2-rekawiczki-plus-twarz


(a skoro już jestem przy głosie.)

Spójrzmy na zeszłoroczny koncert Florence + Machine. Na widowni ponad trzydzieści tysięcy osób. Połowa kręci koncert smartfonami w pewnym sensie nie przeżywając koncertu na miejscu, ale uwiarygodniając swoją obecność na koncercie przez wrzucenie, post factum, własnej relacji do sieci. To ja jestem najważniejsza na festiwalu i koncercie. Niekoniecznie przeżycie kulturalne czy wykonawcy.

  Nie tylko Open’er. Festiwale utwierdzają w Polsce podział na biednych i bogatych
  Tomasz Szlendak
  (rozm. Wojciech Engelking)

czepia się, prawda? pewnie go nie stać, Profesorek…

5 Odpowiedzi do “Z przyzwyczajenia, tylko.”

 1. Muzyka jak kazdy towar, nie dla biedaków.
  „Na początku rośnie zarówno bogactwo, jak i liczba ludzi – elit i pospólstwa – kosztem zasobów natury. Potem, kiedy przyroda już nie wystarcza, zużywa się zebrane bogactwo. W następnej kolejności zmniejsza się liczebność „pospólstwa”, bo elity za wszelką cenę bronią swojego poziomu spożycia. Wreszcie i one wymierają”.
  http://wyborcza.pl/piatekekstra/1,139026,16223457,Przepis_na_upadek_cywilizacji.html (dobra książka Clina).

 2. nie „muzyka” — a „biznes”. szał & biznes konkretnie. (Muzykę to można nawet na fujarce przy strumieniu robić albo i w sieni. wiem, co piszę: mój Dziadek grał na harmonii [= cyji, wstydzie czy pluckach] zupełnie tak samo jak dziś Artyści Awangardzowi. znaczy: na pewno gorzej, ale chyba frajdę mial wiekszą.)

  1. otóż to, a p. Tomasz Ś. umieścił wczoraj na fejsbuku Pana grającego na saksofonie z rurek od spłuczki. tanio i ładnie.

   zauważmy jednak, że ktoś go nagrał (smartfonem), ktoś umieścił w sieci, ktoś się podzielił i zebrał lajeczki, zwiększając osobiste kudosy.

Komentarze są wyłączone.