– To, że zdecydowaliśmy się sięgnąć po środki zgromadzone, także wśród leśników, wynika z tego tytułu, że w Lasach Państwowych środki były wydawane nieracjonalnie. Warto było sięgnąć po te środki także po to, by ustawowo zagwarantować Lasom Państwowym bezpieczny byt na dziesiątki lat do przodu – zaznaczył Tusk.

zaś Dyrektor Lasów też Państwowych podkreślając w ten sposób dobitnie, iż w pełni popiera politykę Partii i Rządu, a nie knowania zajadłych Karłów, Gnomów, Elfów i Skrzatów z Opozycji. „– Jestem spokojny i nie mam pretensji do premiera…” dodał.

vera-king-wrzeszcz-grunwaldzka-001


(a w obrazku: skromne przytulisko; lecz na ścianie: Obraz — lecz nielegalny jednak i z Miasta, 3miasta konkretnie. bez związku Oczywi.)

ps.
a do czego może doprowadzić… Strach nawet pisać (+ czytać).

Chleb traci zwolenników, piekarze walczą o byt

Urzędnika córka Piekarza.
i dobranoc Państwu.

14 odpowiedzi na “Laslandia.”

  1. Wygrywa lobby ziemniaczano-buraczane

   Redukcja powierzchni uprawy ziemniaków w Polsce w ostatnich 10 latach wyniosła średnio ponad 50%(…) Wraz z redukcją powierzchni uprawy zmniejszyła się również w ostatnim czasie o ponad 50% liczba gospodarstwa rolnych uprawiających ziemniaki(…)

   Fragment pochodzi z artykułu pod tytułem „O naprawie rynku ziemniaka w Polsce”, który znajduje się w trzecim numerze czasopisma ZIEMNIAK POLSKI z 2013 roku. Artykuł napisał dr Wojciech Nowacki.

   To by było na tyle, jeśli chodzi o pewne utarte przekonania. :)

   1. niespecjalnie broniąc pan Harry’ego (tacy bronią się sami świetnie) chciałbym tylko zwrócić uwagę, iż (np. mnie) idzie o Ziemniaki (d. Kartoffeln) und Burraki mentalne; a nie te prawdziwe, bo już prawdziwych nie ma.
    ps.
    Statystyka jednak = to potęga…

    Produkcja ziemniaków w Polsce wzrośnie w 2014 r. o 17 proc. po 30 proc. spadku w 2013 roku, prognozuje amerykański Departament Rolnictwa – czytamy w Pulsie Biznesu.

    1. Przeprowadźmy eksperyment myślowy (na poziomie elementarnym): Pan Zenek (w skrócie – PZ) jest drobnym rolnikiem.
     1. W 2012 roku PZ wyprodukował 10 ton ziemniaków.
     2. W 2013 roku PZ wyprodukowała o 30% mniej niż w 2012, czyli 7 ton.
     3. W 2014 roku PZ amerykański Departament rolnictwa przewiduje, że polski rolnik PZ, wyprodukuje o 17% więcej niż w 2013, czyli 8,19 tony ziemniaka.

     Podsumowując – w 2014 dla Departamentu rolnictwa (prawdopodobnie!) wzrośnie, choć zmalało…. Krzywa w górę i (chyba?) propaganda sukce… znaczy ten, tego… propaganda ziemniaka.

     Na boku – ziemniak ziemniakowi nierówny – jest spożywczy, jest przemysłowy, jest też: czarny, czerwony, kremowy… Całe ziemniaczane bogactwo.

     Co do mentalności ziemniaczano-buraczanej to oczywiście mój poprzedni post był „li i jedynie” zaczepką nieplatoniczną… :D

 1. Pszepana, piekarze emigrują. Już ponad 10 lat temu poznałam syna piekarza co ojca, który od problemów finansowych mało nie zwariował i jego maszyny piekarskie wywiózł do Brukseli. Tam się rozwinęli i dziś zatrudniają ponad 20 osób. A co zabawne moja mądrzycka teściowa w ubiegłym roku była w głębokim szoku kiedy na własne oczy zobaczyła polską rodzinną piekarnię która z powodzeniem funkcjonuje na angielskiej prowincji (w miasteczku obok mojego). W jej 40 tys mieście w zachodniej Polsce nie ma już ani jednej piekarni i skazana na pieczywo przemysłowe zaczęła piec swój orkiszowy chleb. Niestety naród polski za biedny na dobrej jakości chleb i piekarze emigrują. Szkoda.

Możliwość komentowania została wyłączona.