absurd z tym „opolem” sięga (?) szczytów: to może nie przypominajmy Pani Maryli piosenek typu „Gdy piosenka szła do wojska” (1971) – Pani Maryla ma w swym dorobku piosenki na każdą okazję – ani nie wyśmiewajmy się z tych 100 Artystów (z 30 zaproszonych) którzy odmówili udziału – czy „Big Cyc” już odmówił? Liczymy na nich bardzo…
(Oczywiście odrzucamy też pojawiające się tu i ówdzie dowcipy w rodzaju „Zbigniew Wodecki też nie zagra w Opolu…”; które się narzucają, lecz.)
I, podtrzymując Nasz postulat, iżby prostą, dobrą zmianą jednego słowa („piosenki” na „polityków”: Festiwal Polskich Polityków, tzw, polityków dodajmy), nawet bez zmiany skrótu („KFPP w Opolu”) – zmienić raz na zawsze tę zawsze dziwaczą imprezę – przypomnijmy jednocześnie naszą „akcję pod opolem”: i niektórych jej uczestników, tradycyjnie bojkotujących Reżym komunistyczny: przed Państwem Jan Pietrzak, kulisy KFPP w Opolu, 1984, o roku ów…
Dalsze zdjęcia może kiedyś. Mam sporo, (prawie) wszystkie z bojkotu (i.e. piwo & takietam), z drugiej strony lady, jak to w Podziemiu bywało, drogie Wnuczęta. szkoda, że nikogo już nie interesują, bo byłbym bogaty.
mr m.
ps.
Pan Wodecki (1950-2017, r.i.p.) też tam chyba, na mych zdjęciach znaczy – jest, ale nie daję, bo miły facet był; to po co Go kompromitować, prawda?
m.

2 odpowiedzi na “opole, 1984: bojkot trwa.”

  1. O jakże Jan! O jakże Pietrzak! Były oficer Ludowego (sic!) Wojska (o jakże!) Polskiego…

    Z tego co mi (ułomna, ale jednak) pamięć podpowiada to w zamian za występ na festiwalu żołnierskim Maryli Rodowicz jeden z jej muzyków został wyreklamowany z wojska. Nie wiem, nie pamiętam skąd ta historia. Trzeba spytać Hołdysa Zbigniewa. Zdaje mi się, że to z jego ust usłyszałem, ale wiadomo – czas nie woda (nie stanie) a pamięć ludzka to nie karta SD ni twardy dysk – mogłem coś nazmyślać.
    PS
    Systemy się zmieniają a Pan Panie J.P. wciąż na estradach… To jest nauka jaką należy czerpać z głebin koniunkturalizmu.

    1. (podobno) niejeden: liczni. ale ja mam kat. „Dupaniemężczyzna” to trzeba zapytać Red. H. (potwierdzał wielokrotnie). pozatem: tam nieźle jeść (podobno) dawali; i te de. no to. (dziś: NATO.)

Możliwość komentowania została wyłączona.