dobrze bawić za pożyczoną Kasę. no to bomba w Górę!
(„Poziom dofinansowania: 75% kosztów kwalifikowanych…”)
ps.

Donald Tusk mówił, że „drugim bohaterem wieczoru jest Szekspir”. Jak dodał, oglądając i czytając Szekspira może powiedzieć z własnego doświadczenia, że to wszystko co napisano w „Hamlecie” i w „Makbecie” i co dotyczy władzy, polityki i namiętności jest najszczerszą z prawd.

– Donaldzie, gdzie Schetyna?
– Na uczcie.
– Na uczcie?
– Nie tam, gdzie on je, lecz tam, gdzie jego jedzą. Zebrał się bowiem dookoła niego kongres polityczny Robaków. w gastronomii panie nie masz wiekszego potentata niż Robak…

(„Hamlet” tłum. Leona Ulricha [cyt. z pam.]; adaptacja moja)

17 odpowiedzi na “tak: Każdy się potrafi…”

 1. Taa.. inwestycja środków europejskich w to przedsięwzięcie rozwinie regionalną kulturę. Tydzień brytyjski na otwarcie żeby przybliżyć i ożywić regionalną kulturę to świetny pomysł! Niech Pan jeszcze tylko da znać czy WC ładne i trendy jest?

  1. WC w 3mieście to Po Nad Po Ziomy wylatuje, Pani nie wie?
   Restau­ra­cja KFC w Sopo­cie na Monte Cas­sino. Przy wej­ściu do toa­lety infor­ma­cja o opła­cie dla osób — 30 zł. Posta­no­wi­łam sko­rzy­stać. Może aku­rat jest to wyjąt­kowa toa­leta? Ale naj­pierw chcę zapła­cić. Pytam kasjerkę, komu wrę­czyć pie­nią­dze? Ta jest w szoku:
   – Naprawdę chce pani pła­cić 30 zło­tych?
   Potwier­dzam.
   – To musi pani pocze­kać na kie­row­nika zmiany.
   Kie­row­ni­kiem jest pan Piotr Kon­kol. Rów­nież on nie chce ode mnie pie­nię­dzy.
   Ta tabliczka ma funk­cję odstra­sza­jącą — poin­for­mo­wał mnie.
   (oraz: Nasze szalety docenione przez brytyjskich architektów — choć czynne tylko w godz. pracy Urzędów: Mimo, że kształt toalet jest intrygujący, to co jakiś czas dostajemy sygnały od czytelników narzekających na brud w ich wnętrzach i to, że często są one nieczynne.)

   1. Jesoo! A ja w przyszłym roku myślałam o nawiedzeniu Sopotu. Policzę oszczędności i zdolność kredytową i gruntownie przemyślę sprawę tej ewentualnej wyprawy.

   2. Opowieści o szaletach. Ha!

    Kolega obsługujący siedziby instytycji emrytalnej (wiadomo_gdzie): „Żebyś ty widział te marmury w miejscach *&alniczych, zastrzeżonych dla wybranych pracowników wyższego szczebla.”

    No właśnie – 30 złotych odstrasza a marmury i ekstrawagancje nie dla plebsu…

  1. nie. ale zaraz poznam. (choć ja juz wszystko znam, z Przeszłości. koniec historii.)

   1. W tym roku po Paryżu na krawężnikach, schodach przysiadali i nagrywali i w sieci umieszczali. Taki powrót do przeszłości. Trochę mało optymistyczna muza, tańczyć przy nich nie bałdzo ale jedna z ich piosenek idealnie pasuje na mój pogrzeb. Jak mi się nie odmieni to w testamencie spiszę instrukcję;))

    1. na naszych pogrzebach (masowe groby + wapno) to będą „Międzynarodowkę” grali, dowód (ponownego) zwyciestwa Klasy Robotniczej Nad Międzynarodową Stonką Konsumentów.

Możliwość komentowania została wyłączona.