…na tę III RP.

Czy kurator 130-latka znał jego datę urodzenia?
– Nie przypominam sobie, aby ta wiedza była moim udziałem — stwierdził Zbigniew Lichocki. (…) – Szukaliśmy pana Pawlaka. Nie wykluczam, że wysyłałem pisma jako kurator. Nie wiem dlaczego nie zwróciłem się do Archiwum Akt Państwowych… (…)
– Moja ocena i wiedza była taka, że wiek był zaawansowany, ale wydawało nam się – również bezpośrednio zainteresowanym sprawie – jest to teoretycznie możliwe, że
[Józef Pawlak, lat 128] żyje
(…) Lichocki zeznał, że w charakterze pracownika cywilnego – radcy prawnego, pracował w różnych służbach mundurowych, w tym Służbie Kontrwywiadu Wojskowego. (…) Świadek pytany, czy miasto wiedziało o jego pracy dla SKW, odparł:
Ja występowałem jako radca prawny… Nigdy nie uzyskałem informacji, ani nie dano mi do zrozumienia, że mają wiedzę, że jestem w innych miejscach zatrudniony (…) Informowałem przełożonych o tym, że jestem kuratorem i uzyskałem zgodę na dalszą działalność…
Czy był pan dyrektorem departamentu prawnego SKW?
Kurator:
Departamentu nie, Biura Prawnego tak (…)

Jedna odpowiedź do “Ale Capują…”

  1. Domagano się od nas, żebyśmy pilnie wydali fizycznie budynek, aby sprawy nie wstrzymywać. Przekonywano nas, że w tej sprawie wszystko jest legalne, wszystko jest w porządku – mówił burmistrz Pragi-Północ Wojciech Zabłocki.
    Jak dodał, podczas spotkania, „przekonywano nas, że pan Józef Pawlak z pewnością żyje i tutaj nie ma podstaw, żeby w to wątpić”.
    (…)
    Burmistrz dodał, że usłyszał podczas spotkania, że swoim zawiadomieniem do prokuratury wpłynął negatywnie na międzynarodowy wizerunek i interesy jednego ze spadkobierców, którzy byli zainteresowani kamienicą przy Łochowskiej 38 i miał wobec niej plany.

Komentarze są wyłączone.