Dwór II – dawna rezydencja letnia patrycjuszy gdańskich mieści się przy ul. Polanki 124 w Gdańsku Oliwie. Dwór II stanowią obecnie zachowane budynki pałacu, obiektów gospodarczych oraz ogród – park ze stawami, o dobrze zachowanym układzie przestrzennym.
(…)
Metropolita Gdański Ksiądz Arcybskup Tadeusz Gocłowski przekonuje Przełożoną Generalną Zakonu Najświetszego Zbawiciela św. Brygidy, Matkę Teklę Famiglietti do misji budowania Klasztoru i Centrum Ekumenicznego. Zakon staje się właścicielem nieruchomości a Ksiądz Prałat Henryk Jankowski zostaje głównym budowniczym zespołu Pałacowo-Klasztornego.

zabytki-oliwy-2015-01

10 odpowiedzi na “Poznajemy piękno naszego kraju: Oliwa, Centrum Ekumeniczne i Klasztor ss. Brygidek”

 1. Ksiądz Pra­łat Hen­ryk Jan­kow­ski
  Ksiądz Pra­łat Hen­ryk
  Ksiądz Pra­łat
  Ksiądz
  K
  (…)

  kurde

 2. Jak mówił IIRW Kuroń „budujcie własne komitety” a debilom się pomyliło i budują kościoły. Tak wolałbym komitety. Zawsze wolałem pochody 1 maja od pochodów na boże ciało.

  1. można wierzyć w Kargo to można i w Komitet. Każdy ma taką Religię, na jaką zasłużył, ja widać nie zasłużyłem nawet na Komitety.

   1. Abstra(za przeproszeniem ;-))hując od wymiany zdań Szanownych Przedpiśców.

    Mój znajomy wypowiadając się na temat kłótni dyskusji pomiędzy kreacjonistami a ewolucjonistami rzekł (cytuję z pamięci): „Nie jestem ani za Lechem Poznań, ani za Pogonią Szczecin. Mnie w ogóle ta piłka nożna nie interesuje.

    I tego się trzymajmy.

    1. miałem (kiedyś, jak byłem Młody) taką (prawie) samą rozmowę w Tramwaju, ok. 23:cośtam. (wytłumaczyłem im, ze interesuję się — ze sportu — raczy Boksem, lecz nie piłką kopaną. zrozumieli.)

Możliwość komentowania została wyłączona.