Aaa, tak tylko przypominamy, że idzie Zima. Pani zima konkretnie.

idzie-zima-202a

← Poprzedni wpis

Następny wpis →

6 komentarzy

  1. ale czy Schronn to aby nie obce słowo.

  2. Świrgoń

    To może rękawiczki powinny już wdziać ineksprymable.

    • mr makowski

      Tak, też znajduję, w okolicy (+ rajstopki niekiedy).

  3. Gerard Kalczer

    A u mnie na wsi to była, żyła kiedyś taka pani i wszyscy na nią Pani Zima wołali. Mieszkała w szopce u mojego starszego kolegi. Chodziła mu z baniaczkiem po piwko do szynku. Zawsze w płaszczu, chustce i szykownych guminiaczkach,
    Namówiłem moją młodszą siostrę, że jak chce żeby już był śnieg i saneczki itp. to musi ładnie się Pani Zimie ukłonić i powiedzieć czarodziejski wierszyk: Kłaniamy się nisko , po same dupisko…Co tez siostra uczyniła.

    Zima przyszła wtedy później niż zwykle

    • Tak: kiedyś to się żyło… (wśród Ludzi jednak niestety.)
      u nas był taki, co udawał Moror. „brum, brum” robił i kręcił Rękami, jakby biegi zmieniał (= w Junaku).
      a później został Ormowcem.
      (Stasiek chyba mu było i podstawówki z nami nie skończył.)