i to jest tak:
A.
koszt projektu już był. jaki? nie wiem. z Luxemburga, mówi to Państwu coś?

Powołane w 2006 r. Muzeum Historii Polski do tej pory nie ma stałej siedziby, choć konkurs architektoniczny na projekt budynku rozstrzygnięto w 2009 r. Zgodnie z jego werdyktem, gmach według projektu autorstwa zespołu Paczowski et Fritsch Architectes z Luksemburga miał stanąć w pobliżu Zamku Ujazdowskiego, nad Trasą Łazienkowską. Koszt inwestycji oszacowano na 350 mln zł.

B.
inne Muzea po drodze jakoś wybudowano. po co? za co? nie wiem i nie pytam.
C.
koszt nowego będzie ponoć taki sam („podobny”), jak tego, co miało powstać nad Trasą Łazienkowską, no: niedużo większy: 350 mln zł stare / 360 mln zł nowe. czy z projektem? nie wiem i nie pytam, tak bezpieczniej.
no: Rury będą wspólne (jak się Konserwator zgodzi).

Zdaniem dyrektora Muzeum Historii Polski jest nieco za wcześnie, aby rozmawiać o konkretach finansowania budowy muzeum. – Myślę jednak, że będziemy operowali podobnymi kwotami, co w przypadku starego projektu budynku nad Trasą Łazienkowską, czyli ok. 360 mln zł. Może troszeczkę uda się zaoszczędzić na nowej lokalizacji, bo część infrastruktury będzie wspólna dla tych wszystkich obiektów, co obniży koszty – mówił Kostro.
D.
i brakuje jeszcze Muzeum Piosenki, Muzeum Buraka, Muzeum Ziemniaka, Muzeum Poszkodowanych Przez Balcerowicza, Muzeum Represjonowanych Przez ZOMO, Muzeum Pączka Od Bliklego, Muzeum Europejskiej Solidarności Z Prezydentem Słusznym…
wielu Kolegów nie ma jeszcze Posad, a emerytura – niedługo.

8 odpowiedzi na “cena za Historię.”

 1. i jeszcze z komentarzy.
  (cyt.)
  Polska. Jedyne panstwo na świecie gdzie w pierwszej kolejnosci buduje się muzeum historii żydów mieszkających w tym kraju, a w drugiej kolejnosci buduje się muzeum historii tego kraju o ponad tysiącletniej państwowości. Od kiedy żydzi byli w Polsce? Pare set lat? Kto nami rządzi?
  ~made in poland

  Pragnę przypomnieć – a może poinformować, jeśli ktoś do szkoły nie chodził – że tzw. Polacy, a raczej Słowianie są ludnością napływową na tym terenie – dokładnie tak jak Żydzi. Przybyli tu w V – VI w naszej ery (!) wypierając inne plemiona – głównie germańskie (gockie, sarmackie i huńskie… – które powędrowały na terytorium cesarstwa rzymskiego). A jeśli chodzi o „ponad 1000 lat państwowości” – Mazowsze zostało włączone do Korony (Polski) w 1529 r. 1000 lat Państwa jest wiec nadużyciem, skoro jego stolica jest w tym państwie dopiero 500 lat. Aż dziw bierze że niektórzy, po 25 latach od upadku PRL, nadal wierzą w tamtą narrację.

  A jeśli pytasz kto nami rządzi – odpowiedź jest prosta: ignoranci.
  ~do szkoły
  (kon. cyt.)

 2. Robi się biznesy na kulturze.

  „Najlepszy biznes to słomiany biznes” – to taki cytat z filmu „Miś” na szybko, bo sprawy bieżące mnie nie interesują a jestem zarobiony.

 3. Na Cytadeli miało być Muzeum Wojska, bo w obecnej lokalizacji pęka w szwach. Czy teraz będzie tam Muzeum Hist.Polski finansowane przez Muzeum Wojska?? Czy mnie się coś myli.

 4. mnie się już wszystko myli. będzie Muzeum Słusznych Wojen Bo Naszych. trzeba ukryć — „maskowanie ochronne” – Polskę nieracjonalną & rozpamiętującą. utajnić przed Wrogiem ( = PiS).

Możliwość komentowania została wyłączona.