– Mówmy otwartym tekstem: największe biura badania opinii publicznej trzy miesiące temu podawały, że prezydent Bronisław Komorowski będzie miał 65 proc., a Andrzej Duda 15 proc. To znaczy, że te biura nie zbadały niczego. Nie odbijają tego, co naprawdę ludzie myślą. Nie dokonały refleksji nad swoją metodologią.
Media z kolei przez ostatnie lata zajmowały się urabianiem i ugniataniem opinii publicznej. Nie potrafiły krytycznie badać tego, co się dzieje w kraju.
A rząd przestał interesować się tym, co dzieje się w kraju. Tak wyalienowanej władzy nie było w Polsce od czasów komunizmu! Nasuwają się słowa Jerzego Urbana sprzed lat: „My się zawsze wyżywimy, my jesteśmy od tego, żeby nam było dobrze. A wy sobie radźcie jak potraficie”. To, co się działo w Polsce przez ostatnie lata, to odtworzenie scenariusza upadku komunizmu. Nie ma tylko gen. Jaruzelskiego.
Prof. Jacek Hołówka: Arogancja rządzących jest bardzo duża. Tak wyalienowanej władzy nie było od czasów komunizmu!

3 odpowiedzi na “Takie czasy, że tylko cytaty warto (to jedno, co warto).”

 1. ps.
  kolekcjonować Cytaty, tak szybko odchodzą.

  – […] W „Wyborczej” pojawiły się naprawdę skandaliczne komentarze w stylu „myśmy nie walczyli dla pieniędzy”. Skandaliczne, bo sami ludzie „Wyborczej” wykonali niebywały skok na kasę. Mieli jednak czelność wytykać innym jakieś zapomogi.
  – Ten skok na kasę był nielegalny?
  – Legalny. Wybitny prawnik prof. Sołtysiński już zadbał o to, żeby wszystko odbyło się jak należy. Od strony moralnej było jednak inaczej. Akcje rozdawano w bardzo nierówny sposób, byli ci wpływowi, którzy zarobili grube miliony. Kiedy to skrytykowałem, stałem się wrogiem „Wyborczej”.
  – Oni tłumaczyli, że po prostu osiągnęli sukces rynkowy.
  – Nie byłoby problemu, gdyby nie kilka spraw…

  Prof. Ryszard Bugaj: „Wyborcza” to terror i pogarda

Możliwość komentowania została wyłączona.