jak Kali być Filozofem to Krowie dobrze.
  na Lewo bum bum na Prawo bumbum
  a w Kraju woda płynie….

(to początek planowanego przeboju. Refren ma być cóś ta;
„waza budyniu z gronostajami / wszystko opadło zostaliśmy Sami…”)

rebus-pkp-zaspa-2013

……….
a że „Rebus”?
idzie tak: czy butelki, które widzimy na zdjęciu pt. „Posprzątaj po swoim Psikusie” – są zwrotne, czy nie?
……….
ps.
idę czytać Gazety, coby się dowiedzieć, która to Partia Opozycyjna – podkładała wczorej Bomby pod Kraj (i dlaczego to był… wiadomo: idą Wybory, musi być Bombowo. Faszyzmniepszej.)
choć: zasadniczo to Ja ich nawet czytać nie chcę.
ja się na czytam, Pan się naczytasz – a Oni i tak Bez Błędów wydrukują.

Co zaskoczyło cię najbardziej w tych rozmowach?
– Banalność, kumulacja bylejakości. Katastrofa się wydarzyła, ponieważ wszystko było byle jakie. (…) Kiedy zaczęłam czytać, jak organizowany był (…) W archiwum są te materiały. Tę wizytę organizowała (…). Zobaczyłam, jakie to wszystko było byle jakie. Nie mówię, że było nieodpowiedzialne, w ogóle nikt nie myślał o odpowiedzialności, to słowo straciło znaczenie. Bylejakość polegała na przykład na tym, że

Rebus pomścimy.
i Płynne Owoce.
(i ja, Oo, k! chamista.)
……….
u-Aktualnienie:

Józef Cukier Pan nie posiadasz międzynarodowego uznania

a, no: nie.
jeszcze.

15 odpowiedzi na “Rebus.”

 1. Rząd będzie miał problem ze spięciem budżetu a nowelizacja jest niemożliwa

  (+ cyt.)
  „Marcin Masny:
  Kryzys budżetowy nie wynika z «kryzysu gospodarczego», tylko z zalamania aberracyjnej globalnej architektury finansowej. Największe banki centralne dodrukowują już gotówkę tylko na wykup bezwartościowych weksli ich kumpli z największych instytucji finansowych. Dla małego państweka – jak Polska – nie starcza. Gorzej. Podatnicy i konsumenci (to jedna kategoria: my wszyscy) w małym państewku niebawem będą musieli spłacić wirtualny dług Goldmanów. Już się zaczęło i to jest problem, a nie «Polska od Odry aż po kresy». Bez zrozumienia tego mechanizmu, który sięga XIX wieku, nie da się sensownie obmyślić polskiej strategii na czas po upadku obecnego establishmentu, do ktorego zaliczam całe pokolenie wychowane na ekonomii politycznej marksizmu-pseudokapitalizmu. (…)”
  (kon. cyt. – facebook, dziś)

  1. Mnie tez smiesza te slowa o kryzysie gospodarczym i spowolnieniu. Mechanizm grabienia czyli wspolczesny model ekonomizny oparty na wirtualnej gieldzie i na drukowanym papierku peka w szwach. I tak przetrwal dluzej niz sie tego spodziewali jego tworcy. Zreszta kryzys taki jak porzadna globalna wojna to by nawet rzadzacej finansierze byl potrzebny tylko juz nikt nie chce umierac za to wszscy chca do raju…podatkowego.
   Prosze sie nie martwic o budzet PL, Rostowski zrobi skok na off-e i jeszcze pare banknotow dla esbeckich emerytow sie znajdzie.

   1. butelki butelkami, bardziej by mnie interesowało, co się stało z wypitymi piwami (choć niekoniecznie chciałabym to oglądać)

 2. Faktycznie, teraz dopiero zauważyłem, butelki po piwie, porzucone rajstopy, było policje zawiadomić.

Możliwość komentowania została wyłączona.