25 Odpowiedzi do “tow. winston smith wstał jak co rano i ruszył do Pracy w ministerstwie.”

 1. Ja jestem minimalistą – więc mi akurat te braki w sklepach zbytnio nie przeszkadzały – wódka była dopiero od 13.00 = Kultura, nie to co dzisiaj że ludzie zachlane od rana chodzą a piwo to jest w każdym sporzywczaku – kto to widział!?

  1. ja też jestem Minimalistą; i mnie brak wszystkiego przeszkadzał (= Estetyki, mieszkania, koncertów, zimnego piwa…)
   za to Nadmiar (też przeszkadzał): chamstwa (i Te de).
   ale tego towaru — i dziś.
   (tylko dziś = jest się gdzie schować, a wtedy…)

 2. Tu bym się zgodził – na swoje usprawiedliwienie mam to że byłem wtedy młodym minimalistOM i mało rzeczy mi przeszkadzało – a z tym piwem to prawda – nieraz nie było w całym mieście (wiadomo prowincja), ale jak żucili to była radocha, tylko trzeba było stać w długich kolejkach, a tak o kulturze raczej nie rozmawiano = wiadomo.)

  1. „rzucili…” — też nie Lubiłem (ani stania w Kolejkach; np. do Bjurapaszportowego to i nie stałem. no to dziś nic nie mam — Dochodu, Dorobku, Kolegów, Wiedzy o świecie… ;–)

  1. Pan Makowski cytuje wszystko i wszystkich. Wyborczą też. Pełny pluralizm. siemnietobodobasietu!

   1. mnie Mniej; bo to 1dnak trochę Fstyd… (ale: to jak na Psze czyszczenie, co jakiś czas — babcia amstronga louisa dawała mu. no to.)

    1. Panie Makowski. Ja przy-pomnę (z logiki): nawet osoba ograniczona i (między nami) kretyn może wypowiedzieć zdanie formalnie bez zarzutu. Prawdziwość wypowiedzi ma się nijak wobec tego kto ją formułuje.

     A fstyd to kraść (a Pan zafsze dajesz linka) i coś tam jeszcze co się rymuje, ale ja nie dokończę, bo to jest dopiero wstyd.

     1. no, dobra: wydało się — Lubię (tzw.) Pluralizm. niestety. (i dlatego jestem w Mniejszości ;)

 3. Panie Alergiku. Nie „będą strzelać w powietrze” tylko będą petardy, bo to jest Wielkanoc.
  Sic !
  A WSZYSTKIM, WSZYSTKIM, WSZYSTKIM – Wesołych Świąt, dobrych humorów,
  smacznego żarełka, słoneczka na spacerach,zero polityki, ale za to kogoś kochanego
  przy boku (lewym), żeby było elegancko i proszę mi nie narzekać ! Na nic, bo nie warto.

 4. napisałam lewym, ale to kobiety, mężczyżni przy prawym, ale to się rozumie samo się
  przez się, Oczywista oczywistość.

 5. a kiedyś to się z Klucza strzelało, ale nie ma już takich kluczy = długich, z dziurką. i takich Gwoździ na sznurku, i…
  (a czasem i klucz rozerwało i do domu nie dało rady wrócić, z Podwórka.)

 6. Vantrompka WO czyta – o Mój Boże – kiedyś tam coś też przeczytałem to mnie lewe oko z tydzień bolało, nawet coś tam wpisałem – ale ten goścu mi odpisał coś o jakiś „kamciach” – a jak podałem przykład profesora Geremka to totalnie mnie zablokował – chba się wystraszył?

  Saludos!

  1. Panie i.
   mnie kiedyś wyzwał w kommencie — od Pizowców, tfu!
   (no to poszłem na strony, gdzie mnie od Lewaków, tfu — wyzywali…)
   nie będzie mnie geiwu pluć w Tfasz ni dzieci nam wybierać.

 7. My już nowocześniej szcz(el)ali. Do zakrętki po wódce kładło się pewną substancję z cukrem w znanych proporcjach. Robiło się dziurkę i odpalało zapałką. Z otworka szedł cug, który całą konstrukcję unosił jak rakietę do góry obracając przy tym.

  1. a my to – niekiedy, w kampinosie… – jeszcze jaki pocisk znajdywali… ale była Frajda i Rozrywka! ale już mało; bo Starsi koledzy wygrzebali wiele.
   niewiele wcześniej.
   (a niejaki jaroslaw ka. to opowaiada, że jak chodził do — mojej też zreszta Podstawówki, sto dziewiecdziesiatej czwartej na filareckiej — to niewybuchy (on mówi Niewypały, ale) widywał. ale to nieprawda, bo byśmy już zabrali. takie wielke Oczy on ma raczej.)

Komentarze są wyłączone.