12 myśli na temat “#pagowskitubyl

 1. Logo zaprojektował p. Pągowski słynny plakacista – i tu leży pies pogrzebany, urzędnicy polecieli do słynnego i cenionego plakacisty plastyka, artysty, jednego z ludzi polskiej szkoły plakatu, a nie do projektanta aby im przygotował logo.
  (…)
  Co do kwoty to gdzieś już Pągowski zaprzeczył aby tyle za to dostał, prawdopodobnie wliczone jest w to wiele innych kosztów, wydruki, promocja, premie dla urzędników itp. Ogólnie problemem nie jest tu kwota, ale sam efekt i to, że urzędnicy polecieli ze zleceniem do specjalisty, ale z innej dzidziny. No ale nie wydają swoich pieniędzy, to i efektem jakoś bardzo przejmować się nie muszą :)

  A źródło to niech SzPan Makowski znajdzie.

    1. …Królika (z kapelusza).
     (cyt.)
     – Chcę podkreślić, że nie jestem autorem tej kampanii, ale zgodziłem się zostać jej ambasadorem, bo nowe logo i wiążące się z nim symboliczne konotacje, wzbudziły mój entuzjazm. Brytyjczyk Wally Olins dostrzegł w Polakach tę szczególną właściwość – sprężystość – to, że im bardziej, jako naród, jesteśmy dociskani, przytłaczani, tym mocniej się wybijamy i tym większą emitujemy energię. Jej przejawem były nasze kolejne powstania narodowe i zrywy, z których ostatni miał miejsce w 1989 r. Sam mam poczucie, że w moim życiu wiele było takich sprężynowych odbić
     (kon. cyt.)

     1. (…)
      Lawinę dyskusji wywołała też kwestia finansów. Wielu Polaków, jak wynika z komentarzy poczuło się okradzionych, choć przecież pieniądze na zakup nowego logo pochodzą ze zbiórki przeprowadzonej wśród firm, zrzeszonych m.in. w organizacjach biznesowych(…)

      Kto bogatemu zabroni?

       1. Obserwuje te dyskusje i tu i owdzie i na fejsie. No slowem… Zazdrosc to jednak brzydkie uczucie jest.

Możliwość komentowania jest wyłączona.