Zrzut-ekranu-2013-08-08-(godz.-09.27

(cyt.)

Pięknie pokazane
Za ECS można spokojnie nawet 3 razy wybudować Nową Łódzką z tramwajem na Orunię Górną…

Zamiast tego dziadostwa można wybudować tramwaj na morenę i wyremontować całą trasę na Stogi. Ale po co ułatwić mieszkańcom. Niech leśne dziadki mają posadki + emeryturki

(kon. cyt.)

39 odpowiedzi na “europejskie centrum zadłużania.”

 1. (cyt.)
  :)
  europejskie centrum solidarnosci 227 mln a droga na plaze na stogach rozjeba… most na stogach rozjeba… itp itd
  piotr
  …………

  Proszę ściągnąć mój dług z Europejskiego Centrum Solidarności. Ja do tego babola się nie dołożę. Reszta jest ok.
  ja
  …………
  Czy środki, które poszły na stadion można nazwać inwestycyjnymi?
  inwestycja, to coś co przynosi korzyści.
  Jakie korzyści mamy ze stadionu, który jest deficytowy, a jego budowa NIGDY się nie zwróci?
  lort wiader
  …………
  Wskaznik zadluzenia wynosi 47% bo nie uwzglednia sie przy jego wyliczeniu
  zadluzenia spolek miejskich, gdzie jest kolejne 1.2 MLD zl dlugu. Gdyby to zrobic to wskaznik skoczylby do 100%. Kreatywna ksiegowosc to wlasnie glowna specjalnosc specjalistow z PO.
  tomek
  …………
  proponuję
  wybrać na szefa miasta mojego sąsiada, który pożycza zdecydowanie mniej, bo tylko 5zł na piwo i nie obciąża mnie za to odsetkami!!!!!! PO to skrót od POŻYCZAM.
  Edek Gierek

  (kon. cyt.)

 2. Ten styropian faktycznie, strasznie drogi, no chyba ze go platyną będą kryć.

  ps. I pomyśleć że jeszcze 50 lat temu i w USA i w Polsce i w Europie, jeden facet 4 dzieci i żonę wyżywił i na niedzielną flaszkę miał. A teraz komputeryzacja, robotyzacja, wydajność pracy wzrosła niby ludzie mogli by mniej pracować i skonsumować owoce rozwoju cywilizacyjnego. A tu dupa. Dwoje ludzi ledwie psa/kota utrzyma i na… prozaku zasypiają drżąc o utratę pracy. Za wodę płać, za parkowanie płać tych pseudo podatków, myt i ubezpieczeń się tyle narobiło że je trudno je zliczyć. I jeszcze wmawiają nam że ciągle mało, ciągle brak, że dług rośnie i rośnie. Opodatkowali już dochody i odchody. Da się coś więcej?

 3. (…) i dlatego, że
  ci mogę wszystko dać
  ty śmiejąc się mówisz:
  „chodźmy spać”

  a idiotom zimno, ziiimnooo

  1. Ten cykl ma dłuuugą tradycję (+ Podatki p. aanne, podatki…)
   (cyt.)

   Podlegli mu policjanci poskarżyli się komendantowi wojewódzkiemu i biskupowi radomskiemu.

   (kon. cyt.)
   GW oczywiście. dla WSZYSTKICH INNYCH, jest oczywiste, że Skargi składa się do Rządu oraz Komitetu Partii. lokalnego; a więc po drodze służbowej. też tak raz zrobiłem, jak nam Wodę zakręcili, po 24…6 awarii, za to przed Wyborami do Rad Narodowych. (oczywiście pomogło, choć przyznałem, zgodnie z prawda, iż nie jestem Członkiem, a tylko Obywatelem, zaniepokojonym [ew.] Prowokacją — gdyz dana Woda = Lokal Wyborczy podmywala, do Nasz nie docierajac… ale to było za Komuny: czy teraz zadziała? nie wiem. Wiara nie Woda.)

   1. KU Pamięci>>>>>>”świadczenia emerytalne 21 000 pracowników miejskich Detroit nakładają na miasto 9,2 mld dol. długów” A tak od czapy>>>Nie wiem jaki dług generują te tysiące generałów i pułkowników na emeryturze ale ostatnio mnie dosłownie zatkało kiedy koleżanka powiedziała mi że idzie na imprezę z okazji awansu ojca. Ja z durna pytam jakiego awansu przecież on z dziesięć lat na emeryturze?! Taaak! Miałam rację. Na emeryturze chłop od ponad 12 lat ale na emeryturze w PL można też dostać awans na wyższy stopień i następnie przeliczenie emerytalne podwyższające obecne uposażenie. I powiem tyle, że mnie zatkało ale krew mnie już nie zalewa, bo się ludziska bawią tylko że już Bogu dzięki, nie za moją krwawicę.

    1. (cyt.)
     Jak powiedział gość audycji „Puls Trójki”, polityk PSL Marek Sawicki, polscy politycy w sprawach tego typu zachowują się koniunkturalnie. – Gdy odwoływano prezydenta Łodzi do niegłosowania namawiał prezes PiS Jarosław Kaczyński. Kiedy próbuje się odwołać prezydent Warszawy do niegłosowania nawołuje szef PO Donald Tusk – podkreślił gość Damiana Kwieka.
     (kon. cyt.)

        1. tak: Pan fieloryb jeszcze może chyba… (a ja = jak znajdę Kraj Z Domów Starcow Zbudowany.)

   2. Tak się zastanawiam:

    (…)Jest grubiański i w dodatku nie wierzy w Boga(…)

    kontra:

    Boga nie ma i w dodatku jest głupi.

    (ten ostatni para-cytat to z Valis Philipa K. Dicka)

    1. Stosując istniejący w logice (dwuwartościowej) spójnik i otrzymuję po zastanowieniu zdanie:

     Jest gru­biań­ski i w dodatku nie wie­rzy w Boga, którego nie ma i w dodatku jest on głupi.

     P.S.
     Ale wierzyć mi w tym wypadku nie warto. Za pierwszym podejściem miałem z logiki ndst. ;-)

     1. ale to logiczne jest! weźmy zaprzeczenie:
      Bóg jest i w dodatku nie jest grubiański
      (i w dodatku nie wierzy w siebie, gdyz jest Skromny.)

      1. hallo, hallo Panowie! jeśli mowa o logice to popełniacie podstawowy błąd hipostazowania (chyba fieloryb miał zasadną dwóję;) a Makowski z tą Bożą skromnością to przyfastrygował jakby całe życie koło kościołów nie mieszkał. Makuś, przecież Bóg kazał słowo Boże wierzącym głosić i nawet w Afryce misjonarzy widzieli nie wiem gdzieś ty się uchował z tą wiarą w Boską skromność;)

       1. Skromność nie wyklucza Przekonań; a On = ma je zdecydowane… (tak jak np. Skromna Dziewica zdecydowanie broni swej Cnoty; czy Minister Vincent, osobiście skromny — zdecydowanie działa [+ z misją.])

        1. W kościele Makuś choć raz byłeś? Bo o bazylikach i złoconych dachach katedr nie wspomnę. Bóg nie może być skromy, bo my jesteśmy na jego obraz i podobieństwo. Zgoda Minister Vincent ma skromny look ale podszewka jego garnituru skromnością już nie grzeszy. A co do dziewic to nikt ich nie widział od czasów smoka Wawelskiego.
         ps. Parę ulic ode mła jest „kompleks kościelny” na sprzedaż, napisali dyplomatycznie kompleks żeby nie napisać dosłownie kościół na sprzedaż. Ale i tak dziwnie jakoś taka tablica na kościele wygląda.

         1. W KOŚCIELE?!? Pani: ja kilku pp. Biskupów poznałem osobiście; i ze 3 setki Proboszczów; a w tym: kiedyś wszystkich z 1dnego Dekanatu… to dopiero wizytacja była (i wszyscy częstowali kolacją; niektórzy [= mniejszość] nawet — skromną.)

 4. no: „skromna” to wtedy (1976) była tylko szynkowa; a nie szynka… (= w Tamtych okolicznościach.) Ale byli tacy, co naz brali za Agentów (nie, nie Tego, Co Wiadomo: za Agentów Biskupa, a to gorzej było — i wtedy zwykle Było Obficiej (znacznie).

 5. „hallo, hallo Pano­wie! jeśli mowa o logice to popeł­nia­cie pod­sta­wowy błąd hipo­sta­zo­wa­nia”
  Jak tam jestem małoszkolony, nie wiem proszę Pani jaki to błąd.

  Mnie uczono, że logika jest nauką jeno formalną; opisującą budowę formalną zdań logicznych. Nie wiem, nie rozumiem co forma zdań ma mieć do hipostazy („tego co pod spodem, podstawy”). Proszę mnie to na patyczkach wytłumaczyć.

  1. :))) Bo tu mowa o nieopisanym, niezdefiniowanym i logika tu psu na budę. UWAGA! Pokazuje 3 patyczki! Żeby zdanie o Bogu było prawdziwe to trzeba choć kilka „deka” wiary, nadziei i miłości. Jest jeszcze taki patyczek co się nazywa trwoga ale lepiej na niego nigdy nie trafić tfu tfu tfu

   1. Poza W N i M jest jeszcze poczucie humoru. Poczucie humoru ratuje sytuację nawet, gdy gdy TO CZWARTE PASKUDZTWO usiłuje zeżreć nam duszę.

 6. „ale to logiczne jest! weźmy zaprze­cze­nie:
  Bóg jest i w dodatku nie jest gru­biań­ski
  (i w dodatku nie wie­rzy w sie­bie, gdyz jest Skromny.)”

  No… dziękuje, ale dla mnie to tylko zabawa słowami języka, który (wobec świata) jest jednocześnie za duży (nadmiarowy) i za mały.

  Wracając do siły wyższej, to z nią są same kłopoty w języku. Najprościej – myślę – zamknąć tu całą dyskusję wielotomową w stwierdzeniu: to co powiedziane [na temat siły wyższej] od razu staje się nieprawdziwe gdyż w żaden sposób nie obejmuje CAŁOŚCI. O!

 7. „tak: Pan fie­lo­ryb jesz­cze może chyba…[emigrować]”

  Pan fieloryb nie tyle, że nie może, ale zwyczajnie nie chce. Pan fieloryb po mieczu (jak Pan Makowski chyba pamięta) ma częściowo niemieckie korzenie. Dodam, że ojciec Pana f. płynnie w języku zachodnich sąsiadów mówił. Mimo tego Pan fieloryb nie chce i nie potrzebuje.
  ***

  1. Bardzo dobrze ujęte z tą „potrzebą”. Ja włóczęgę mam w genach. Nie mogę zbyt długo mieszkać w jednym miejscu, bo się duszę i mnie nosi. Nowe miejsce, nowi ludzie są dla mnie jak poranna kawa. Co zabawne mam niemiecki paszport i nazwisko ale w Niemczech nigdy nie mieszkałam. Chciałam za to zamieszkać w niemieckojęzycznej części szwajcarskich Alp ale nie wypaliło mi tam z pracą. Jednak przy najbliższej okazji…;)))

 8. „[o budynku pokościelnym]smutne. wszystko jest na sprzedaż.”

  Mam wrażenie, że myli Pani wykwit architektury z czymś znacznie ważniejszym. Jeśli to faktycznie błąd (a moje wrażenie jest wyjątkowo silne), to jego wykrycie i zrozumienie powinno Pani dodać otuchy.

  1. orzesz ty łorzeszku, żeby nie było żem niewdzięczna czuję się utulona:))

   ps. to bardziej skomplikowane. wspólnota przeniosła się do przybudówki obok.

 9. Niewątpliwie jestem Poza ((PO Za) tą dyskusją: jako Agnostyk, z Kongresówki, z Przodkami Różnymi,
  ale chyba mało Niemców tam było (choć: 2 WW? kto to wie…)
  także: o (ew.) Bozi (ew. Bogu) — to nie ze mną. podkreślam.
  (co innego: o Jego [Jej?] Urzędnikach; tych — z tych, co znam, nie lubię.)
  a o emigracji?
  nie lubię.
  Lubię innych Ludzi; i zmiany — ale (teoretycznie) w Kraju = powinno (= PO Winno) wystarczyć…
  a że urawniłowka? przyzwyczaiłem się: już ze 50 lat sie przyzwyczajam (z krótkimi przerwami w).

   1. tak: kopernik też był (-a) Xiędzem, podobno… (a giordano bruno nawet Zakonnikiem.)

      1. Na boku i dla przypomnienia – kopernikańskie „De revolutionibus orbium coelestium” zostało wydane po śmierci naszego Mikołaja. Mówiąc inaczej naukowiec wykpił się z odpowiedzialności za nie zgodne z ideami KK pomysły zawarte w tej książce.

       1. Tak: za Peerelu Książki drukowano baaardzo powoli… niektórzy Autorzy się zniechęcali, inni zmieniali Obywatelstwo.

Możliwość komentowania została wyłączona.