„Okulary Równości”

(…) I czy ta nagroda, pozwoli im na poprawę warunków życiowych?

Nie wydaje nam się. Ba, nawet jesteśmy pewni, że wręczanie takich nagród, jest tylko umocnieniem status quo. Niczego nie zmieniło i niczego nie zmieni. Pomaga bogatym i dobrze ustawionym w życiu poczuć się lepiej, bo przecież dzielą się z biednymi. Nie chcemy brać udziału w tej farsie, nie będziemy wam pomagać poczuć się dobrze w tym porządku, który służy umacnianiu pozycji tych ‚na górze’.

Wasze okulary mają mocno korekcyjne szkła, jeśli nie widzicie przez nie, gdzie stoicie i komu służycie. Może warto je zdjąć i spojrzeć na rzeczywistość taką jaką jest, bez kolorowego filtra?

Dziś chcecie wręczyć nagrodę nam. Ale za co? Za to, że codziennie tysiące ludzi musi walczyć o przetrwanie? Za to, że cały aparat państwa, codziennie dokręca śrubę tysiącom, milionom? Komornicy, policja, straż miejska, właściciele fabryk, politycy a nawet „niewidzialna ręka rynku”, ramie w ramię codziennie dociska nas do ziemi, i ciśnie jak cytrynę. Bo tylko dzięki temu, mogą istnieć nierówności społeczne. Dzięki temu, że Wy macie lepiej niż inni. Dzięki temu, że wy jesteście na górze, a ktoś jest na dole. I tak długo, jak będzie istniała hierarchia, tak długo będą istnieć nierówności.

I nie zmienią tego ani okulary, ani gogle równości. Wypchajcie się nimi!

Wawa: Skłotersi z Syreny odmówili przyjęcia „Okularów Równości”
a w części artystycznej: Rekawiczka. ludowa, wiadomo. i kolorowa.

szaro-czerwona-201

3 myśli na temat “„Okulary Równości”

Możliwość komentowania jest wyłączona.