• z naszej (małej) ojczyzny:
Czy nie wydaje sie wszystkim dziwne to, ze jeszcze przed 3 miesiącami odkupywano za grube miliony ziemię pod tzw. trasę na bemowie a teraz nagle chce sie tą samą trasę puszczać kompletnie inną stroną.
Ktoś miał w tym dobry interes, bo ziemia która została wykupiona jest w bardzo atrakcyjnym terenie, wiec jak znam życie to za 2 lata na tych wykupionych terenach będą śliczne osiedla za ciężką kapuche.
—> Przypominam że osoby od których ziemia była odkupowana (m.in. Ja) były informowane iż żiemia jeżeli jej nie odsprzedadzą zostanie zajęta pod tzw. budowę priorytetową a wszelkie roszczenia beda kierowane do sądów….wiadomo jak w sadach sprawy sie toczą…wiekami…
Jak dla mnie to coś tu śmierdzi……

• a co śmierdzi? wiatr od morza…
jedenastu menedżerów kierujących największą polską firmą armatorską przejęło, bez zgody Ministerstwa Skarbu, całkowitą kontrolę nad spółką Żegluga Polska.

• a co na Wschodzie? tradycyjnie, jak to na wschodzie.
Żeby kupić kanapę, na której odpoczywa prezes Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie, ekspedientka z osiedlowego sklepu musiałaby odkładać swoją pensję przez co najmniej pół roku.
(mogłaby też ukraść. ale wtedy prezes musiałby wstać z kanapy…)

• na koniec też o żegludze; śródlądowej. oto dwóch panów w łódce (nie licząc Magistra):głosujmy: który z nich będzie Naszym Nowym Prezydentem?
(odpowiedzi proszę nie nadsyłać.)