Prawda o społeczeństwie
Ludziom to nie przeszkadza, ważne żeby parówki w Biedronce były zawsze po 5 zł, w TV zawsze leciał Taniec z gwiazdami, a Straż Miejska nie wystawiała mandatów za parkowanie na trawnikach. Po prostu większość od urodzenia żyje w syfie, nigdy nie była w cywilizowanym kraju i nie widzą otaczającego burdelu od śmieci przez krzywe chodniki i wszędzie zaparkowane samochody po obrzydliwe reklamy na każdym kroku. Najwyraźniej na Zaspie przeszkadza to tylko panu Robertowi.

tak, Zaspa: tam nawet brzydota placze.

zaspa-targowisko-2014-low

13 odpowiedzi na “(cyt.) … (kon. cyt.)”

 1. Panie, tak samo wszędzie – może nie pod względem widoków ale 'po pro­stu więk­szość od uro­dze­nia żyje w syfie, nigdy nie była w innym kraju’. Pan pojedzie do Kentucky albo do Somerset i pogada z przypadkowymi tubylcami.

  1. panie Charry: powtarzam — do znudzenia — Babcia (Socyalistka) mnie stale powtarzała: „nie porównuj się z Gorszymi”. co mnie tam ken Tuczy ky. TU — mnie obchodzi, tu i Teraz.

   1. Harry wstal lewa noga, napije sie kawy i zrozumie ze glupoty pisze. To ze ludzie syf maja w glowie to ich problem. Ale co innego syf prywatny a co innego publiczny. Mnie syf w cudzej glowie nie przeszkadza ale ten o ktory sie potykam i na ktory musze patrzec to juz wkurw. To nie kwastia horyzontow tylko panstwa ktore nie dziala. Brzydziej jest tylko na Ukrainie i w Rosji.

    1. obie Prawdy = prawdziwe. „Państwo” — to „nie Ja”; to konkretni Ludzie, ci z syfem w głowie. wstają rano, ida do Urzędów, „rządzić”… trafiaja na NIEMOZNOSCI, które kiedys postawiono — i z ktorymi nie chce im się walczyć… I STAWIAJĄ NOWE.

    2. Nie wstałem lewą nogą i jestem po dużej ilości kawy i będę bronił mojej tezy bo zawsze życie mię ją demonstrowało na każdym kroku. Za ładne musiałem ekstra płacić.
     A że redakcja jest egoistyczno-seperatystyczno-nacjonalistyczny typu moja chata w kraju to już nie moja wina.

     1. nie da się zapłacić extra za „Ładne favele” — za duża kasa. nawet Bogaci (no, jeżdżą a nie chodzą) po tych samych ulicach. (albo „Ładną mławę”, oxymoron.)

      1. Bogaci kiedys placili za mosty (w moim miescie taki jeden wybudowal most dla ludzi). Teraz i owszem jezdza po drogach i mostach zbudowanych za pieniadze podatnikow ktorymi w wiekszosci nie sa.

       Ale wracajac do tematu „ladne fawele” buduje np Francuski rzad dla swoich muzulmanow. Chodzi o to ze bez placenia ekstra można. Ofkors jak sie chce lub musi-O!
       Przykład tu:
       https://www.google.pl/search?q=grigny+france&rlz=1C1FDUM_enPL485PL486&espv=2&biw=667&bih=639&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=ypu3VLbGH-m07gahnICQBA&ved=0CCIQsAQ#imgdii=_&imgrc=TOiuAAPJdVeVdM%253A%3B8BEhAIfXvNfrEM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.play-scapes.com%252Fwp-content%252Fuploads%252F2009%252F07%252Fgrigny-playground5.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.play-scapes.com%252Fplay-history%252Fmid-century-modern%252Fgrosse-tete-francois-lalanne-la-grande-borne-grigny-france-1967%252F%3B400%3B273

       Grigny to przedmieścia Paryża, sypialnia dla ubogich i np. nie lubiacych pracowac . Z Grigni zdaje się pochodził ten ekstremista który napadł na koszerny market.
       Co by bylo gdyby Polacy sie w Mlawie dowiedzieli? Darmo, komunalne na osiedlu dostaja i nie są zadowoleni. Ech muslim! Nawet nie chce myslec… A gdyby rząd w PL takie budował i rozdawał. To co by bylo?

       ps. Oczywiscie ze sie dodatkowo nie placi, np. Harry ma ladna zone i nie sadze aby za nia cos ekstra bulil.

Możliwość komentowania została wyłączona.