: „Uciekając od płacenia składek, tylko przybliżamy do siebie problem niskiej emerytury”, oraz tego czy egoizm jest, czy nie jest przyczyną, jeśli nic się nie zmieni (a na to się zapowiada) to czeka nas w najbliższych 10-20 latach napływ siły roboczej z biedniejszych krajów lub automatyzacja produkcji. W pierwszym przypadku mamy okazję popełnić kolejny raz błędy Zachodu w integrowaniu obcokrajowców.

  Porozmawiajcie z kupcami (ja miałem okazję) jak są traktowani przez chińskich emigrantów z tworzącej się w Polsce klasy posiadaczy. Arogancja i sobiepaństwo. Ciekawy jestem czy to odosobniony przypadek?

  1. zlokalizować? nie lokalizowałbym, gdybym wiedział, powtarzam ;)
   Koezanka stala za (tzw. Dużą) sceną; no to zrobiłem zdjęcie. ale że bylem wtedy (i dziś) nieśmiały (albo Pijany, bo mnie się myliło wtedy i dziś…)
   ps.
   ona trzyma gitarę, ale jest możliwe, że to nie jej (= instrument).
   gitara w raczej Tanim futeraliku = chyba Biedna Kapela jednak…

   1. Jeśli to bardzo ważne (=ciekawość) to można wydobyć skądś listę wykonawców z ’86. Próbowałem zgooglować, ale bezskutecznie i niezbyt solidnie. Kobiet było dużo mniej, zakładając, że była gitarzystką wybór jeszcze bardziej się zawęża.

    1. Z taką arogancją i olewaniem klienta jak u polskich sprzedawców to nawet za pierwszej komuny się nie spotkałem. Może napływ obcokrajowców dobrze im zrobi.

     1. Oni mają miliony chętnych do pracy. Dla tych którym cena jest najważniejsza żadne zachowanie nie przeszkadza.

    2. mogła; ale nie musiała być Gitarzystką (= a np. dziewczyną Gitarzysty albo managerką…)

 2. Jarocin, to z trudem wywalczona (kościół) nasza zdobycz i dobro narodowe. Sic ! Czy Możdżer zaśpiewa ? Fajnie by było.

 3. Jarocin to biznes… Kościół nie ma tu nic do rzeczy. Gdyby tak było mielibyśmy wielki festiwal kościelnej muzyki w kraju.

 4. to musi byc Kazimiera Szczuka
  w kazdym innym przypadku zostalby pan jako przystojny fotograf sredniego wzrostu poderwany

 5. W 1986 roku byłem akuratnio w wojsku – to na kulture miałem mało czasu – ale na zdjęciu jest pani Nalii Rokita za młodu…

 6. Skończyłem 8 klas za komuny i to szanuję – a teraz jest ponad 300 prywatnych wyższych uczelni – rekord europy, i co z tego?, jak czytać ze zrozumieniem jeden z drugim nie potrafi …

  1. a co Pan napisał bo czytam i nie rozumiem: że dookoła (prawie) same Gópki? tak, to (bym) rozumiał; jakbym był Mądrzejszy…

Możliwość komentowania została wyłączona.