murale-3miasto-001-2014


u-Aktualnienie: a jednak: jest Cytata… i to z Giewu, ho! ho…
(cyt.)

Casting do PRL-owskiej kolejki. „Liczba chętnych nas zaskoczyła”
130 osób zgłosiło się na casting w Europejskim Centrum Solidarności – w poniedziałek wybierano osoby, które użyczą swoich twarzy i sylwetek do inscenizacji kolejki stojącej przed pustym sklepem. – Kolejki były upokarzające, ale budowały też solidarność między ludźmi – mówi Anna Krawczyńska, jedna z kandydatek.

(kon. cyt.)
Proszę Państwa gazem do…

12 odpowiedzi na “Nadal nie mam nic do powiedzenia (+ zacytowania, to niezwykłe).”

  1. ps. (2)
   a jeśli juz o Organach…
   (cyt.)
   Pierwszy upił się zasłużony towarzysz P., dyrektor RSW Prasa. Zaczął szarpać się z pewną towarzyszką, towarzyszka uciekła przed nim na schody wiodące do redakcji, on popędził za nią, zepchnął ją w dół raz, a potem drugi. Towarzyszom, którzy stanęli w jej obronie, towarzysz P. dał po pysku. I wulgarnie zwymyślał od reakcjonistów! Zauważono, że przyglądają się temu widowisku dzieci, które przyszły tu z rodzicami po zakończeniu pochodu. Synek redaktora X. płakał, bo zgubił tatusia. Miał jeszcze w rączkach papierową chorągiewkę. Towarzyszka C. zaczęła szukać redaktora X. i znalazła go w jednym z redakcyjnych pokoi z jakąś kobietą, w niedwuznacznej sytuacji. Skąd się wzięła kobieta, nie wiadomo
   (kon. cyt.)

   1. Jakiej kolejki przed jakim pustym sklepem jak kartki były. Cza było mieszkać w powiatowym miasteczku – nawet ruskie telewizory kolorowe stały (te co się potem paliły).

    1. trzeba było mieszkać w Mieście… (d. doświadczenie jest nieprzekazywalne.)

      1. ale co ja tam wiem: nie stałem w kolejkach w peerelu, z zasady (no, chyba że na „Konfrontacje” ale to co innego, bo Towarzysko). nie jem, nie muszę, telewizor (sony 14 cali, cca 450$) kupiłem w Pewexie, tfu — za kasę od Imperjalistów [nieliczną, raz daną niestety].)

        1. imperjaliści (zza Odry: to chyba Rewanżyści, co?0 nie płacili bonami pod stolem w używanych banknotach w sraczu.

         1. Pan się w dziwnym towarzystwie po sraczach obracał, bo ja w sraczu to tylko szybki numerek jak się spieszyło i to nie z rewanżystą ino z pcią przeciwną.

 1. Boże co za czasy! Casting nawet na stacza kolejki trzeba przejść!! A ja dziś przeczytałam, że niektórzy to mają pracę bez konkursu. Np. syn Władysława Bartoszewskiego taką dostał i to kolejną.
  Ale co tam nie ma co zazdrościć. Po zwycięskiej bitwie pod Worcester (1651), 8 tysięcy jeńców-Szkotów z armii królewskiej, wysłano do pracy na plantacjach w Indiach Zachodnich. Bowiem były to czasy gdzie biały niewolnik (gł. szkot lub irlandzki katolik) był dziesięciokrotnie tańszy od „czarnego” miejscowego. Najbogatszym Brytyjczykiem jest obecnie Hinduski biznesmen. Tylko patrzeć jak będziemy przechodzić castingi do pracy na plantacje w Indiach, albo do chińskich fabryk.
  „Plantatorzy, którzy chcą zbić fortunę w Indiach Zachodnich muszą postarać się o białą niewolniczą siłę roboczą z Anglii, jeśli chcą osiągnąć sukces”*(Sir George Downing 1645 r.- ten od Downing Street w Londynie)

Możliwość komentowania została wyłączona.