3ch-spiacych-2014-600pxl


gdyż komentowanie Naszej Rzeczywistości staje się zajęciem coraz bardziej jałowym (+ banalnie prostym).
i tylko może cytat, z f-booka; i nie tylko. Pan Czerski znalazł.

– Zgadzam się z wyrokiem sądu, że budowa Pomorskiej Kolei Metropolitalnej nie powinna odbywać się na mocy specustawy o Euro 2012, bo to była tzw. ustawa epizodyczna. I mimo że nadal obowiązuje, to obejmuje tylko inwestycje będące w toku. A tej bym za taką nie uznał, gdyż pozwolenie na budowę zostało wydane ponad pięć miesięcy po mistrzostwach – przyznaje prof. Marek Chmaj, znany konstytucjonalista.

Co, jego zdaniem powinna zrobić prowadząca inwestycję spółka?

– Złożyć skargę kasacyjną i przyspieszyć tempo prac – radzi prof. Chmaj. – Rozpatrzenie takiej skargi przez Naczelny Sąd Administracyjny trwa przeciętnie 18 miesięcy, a ostatnio nawet cztery, pięć miesięcy dłużej. Jest zatem spora szansa, że inwestycja zostanie zakończona i uzyska pozwolenie na użytkowanie zanim zapadnie wyrok. NSA raczej go podtrzyma, ale to jest tak duże przedsięwzięcie, że po jego zakończeniu nikt nie będzie kazał rozbierać linii, nawet jeśli okaże się, że była samowolą budowlaną.

Niech Prawo zawsze prawie prawo znaczy. A jak nie – to Specustawą go. A co?!? A i biełomorkanał – specustawą zbudowali, Szutniki. Znaczy: szutniki = 1dną stronę, a 2gą ci, co się z ich „dowcipów” śmiali, Chuligany i Pijacy, wiadomo…

A i tych, co krytykują Wiadomą Orkiestrę – też bym potraktował Specustawą, a co. To nie Ludzie.

no i w ogóle jakąś Ustawą psychiatryczną bym = na to tzw. Społeczeństwo; gdyż się nie sprawdza. Ono.

6 Odpowiedzi do “i (na to wszystko) Rysunek też bezaluzyjny, bez sensu i bez ideologii.”

 1. Było nas trzech. W każdym z nas inna krew. Ale jeden przyświecał nam cel. Za kilka lat mieć u stóp cały świat..

 2. zanimmnieznowzbanuja 5 godzin temu
  Hmm niby zyjemy w wolnym kraju mamy podobno swobode poruszania sie po calej uni, jednoczesnie prawo zmusza nas do „odwiedzania” miejsca stalego zameldowania conajmniej raz na 2 tygodnie zeby sprawdzic czy jakurat nie ma drugiego awiza z „urzedu”.
  Kara i konsekwencje takiego „niestawiania” sie raz na 2 tygodnie w miejscu zameldowania moze byc dotkliwa lacznie z licytacja mieszkania i pozostalego majatku przez komornika.
  Jadna z sankcji stosowanych przez prokuratorow w stosunku do przestepcow jest to ze „podejrzany” musi sie stawiac raz na „jakis” czas w najblizszej komendzie policji …………….. w stosunku do reszty spoleczenstwa jest to obnowiazek stawiania sie raz na 14 dni w miejscu zameldowania.

  Obywatele wszystkich województw łączcie się bo i tak macie przejebane!

 3. panie Harry; czy jest Pan, jak Pana Sławny Imiennik, jednak za Karą Ostateczną („Magnum”)?

Komentarze są wyłączone.