PO nie tylko nie stworzyła państwa bardziej otwartego niż PiS, ale na dodatek zaczęło ono przybierać tyle cech państwa policyjnego, ile nie notowano w krótkim okresie częściowo mniejszościowych rządów PiS. Zwraca też uwagę, że sztab Dudy w spotach negatywnych wytyka Komorowskiemu rzeczy dotyczące gospodarki i ekonomii, zaś ten ostatni wytyka sprawy obyczajowe. Czy w świetle potężnej emigracji ekonomicznej można jeszcze utrzymywać, że podstawowe problemy państwa i przyczyny jego zapaści mają charakter przede wszystkim obyczajowo-światopoglądowy?
Systemowi politycy koalicji rządzącej są dziś zbyt odizolowani medialnym matrixem od prawdziwego społeczeństwa, by mogli rozumieć jego potrzeby i przemiany. To samo dotyczy większości dziennikarzy. Skrajną naiwnością jest przekonanie, że ludzie potrzebują jakichś nowych koncepcji napraw czy reform. Nie potrzebują, i byliby głupcami, gdyby potrzebowali.
(…)
Kukiz przebił wszystkich z jednego prostego powodu: zespolił wszystkie dotychczasowe opcje ideologiczne. Jego amorficzna antysystemowość stała się najczystszą i najszerszą z dotychczasowych postaci antysystemowości. Jego krytycy zarzucają mu, że nie ma klarownego projektu zmian, co w istocie jest jego atutem i przepustką do sukcesu.
(…)
Podstawowym błędem naiwnych, niedoświadczonych w realnej działalności doktrynerów, teoretyków i ideologów jest irracjonalne przekonanie o zbawczej roli cudownych pomysłów, koncepcji i doktryn.
Kukiz i formuła nowej Solidarności
Mariusz Agnosiewicz

6 odpowiedzi na “…”

 1. Tak sie Pan eksajtuje, ze nie ma innego wyjscia tylko musisz Pan sam kandydowac. Posel Makowski z qukic parti-o!

  1. Sama se Pani Kandyduj, ja mam za dużo zajęć. muszę psy nakarmić i zarobić na ich jedzenie choćby. i do lasu z nimi, żeby Zdrowe byly; takie tam: pozytywistyczne bzdury Bez przyszłości.

  1. Pani Dr Magdalena Ogórek? Ta sama, która według infografiki ze strony gazeta.pl powiedziała, że Polska jest (cytuję z pamięci) „najdalej wysuniętym na wschód krajem należącym do NATO”?

   Ooops!!!

 2. ps.
  „ZAGŁOSUJĘ NA BRONKA TYLKO JEŚLI POKAŻE CYCKI”
  (z dzisiejszego f-bóka)

  tak, wiem: szow…
  nie, wlaśnie nie: trafne.
  Yebbać System.

Możliwość komentowania została wyłączona.