List jest krótki, ale nadzwyczaj dobrze pokazuje system Tuska. Według prezesa ZPP system ten sprowadza się do prostych idei:

  „Pod nóż idą sektory rozproszone, które skupiają małe i średnie polskie firmy. Korporacji, najczęściej zagranicznych, nie ruszacie.”

Z tego fragmentu wyziera fakt: rządzący od 2007 roku Tusk wyznaczył sobie (albo mu wyznaczono) jasny cel: sprowadzić Polskę do poziomu przedmiotu polityki, do stanu półkolonii, w której tubylcy będą kupowali zagraniczne towary, a sami będą pracowali w produkcji tychże jeszcze w kraju lub za granicą.

4 Odpowiedzi do “ja tylko cytuję.”

 1. Wkurzające wieści Pan znajduje. A ja na abarot tych lepszych szukam. Pamięta Pan swoje opisy wojny wydawców z Empikiem? A tak jest na świecie:
  „La France au contraire vient de voter à l’unanimité une loi dite anti-Amazon” i na koniec artykułu taka wisienka „Quant au gouvernement français, il considère le livre comme „un produit de première nécessité” au même titre que l’électricité, le pain et l’eau.
  Więcej tu:
  http://www.courrierinternational.com/article/2014/07/16/acheter-un-livre-un-acte-politique

  1. gdy się zarabia na mistralach — lub na dotowanych Les Miserables paysans,-pauvres producteurs des pommes — to ma się czas na czytanie anny kareniny. (czy innej Wielkiej Literatury Rosyjskiej, vive ce pays formidable, la Patrie de l’Asterix…)

Komentarze są wyłączone.