Dwa brakujące Obrazki.

z wczoraj. gdy niesprawiedliwie szkalowaliśmy, jak co dzień. a sami zapomnieliśmy dać 2ch obrazków, wiadomo, źdźbło w oku UE.
(może nawet ukradliśmy? tak: na pewno. bo każdy pijak. Dziecku kradnie, świnia.)

kids-stuff-2-brown-800
………….
ps.

  Francuski minister oszustem? n i e m o ż l i w e… (i do tego jeszcze: Budżetu… to Najuczciwsi tam siedzą, crème de la crème.)

………….
ps 2.
porównaj…

Bruksela przekonuje: podatek dla Cypryjczyków „zgodny z prawem

oraz:

Podatek do depozytów tylko na Cyprze

Albo lepiej nie porównuj. 1den wuj. Wuj dobry dla Dzieci, wuj + Dobre rady.
………….

(Another example of Chomsky humour: he calls his assistant’s dog, “Cat”.)

że Cat?!?
To jest całkowicie wykluczone.

21 myśli na temat “Dwa brakujące Obrazki.

 1. ps. 666 (lub 69, bo.)
  Maciej Gawlikowski (f-book) dał tam –

   (f-book: „Fanom rekonstrukcji historycznych dedykuję. W nawiązaniu do dyskusji sprzed miesiąca. Bez komentarza.”)

  Kamili Karp foto (przedstawiające oczywiście, w podpisie jest bowiem błąd) Małego Cypryjczyka. cenny głos w Dyskusji & Uzupełnienie.

  45408_480964378617317_590494252_n-600pxl

  1. A mi się przypomina sytuacja wydymanych belgijskich, holenderskich, arabskich i itp. małych akcjonariuszy banku Fortis. Zarząd Banku zadecydował o sprzedaży akcji które wycenił na kwotę 0 euro. Na moje własne oczy widziałam pikiety i protesty i co wnieśli skargę o unieważnienie transakcji udowodnili, że była niezgodna z prawem ale i tak nic to nie dało. Jedyne co im zostało to wspomnienie po kasie którą mieli i pamiątkowy list od odchodzącego Zarządu o tym, że nie są już właścicielami akcji bo zostały one sprzedane francuskiemu bankowi ale oni nie zostaną obciążeni kosztami transakcji.

  1. A co tu ogarniać? 1dni chcą Kasy, 2dzy chcą Kasy & Władzy (a IIIci chcą Władzy = dla Kasy. a 4ci… [d. czarci; dd. Car ci.])

 2. Moskwa przekształciłaby wyspę w swego wasala. Rosyjskie pieniądze leżałyby w cypryjskich bankach, Gazprom kontrolowałby bogate złoża gazu u wybrzeża Cypru, rosyjska armia dostałaby bazę wojskową na wyspie jako rekompensatę za utraconą bazę morską w Syrii – czytamy w komentarzu. Schlötzer podkreśla, że taki scenariusz jest straszny, ale całkiem prawdopodobny.

  Kozłem ofiarnym kryzysu nazywa zaś Niemcy…
  (i kto tu kogo Ogrywa — rodzi się pytanie…)

  1. Bo kij ma da końce.

   Cypr ma pecha, ze względu na położenie to taki kluczyk do Bliskiego Wschodu. Dlatego w takiej ilości stacjonują tam Brytyjczycy (Cypr to była ich kolonia). Należy pamiętać, że całe zaopatrzenie wojskowe na wojnę w Iraku szło via Cypr. Rozumiem Rosjan, że właśnie tam chcą mieć bazę wojskową, bo jedyną jaką teraz w pobliżu mają to ta w syryjskim Tartusie. A jaka sytuacja w Syrii jest każdy wie. Notabene amerykanie jeszcze swojej demokracji w Syrii nie zrobili tylko dlatego że Rosjanie mają tam swoją bazę wojskową.

   O gazie już pisałam u Pana. A co ciekawe w weekend w mediach o gazie było ani mru mru. Tylko kryzys i cypryjski Kowalski musi bulić. A że Cypr stratę na greckich obligacjach mógł odrobić za moment gazem to już było cicho sza.
   Myślę, że gra w dużej mierze idzie o to kto na tych złożach gazu łapę położy.

   A swoją drogą baza brytyjska z widokiem na bazę rosyjską. Piękne! Prawie tak jak pomnik Lenina w Jałcie którego dłoń wskazuje budynek w którym jest jadłodajnia macdonalda.

    1. Nikt nie jest głupi tylko głupa rżnie bo jak nie po dobroci to na wydrę;)) Cypryjczycy kwestię banków które umoczyły w greckich obligacjach z trojką negocjują od miesięcy. Ale przycisnąć ich spróbowali teraz bo mają brend niu prezydenta który urzęduje od 1 marca. Znaczy akcja zaplanowana.

     Dam sobie włosy obciąć że Cypryjczycy na układ z Moskwą nie pójdą, bo im zależy na ewentualnych kupujących, czyli na Europie, a Rosjanie mają własny gaz i tylko chcieliby kontrolować konkurencję. Jakbym była cypryjskim możnowładcą to bym się zbratała z Perezem. Żydzi już te złoża eksploatują od swojej mańki. Gdyby Cypr połączył się z Izraelem rurociągiem to by wygryźli Gazpromową konkurencję z Europy.
     Niemcy rurę z Rosjanami kładli i pstryk taki mały Cypr by im taaakie duże kuku mógł zrobić.

 3. kraść trza umić.

  jakiś nieudolny kretyn objął tym „podatkiem” wszelkie depozyty i stąd ludzie na ulicach i skandal ogólny. wystarczyło zrobić próg 100k, zwiększyć arbitralnie procent (do 12? 15?) i tylko Putin by posapał.

  1. Pan, panie V. mówisz „kretyn”. może. nie mówię: nie.
   ale ja przebijam Gazem.
   (d. Gazpromem.)

   i wyprowadzam Ludzi na ulice (na razie) cypru

   …fizyczna walka z Zachodem nie jest celowa, Zachód sam się unicestwi, wystarczy mu podsuwać odpowiednie środki…

   (tamże.)

   1. ps.
    Cypr? a co to… aa, adres.

    (…) aktywa cypryjskich banków sięgały 126,4 mld euro. To siedem razy tyle, co wielkość wartej 18 mld euro gospodarki wyspy. Jeszcze w 2007 roku wartość aktywów tamtejszych banków wynosiła 78 mld euro.

    1. Archbishop Chrysostomos, the island’s influential spiritual leader, said after a breakfast meeting on Wednesday with Mr Anastasiades that the vote had been “a success”.

     “They [the EU] must learn to respect a small partner,” he said.

     warto tez sprawdzić, jaka religia jest w tej czesci cypru (a jak w rosji; ot, na przykład…).

       1. Under the headline, „Cyprus is seeking Russian salvation”, it says Moscow is waiting for Nicosia to offer gas exploration rights in exchange for financial aid.

        In contrast to widely-reported concerns about the fate of Russian money held in Cyprus, the paper quotes an unnamed Russian government official as saying that none of Russia’s big businessmen have asked for help. Most of them prefer to keep their money in „safer” countries such as Switzerland or the UK, it said.

        The government’s Rossiyskaya Gazeta daily echoes Vedomosti’s sentiment, running a headline, „The Cypriots are grateful to Russia for salvation”. According to the state-run paper, as Cypriot MPs rejected the savings tax on 19 March, demonstrators outside parliament waved Russian flags, saying „Russia has rescued us.

    2. Panie Makowski kasa bilionowa nie ma znaczenia kasę można narysować dodrukować. Uczciwie Panu mówię jak ekonomista artyście. Gdybyśmy tak sobie wspólnie narysowali ładne banknoty i znaleźli idiotę z którym wymienilibyśmy je na kawałek dżungli to tych banknotów mielibyśmy tylko chwilowo mniej. Chwilowo znaczy do następnej ochoty na rysowanie.
     Przykład, jak FED drukuje dolary to się tylko Chińczycy wnerwiają bo dolarów mają więcej niż Amerykanie. Innym kolejne waszyngtony nie przeszkadzają, Europejczycy o przepraszam Frankfurt rysuje sobie własne waszyngtono-euroski. Pamięta Pan dlaczego amerykanie napadli na Irak bo Husejn ropę zaczął sprzedawać tylko za euroski i na rynki obrotu towarem wkroczyła nowa waluta. Ekonomia to ta tajna broń;)

     Szlag mnie trafia nauczona ekonomicznie jestem tylko rysować ładnych banknotów nie umiem. Muszę popracować nad kreską;))

     1. Pani aanne:
      Uczci­wie Pani mówię jak Niearty­ta Eko­no­mi­stce: wszystko można narysować – tylko nie Schody w dół. (= zawsze będą W Górę.)

Możliwość komentowania jest wyłączona.