…………………..
ps.

The new communists seek to rehabilitate communism by treating it not as a historical movement with a record of labor camps and enormity but as a beautiful Platonic “Idea.”
(…) Indeed, new communism seems to repeat every theoretical disaster of old communism. It is profoundly elitist, rehabilitating the Jacobin notion of the educational dictatorship. Zizek argues that the mistake of the left was to accept “the basic coordinates of liberal democracy (‘democracy’ versus ‘totalitarianism’)” and suggests that we “fearlessly . . . violate these liberal taboos,” adding, “So what if one is accused of being ‘anti-democratic,’ ‘totalitarian’ . . . ?”

18 odpowiedzi na “podobno Grecy & Francuzi mają dość zaciskania pasa, nędzy i wyrzeczeń…”

 1. zabieram pracę francuzom zapełniając swoją sobą lukę w rynku pracy specjalistycznej. ale ponoc polacy wyjadą stąd ostatnim pociągiem.
  niektóre zawody są tu na dinozaurciu
  jak jestes Pan Rzeźnikiem bo ponoć w okolicy świń nie skubią
  muł zułmanizm Panie.

   1. kalendarz inków nie przewidział że przestaniemy pić kawę Inkę. Taki Turek!

    1. A tak na prawdę do polskie firmy przeżywają trudne chwile. Ale w polsce u siebie gdzie nie są chronione. Taki maleńki przedsiębiorca jak ja na polskim rynku nic nie znaczy. Państewko nic a nic nie dba o to by setki tysięy mężczyzn w fachu budowlanym nie pracowały na czarno bądź firmy ich zatrudniające nie odprowadzały najniższych składek. Co jest nieprawdą gdyż poza systemem owi mężczyźni dostają większą wypłatę za pracę zupełnie nieopodatkowaną. Przez co spadając ceny za usługi a moja firemka we własnym kraiku nie ma szans przetrwania. Dochodzi jeszcze kilka innych aspektów urzędniczo prawnych. Ale uważam że to nielegalne zatrudnianie jest głównym sprawcą kłopotów firm w polsce. Bo praca Tu, nie ma wartości.

     1. a jaki jest „głów­ny sprawca nie­le­galnego zatrud­nia­nia w pol­sce”? (pytanie jest Retoryczne.)
      bęc.

      ZUS świadomie wprowadzał przedsiębiorców w błąd? Dzisiaj odpowie na zarzuty

      bęc, bęc.

      1. Weź Pan gazete i zernkij na ogłoszenia usługowe. Wyścig na taniość w każdym tytule. Jak można oferować usługi za cenę niższą niż koszt jej wykonania? Nie płacąc ZUS. A skoro urzędniacy sami się proszą… To uczciwi rzemieślnicy z polski się wynoszą. A szkoda bo fajnąmamy Wisłę.

       1. tak samo (…? o ile wiem, a nie wiem, bo wiadomo: Gópek) jest przy budowie Auu!
        (Tostrad.)
        Ustawa o Zamówieniach Publicznych…
        (teoretycznie) zbawienie; a w efekcie: bubel…
        Tanio, byle jak i chińsko.

        1. Co do małych przetargów. Przypuśćmy na rozmaite remonty w poznańskich spółdzielniach mieszkaniowych. To działa zupełnie inaczej. By móc wykonac pracę na czarno, trzeba poznać odpowiednich ludzi. Są to firmy powiązane ze spóldzielniami, mające znajmosci w skorumpowanych urzędach typu PIP. Jest tak w kółko to samo grono ustawionych beznesmenów wygrywa przetargi na różne ze swoich firm. Zupełnie legalnie bo ich kosztorys zgadza się dziwnym trafem z wymaganiami spółdzielni. Wtedy możemy jako „brygada” wymienić rury do kupy w budynkach spółdzielców. Szczelnie chronieni przed wpadką. Sprytniejsi tak mącą że udają firmy i niby legalnie zatrudniają robotników, zgrane grupy działają sobie same. Za udział dostaje zarząd, firma która wygrała przetargi no i na koncu ktoś kto bez podatku robocizny dokonał. W ten sposób, cięzko jest prowadzić działalność na „wolnym rynku”. Legalnie i nie tanio. Trzy lata walczyłem w pozn na różnych przetargach i wiem jak to działa. Bo w końcu przymierając z głóodu zgodziłem się na taki układ. jednak kiedy po roku próbowałem wziąść coś dla siebie z tego tortu, zostałem usunięty a na moje miejsce weszły „brygady” złożone po części z moich byłych pracowników zwerbowanych przez owe „firmy”. W zasadzie mógłbym z tym iść do prokuratury ale kapusiem nie jestem, w dupie mam taką władzę (bo nie kraj on niczemu nie winien) no i nikt mi nie jest nic winien. Prócz pewnego prezesa spółdzielni co to wziął 5k złociszy zanim spuscił mnie do kanalizacji. Ale ja nic nie wiem i wyssałem to z palca.

         1. Panie! a Pan myślisz
          (wiem, nie; ale to zwrot retoryczny, jak ostatnio wiele);
          że w (tzw.) Kulturze = jest inaczej?!?
          a to DLACZEGO 1den facet wydaje już ponoć 3cią (2 już wyszły) Książkę grubą, na kredzie, w Narodwymcetrumtejponoćkultury; a RESZTA (= bojownikow Peerel-rokendrolla) — jakoś nie…
          no, dlaczego.
          (a echo mu odpowiedziało: w dupie mam twoje owieczki góralu — albo: oo! taaaka Ryba…)
          ………….
          (i dostaje jeszcze kasę na jej Promocję oczywi. a to pod szyldem i z Błogosła. wiadomo.)

          1. Paskudne praktyki monopolistyczne. pewnie skumał sie z tym Kulturem juz za komuny

          2. trzeba wiedzieć, gdzie ten cyc, by ssać

           nie wiem, czy to Pana pocieszy, ale wbrew pozorom — bardzo niewielu wie

          3. gdzie Cyc (= w Kulturze oczywi.) to ja wiem, od dawna (tak od końca lat 60. mniej więcej). tylko mam za Małą Dupę, aby Possać. albo Głowę, gdyż mnie się myli (tak od połowy lat 90. mniej więcej).

  1. bęc? znaczy: sarajeeeeewoooo…
   (d. wilk i zając.)

   GP Bahrajnu jednak się odbyło, co więcej, w rywalizacji uczestniczyły przede wszystkim zespoły europejskie. Tymczasem ta sama Europa, w postaci polityków z Brukseli i z Berlina, głośno zapowiada bojkot finałów mistrzostw Europy w piłce nożnej na ukraińskich stadionach. Nie jestem w stanie określić stopnia łamania praw człowieka w Bahrajnie i na Ukrainie. Nie ma bezwzględnej skali. To, co jednak da się powiedzieć z dużą pewnością, sprowadza się do jednego słowa: interesy. Europa i Niemcy nie mają z Ukrainą tak szerokich kontaktów gospodarczych, jak z państwami arabskimi. Co więcej, sytuację w Rosji uznają za całkowicie w porządku, skoro nie słychać na razie większych głosów protestu przeciwko zimowym igrzyskom olimpijskim w Soczi.

Możliwość komentowania została wyłączona.