powiedział Pan Ładny w Tewałjakimś, z rana w Dzień Boży. i słusznie: jutro Poniedziałek: i wstyd nowy.
z Dzieciątka. (a można temu — za pobiedz. znaczy: zajechać.)
no to do kompletu: Komóra (komuna lub komura). a co?!? nie ma wstydu: czarna…


„Obok. Tom drugi” (2025):
to nie jest książka o muzyce…
– This is a private party. Please go away. This is a party for two. Will you girls go away and form your own party? You will have to get out. The party's over. Everybody go home.
„Some Like It Hot”
(1959).

a więcej info tam
„Bob Neveselý”
Marian Neveselý (f-book) życie w obcym i kretyńsko urządzonym kraju wykończy każdego wewnętrznego emigranta.
Józef Cukier znam to z ałtopsji. chyba zacznę czytać Słowackiego i Norwida
Marian Neveselý nie każdy może zostać Conradem

Jak kupić? Instrukcja tam…
ŻOŁNIERZE I PALOTYNI
Niech żyje ojciec Ubu, nasz wielki fynansista! Ting, ting, ting; ting, ting, ting; ting, ting, tating!
UBU
O, dzielni ludzie, ubóstwiam ich!
Alfred Jarry „Ubu Król czyli Polacy”
tłum. Tadeusz Boy-Żeleński

i wreszcie „Państwo Nikt. Dzieje ludzi nieważnych” (2016) – 2 tomy: drugi to picture book Marty Krzywickiej, też drobne inne dodatki – (prawie) najstarsza z książek
mr m.
– Areski… (…) Là je voulais savoir… Tout l’immeuble, il est en train de brûler, c’est bien ça?
– Mais oui, écoute. Les matières qui ont servi à la construction de cet immeuble sont très fragiles. Tu comprends?
– Oui.
– C’est normal parce que de toutes façons il n’y a que des familles d’ouvriers et des étrangers et quelques improductifs.
– Oui.
– Alors le feu s’empare très facilement des matières.
– Ouais.
– Ça se propage. Nous sommes donc en présence d’un incendie.
– Aaaah. un incendie.
– C’est normal.
– Oui, oui, oui.
– Oui ?
– D’accord.
La la la…
– Areski!
– Qu’est-ce qu’il y a encore ?
– Tu sens pas comme si on commençait à tomber, là, un peu…?
(…)
Fontaine et Areski „C’est normal”

a konkretnie: Zbigniew Makowski
Dwie kobiety (ok. 1956; tytuł mój)
– wraz z linkami polecam.
mr m.
O! Inteligencjo warszasko-krakoska
patrząca z perspektywy zadartego noska,
oparta na błędnych przesłankach i wnioskach;
lansowana w kioskach
tudzież przy śniadaniu, w jakiejś telewizji
między kucharzem, księdzem i pedikirzystką…
Och, inteligencjo
spierdoliłaś wszystko.
Marceli Szpak
powiedział Pan Ładny w Tewałjakimś, z rana w Dzień Boży. i słusznie: jutro Poniedziałek: i wstyd nowy.
z Dzieciątka. (a można temu — za pobiedz. znaczy: zajechać.)
no to do kompletu: Komóra (komuna lub komura). a co?!? nie ma wstydu: czarna…

makowski
stawiam na „absurd” (60:40.)
vontrompka
nie mogę dobrze obejrzeć, bo wyświetla mi się na nim reklama kumulacji Lotto.
makowski
a to nie To Samo?
euro collapse
Ja bezwstydnie woziłem dzieci tramwajem, rowerem i starymi samochodami, a nawet o zgrozo! Odprowadzałem pieszo lub też zimą wiozłem na saneczkach.
ale fakt, chujowe mam wyczucie wstydu, bo telewizji oglądam mało i głownie filmy
makowski
Jesteś Pan Nieodpowiedzialnym i Nie powinienieś mieś dostępu do.
(ew. Praw wyborczych, gdyż mnie się myli.)
Frumunda Mabalz
Widzę, że telewizja zbija komórki mózgowe jednak niestrudzenie.
(z wyjątkiem polityków – tym rośnie jedna duża komóra)
makowski
no, nie wiem… we mnie — inspirująco. ale może to kwestia ilości: w Małych Dawkach = wzmacnia; w Dużych — zabija…
fieloryb
A jak ktoś nie ma dzieci? Ma się wozić pod szkołę sam?
Niech się Pan Ładny z tefałenu przyzna, że kupił nowe auto i chce przyszpanować. ;-)
makowski
Pan Ładny mówił z pozycji takiego, który już niejedną Samochodę przeleciał (czy niejednym, gdyż mnie się myli.)
fieloryb
Jak powiedział Cuma w tym filmie: „telewizja kłamie”.
Proszę mi pokazać oglądacza, który zapamięta coś więcej niż fragment.
Proszę mi pokazać nadawcę, który zawsze powstrzyma się od komentarza nacechowanego wartościująco.
Jakież to pole dla propagandy i manipulacji.
makowski
…i to Pole wielokrotnie zaorane i nawożone i Trójpolowokanałowe…
joe
absurd
makowski
a ja bym nawet zaryzykował: Bepsurd?