Liberalizm – tam: dobrze. Liberalizm tu – źle. (Albo odwrotnie, gdyż mnie.)

Z całych sił starali się nic nie widzieć…

(chyba John Christensen, w dokumencie [„Let’s make money”] nt. rajów podatkowych i prania pieniędzy; np. na Jersey)

Ich bin eine Insel und allein.
Ich bin reich…

  Rainer Maria Rilke
  Die Blinde (1900)

(a obrazek oczywiście Krajowy i oczywiście bez związku. ot, tak.)

krajowy-pkp-zaspa-wrzeszcz-045

3 myśli na temat “Liberalizm – tam: dobrze. Liberalizm tu – źle. (Albo odwrotnie, gdyż mnie.)

 1. A tak od czapy…
  Rilke umarł w dniu w którym ja się urodziłam (tylko ofkors kilka lat później). I ja kiedyś z tego wielce osobistego powodu w poszukiwaniu jego grobu się wyprawiłam. Wycieczkę polecam KAŻDEMU! Rilkego pochowano w Raron na przepięknie położonym maleńkim cmentarzu. Raron to wioska ale położona tak że można zwiedzić całe serce Szwajcarii. Genialne miejsce wypadowe bo w Raron są aż dwa niedrogie campingi i można bardzo tanio przenocować. Jeśli uda wam się dotrzeć w te okolice jesienią kiedy krowy sprowadza się z pastwisk to warto zobaczyć te wszelkie tradycyjne festyny i walki krów (nie byków). Itd. itp Egzotyka! Nasza kochana europejska, a nie turbaniasta!

 2. Myśli mi się opowiadanie o tajemniczym bankierze z grupy najlepiej zarabiających na świecie. Ukrytym przed ciekawskim okiem kamer i reporterami. Główny bohater z jakiś powodów postanawia odnaleźć tę osobę. Okazuje się, że jest to chłopiec, który jest mistrzem i miłośnikiem kolejnej mutacji gry MONOPOLY.

 3. Kevin „blaszany” sam w Milionie? trochę było: taki film o Dziecku, ktore dziedziczy — a Źli Wujowie chcą go oszukać. (amerykański oczywiście.)
  Małpy z giełdą z lat 70. ciekawsze — podobno w szffecji w l. 70. dano do typowania Najlepszym Analitykom Gieełdowym = spólki; która zyska. a w sąsiedniej sali Maupa rzucala lotkami, do tarczy. na której spółki były.
  po roku Maupa miała zbliżony wynik trafień do Analityka… (chyba jednak ze 2% gorszy, może mniej.)
  kosztów Analityka nie wliczając.

Możliwość komentowania jest wyłączona.