Niegdyś klasa średnia była ostoją stabilności. W miarę zamożni ludzie, z domkami na przedmieściach i niezłymi perspektywami chcieli dobrze wykształcić swoje dzieci w nadziei na umożliwienie im dalszego rozwoju i powiększania majątku. To wszystko rozpada się na naszych oczach.
(…) …obecny standard życia klasy średniej w krajach rozwiniętych jest zbyt wysoki i nie da się go utrzymać. Dawniej ci ludzie byli nieźle wykształceni i stosunkowo łatwo wierzyli mainstreamowym mediom czy ekspertom. Zachowywali się stosownie do instrukcji, które otrzymali. W tej chwili stanęli dęba – już nie interesują ich autorytety…
(…)
Profesor Kołodko uważa, że możliwe jest powstanie jakiegoś ponadnarodowego ośrodka sterującego procesami globalizacji. (…) On jest optymistą.

Prof. Koźmiński: Klasa średnia w bogatych krajach ulega degradacji i wpada w panikę

10 odpowiedzi na “Betonowa pacyfa czyli pożegnanie z latami 60.”

  1. jedni Mądrzy (+ rabini) mówią Tak, a drudzy Mądrzy (+ rabini) mówią inaczej.
   (choć Lewacyczęściej mówią, że nie jest martwa; a wręcz przeciwnie, zać Prawacy {i.e. faszyści} czasem mówią, że jest Dobra… ot, takie subtelne różnice: acz są i Wyjątki {2006, ale…}.)

   For the record, I am in favour of globalization. That’s been true of the left and the labor movement since their modern origins. That’s why every union is called an international

   1. Nie dobra czy zła tylko martwa (albo ledwo dycha), zabił ja protekcjonalizm min. Trumpa. Pan jak zawsze kota do góry nogami i na prawą stronę.
    BTW
    “We’re at an inflection point,” Stadler said. “Wealth concentration is as high as in 1905, this is something billionaires are concerned about. The problem is the power of interest on interest – that makes big money bigger and, the question is to what extent is that sustainable and at what point will society intervene and strike back?”
    (…) The Gilded Age gave way to the Progressive Era, when the backlash against the excesses and inequalities of the earlier period prompted widespread social activism and political reform.

    https://www.theguardian.com/business/2017/oct/26/worlds-witnessing-a-new-gilded-age-as-billionaires-wealth-swells-to-6tn

    ichyba wszyscy rabini kręcą głowami.

    1. ja się nie znam. ale wiem, że jestem Najgorszy (zaraz za #polską oraz #trumpem. no i oczywiście Nazistami z katalonii {orwell}.)
     ps.
     #askguardian, lubię tego Chasztaka (Chasz tyldla?). ciekawe, jakby on brzmiał w Obozie (oczywi. bereza).

      dziś Pytanie – jutro Odpowiesz.

     (stare, z peerelu, hurra: Piękny był ustrój, szkoda, że upadł {?}.)

      1. nie pamiętam: piłem wtedy (1980) w „Grandzie” w Sopocie i w innych miejscach; ale nie Pod Postulatami, tej meliny nie znam.

Możliwość komentowania została wyłączona.