Rekonstrukcje.ukazała się książka „Polska na filmowo. Gdzie kręcono znane filmy i seriale„, do której dałem głos (głosik: 2 zdania). o serialu „dom” i Janie Łomnickim.
i dobrze. martwi mnie tylko, że text o serialu jest ilustrowany współczesnym zdjęciem wyremontowanej kamienicy; a nie (a mam, co widać; i Autor to wiedział) zdjęciami tamtej kamienicy, w stanie z 1979 roku; lub nawet Reżysera – w niej… nawet przed decyzją, że to będzie Ona; ją oglądającego… można było? widać: nie.

……………..
niektórzy mówią, że marudzę i jestem Pesymistą. może. ale pracuję dużo, dużo mam… i można z tego korzystać. jestem (chyba) Otwarty na.
sęk w tej Dziurze taki, że po to, aby robić dobrze – trzeba czasu, wiedzy, cierpliwości… [*]
a dziś opłaca sie robić DUŻO. znaczy: szybko i byle jak; gdyż zaraz pojawia się następne. zaraz, zaraz… już!
Natychmiast.
bier Żączka.
……………..
[*] a czy trzeba pieniędzy? niekoniecznie. nowe zdjęcie wyremontowanej przez jakąś korporację kamienicy — kosztuje niewiele mniej, niż zdjęcie stare; a jest do Dupy.

19 myśli na temat “Rekonstrukcje.

 1. Ukazała się również książka: Dave Kehr – „When Movies Mattered”. Nie ma w niej ani jednego mojego zdania. To dopiero jest pesymizm.

  1. tak: ja (też) nie załapałem się na Pismo (d.) św. a wiele mam dobrych Rad dla Bliźnich…

  1. ee, tam: zaraz granda. Głupota i tyle. i niechęć do Pracy (d. lenistwo) oraz Kłopotów (d. koniunkturalizm). i Pośpiech (d. niechlujstwo). i ideologia (d. Upór).
   i Te de.

 2. prawda (lub choćby tylko jej obraz) juz dawno nikogo nie zajmują. To zbyt żmudne, pracochłonne. Również w odbiorze.

  1. tak; i to zdanie: każdy ma swoją Prawdę… i, skromnie kalkulując: szacunkowo ok. 6,9 mld ludzi…

 3. Tłumy turystów które po przeczytaniu książki będą odwiedzać ów dom, nigdy by go nie znalazły po Pańskiech wiekowech odbitkach ;) a tu ładny wóz, ciekawe ile miał na budziku.

  1. ale tam jest mapka… (= pokazuje warszawę.)
   a wóz? nie sprawdzalem. Blandeka była brudnawa.

 4. „text o serialu jest ilu­stro­wany współ­cze­snym zdję­ciem wyre­mon­to­wa­nej kamie­nicy”
  Jak już sobie na fb pisaliśmy – to niestety nie jest wyremontowana kamienica. Ta stara została zburzona do zera (sam widziałem), na jej miejsce Elektrim zbudował nowe, inne (choć stylizowane na stare kamienice). Teraz się nie opłaca odnawiać – lepiej zburzyć i co najwyżej „stylizować”…

  1. tak i nie: teraz się przynajmniej fronty zostawia (niekiedy) i dobudowuje resztę (systemem niemieckim). i to ma sens…

   1. Ma i czasami dobrze wychodzi. Nawet obok na Wareckiej jest w sumie niezły tego przykład (ten mur wpleciony w nowy biurowiec), coś podobnego planują z zakładami Philipsa na Karolkowej. To zwykle jest wymuszone przez miasto – ale kurcze od tego to miasto też i jest, żeby takich spraw pilnować.

    1. dokładnie tak.
     od tego są ci Główni urzędnicy: Architekt, Planista, Konserwator, Policjant, Nadzór Budowlany i Kto tam Jeszcze… powinni mieć to wszystko (= jak My, no: Razem w sumie ;–) w głowach… a nie zawsze mają, niestety.

 5. i dodajemy (za f-bookiem)

  Darek Anaszko
  tak, tak – chodzi o tę Pańską 85. Dzięki Mirku. Tylko poprawka do https://ooops.pl/?p=13029 – to nie jest wyremontowana kamienica. Oni ją zburzyli do zera gdzieś w 1995-96 (akurat z burzenia kilka fotek gdzieś mam), Elektrim postawił swoje k
  amienice całkowicie od nowa (zresztą są trochę inaczej zlokalizowane, i w ogóle inne, niż te stare).
  A tę książkę o filmowych miejscach zaraz chyba kupię – nawet mimo tego, że nie chcieli Twojego zdjęcia…

Możliwość komentowania jest wyłączona.