Gdy prawdziwy świadek wydarzeń sprzed lat zaczął znikać z krajobrazu miasta, zaledwie kilkaset metrów dalej, przy sali BHP, dla najmłodszych przygotowano niewielką inscenizację tamtych wydarzeń.

Rok 2080. Zdrowa polska Rodzina z Tradycjami.
– Dziadziusu, opowiedz mi jak walczyliście…
– Aaa, to tam po prawej od ulicy…
– Tam, gdzie Biedronka?
– Tak, tam dokładnie.
– I tak Wam pozwolili strajkować w Biedronce, dziwne…

stocznia-slayer-2012

11 odpowiedzi na “Nasi Milusińscy.”

  1. Jak (JAK?) to o co: aby Odsunąć Piz od Władzy, chodziło. wiadomo, wielokrotnie potwierdzone info.

 1. Zniszczyli najwiekszego pracodawce w miescie, teraz etap zaorania tak skutecznego zeby nie udalo sie w tym miejscu portu, stoczni odtworzyc..nigdy? Bardziej wstecz sie chyba nie da. Witojcie w sredniowieczu!

  1. Spacyfikowali to fakt, ale ludzie sie nie poddali, choc palowali byly manifestacje ja sama jako dzieciak gazem w stanie wojennym od gazu plakalam, choc na manifestacji nie bylam..tak zagazowali ulice. To trudny temat. Mysle ze prowincja byla mniej zinwigilowana i dlatego to we wrocku malowano krasnale i na betonie sadzilismy kwiaty. Fakt to nie bylo klasyczne bohaterstwo ale jednak to byl wyrazny sprzeciw. I jeszcze tak z praktycznego punktu to jednak zima w grudniu w Pl ciezko protestowac ze wzgledu na temperature… To nie Honkong gdzie mozna godzinami ulice okupowac.

   1. tak: i takie np. powstanie Styczniowe to było za ocieplenia klimatu pewnie. (o Listopadowym nie wspominając, bo to prawie Lato, Listopad. wszyscy biegaja po cmentarzach.)

    1. Listopadowe.. No okropnie sie wysilili. Kazdy zwiedzajacy wa-we przy kancelarii prezydenta moze na lwach slady popodziwiac. Styczniowe wybuchlo w styczniu bo bylo zimno i nie dalo sie dluzej chowac po lasach przed poborem. Ot co!

 2. Aaaaaa bo to znowu 13 grudnia był. Człowiek zapomina na emigracji.
  Generale, historia ci nie wybaczy. Nie zrobiłeś z Kiszczakiem perfekcyjnej roboty bo hydra po paru latach znowu podnosła głowę i rzuciła większość z nas nie na kolana jak ty, ale mordą w błoto.

    1. za 10 – 15 lat to już nie będzie gazet (o Gazetach to nawet nie wspominając, bo za 5.)

Możliwość komentowania została wyłączona.