31 sierpnia uczczony Uroczyście.

i niech żałują Ci, którzy nie byli. (nie padało i było przyjaźnie, a wręcz Ciepło.)
za rok — może powtórka.
niech się Święci 31 sierpnia.

16 myśli na temat “31 sierpnia uczczony Uroczyście.

     1. W końcu się to skończy i fieloryb spotka pana MRM. Fieloryb poprosi o nie publikowanie fotografii. Fieloryb poprosi o książkę i podpisanie jej, To stanie się, gdy MRM złoży (w sensie drukarskim) kolejną pozycję z kanonu historii polskiego rocka.

      Pomysł jest następujący:

      Ramy – rock na Śląsku.

      Historie, fotografie, zdarzenia itp itd…

      Fieloryb rozmawiał z Neveselym. Nevesely nie chce:

      https://www.facebook.com/LapKot/posts/466062463426105?notif_t=close_friend_activity

      Pan się pochyli nad tym pomysłem? Zagada z kim trzeba?

      1. Rock na Śląsku? To brzmi jak gierkowska propaganda trochę albo inna ukryta opcja. Gramy dobrze albo nie – niezależnie gdzie (zwĺaszcza, że hanysy nie wypracowały sobie sceny jak na Wybrzeżu (jakkolwiek naciągana to była koncepcja)).

       1. niekoniecznie. można to potraktować jak opracowanie częściowe (całość to rock w PRL); ograniczone do pewnych ram geograficznych, mających w dodatku pewne, jednak istotne — uwarunkowania: społeczne (tu np. gierek właśnie i krystyna loska), finansowe, regionalne…

          1. To „Zagada z kim trzeba?” chodziło mi o świadków tamtych czasów, którzy z powodów najprostszych i najsmutniejszych odchodzą z tego świata.

           Pojawiło się ostatnio sporo książek opisujących środowisko Wybrzeża, Warszawy. Jakoś (choć mój zbiór jest skromny) nie spotkałem się z przekrojowym materiałem, który by w formie ulotnych fragmentów pokazywał (jak z kropli ocean) zjawisko muzyki rockowej na Śląsku.

Możliwość komentowania jest wyłączona.