To wynalazek – i rozpowszechnienie – ogólnodostępnej kanalizacji, najpierw w Miastach jednak – ostatecznie zmienił światowe myślenie. Od tej pory wszystkie idee (czy filozofie lub teorie poznania) dało się już podzielić na:

    A. Wiejskie
    B. Miejskie

– co w istocie rzeczy sprowadzało się do odpowiedzi na Pytanie:

    Co się dzieje z gównem?

(po jego śmierci, że tak to nazwiemy, upraszczając.)
Otóż „szkoła wiejska” obstawała od dawna – i do dziś tkwi w tym swym anty-nominalistycznym niejako przeświadczeniu, nie bacząc na to, iż kanalizacja rozwija się dziś również i po wsiach – iż gówno jest. Istnieje realnie: chodzimy srać za stodołę – i żyjemy wśród ekskrementów. (A więc niejako – z nich. Przez nie; a może nawet – to radykałowie – dla nich.)


red-PKP-wrzeszcz-zaspa-2013-01

………………..
„Szkoła miejska” zaś odwrotnie – odmawia bytu realnego naszym odchodom – a więc w sumie i nam – argumentując, skadinąd dowcipnie, iż owe odchody, wydzieliny i inne przejawy oraz efekty naszej egzystencji – znikają. Czyli istnieją tylko przez krótką chwilę, błysk, mgnienie. Ich istnienie jest zjawiskowe oraz ulotne (krytycy sugerowali, iż raczej „spływne”, lecz to tylko złośliwości intelektualistów).
………………..
Poza powyższymi istnieje jeszcze niewielka, lecz wpływowa grupka myślicieli, nazywanych niekiedy „Felietonistami„.
Ci, choć nieliczni, to jednak powszechnie znani ludzie – przez wielu oskarżani czy też pomawiani (zależnie od szkoły, która dokonuje opisu) o bycie rodzajem Sekty, Spisku, Salonu czy też Religii – nigdy jasno nie wypowiedzieli się ws. istniena (bądź „nie-”) gówna.
Za to obficie używają jego opisów – czy to pochodzących ze Szkoły wiejskiej czy miejskiej – dla własnych celów.
Możnaby niejako rzec, iż gównem posługują się instrumentalnie (cokolwiek miałoby to znaczyć); nie negując – ani nie potwierdzając – jego ew. istniena. Biorą, gdy potrzebują, wydają – gdy mają inny nastrój.
Ot, cynicy.

6 odpowiedzi na “Dualizmy poznawcze a kanalizacja.”

  1. Shitism – nieskończone gówno przenika świat. Módlmy sie, by nie spadło nam na głowy.

  2. Przecież obie szkoły oglądają telewizyjne pseudowiadomości więc obie siedzą po uszy w gównie,że nie wspomnę o mainstreamowych (takie trudne słowo) gadzinówkach.

    CBDU.

Możliwość komentowania została wyłączona.