Różnica w zgromadzonym kapitale wynika zatem z tego, że po prostu do ZUS-u więcej wpłacamy.

swietliste-wiosenne-czarne-202

………………………
i przypominamy:
(jakby Kto jeszcze myślał inaczej)

Sąd Najwyższy: składki w ZUS nie są naszą prywatną własnością

– gdyż kto lepiej – jak Rząd – zaopiekuje się (d.) naszą Własnością.
nikt.
………………………
zatem dzisiejsze Rękawiczki (aż 2! 100% dodatkowo w Promocji i w Czynie!) dedykowane są Naszemu Kochanemu Rządowi Bez Alternatywy. niech ma, biedaczek.
………………………

W najświeższej odpowiedzi (której kopią dysponujemy) UOKiK tłumaczy z rozbrajającą szczerością, że nie bardzo miał co wpisać w stosowną rubryczkę, więc z przyczyn „technicznych, a nie merytorycznych” wpisał właśnie „rozwój regionalny”.

gdyż Merytorycznie Rząd (+ ZUS) ma zawsze rację.
(a Techniczne szczegóły się ustali – po. + Po wyborach oczywiście, gdy [wreszcie!] będziemy mogli, gdyż teraz nam przeszkadza Złowroga Opozycja, wiadomo.)
do Urn, Rodacy. do Pracy.
Fundusze zaorzą wiosną.

18 odpowiedzi na “Zdania, które śmieszą z rana.”

 1. Chuja prawda – „Ofe lepsze od Zus” – kłamcy i oszuści próbują zatrzymać świetny „piramidalny byznes”. Składki Zus nie są naszą prwatną własnościa i dlatego nie powinno być kont indywidualnych co się niby na nie składa. Pieniądze w Zusie są społeczne – wszystkich Polaków (chłopak czy dziewczyna) rząd robi z nimi niestety co chce. Jakim prawem? Prawem kaduka!
  Idą wybory, zwolnić rząd, przejąć władzę!

  1. niech zapłoną Domy starców świętym ogniem Rewolucyjnego oburzenia…

 2. Najlepszy jest tzw. system kanadyjski, masz ubezpieczenie i na starość rente na skromnym poziomie, a dla siebie kilkadziesiąt lat żeby ustawić się na starość. No nic lepszego nie ma.

  1. Prawda.
   (tylko szkoda, że mnie tego nikt nie zaproponował — w 1976, gdy zacząłem pracować.)

    1. Nie tylko Kanada – USA mają tzw Social Security gdzie odkłada się co miesiąc ja na zus lecz emerytura jest niska ok $600/mies, UK ten sam system (chcesz więcej rób co chcesz,kupuj akcje, złoto, plan emerytlny, odkładaj nawet na książeczkę PKO nikt cię nie zmusza) – i w tych krajach o drapieżnym kapitaliźmie nie zostawia się obywateli bez pieniędzy. W kraju oszustów i złodziei – jest jak jest.

      1. Panowie wszyscy raczą żartować.

       Pokolenie z roczników ± ’70 i starszych żadnych pieniędzy z ZUS-u nie zobaczy

       Chyba, że zaimportujemy Koreańczyków Północnych lub Białorusinów w dużej ilości.

       Gdyby komukolwiek z rządu zależało na tym ot by wprowadzał promowanie wzrostu wydajności w firmach (=przez automatyzację), co zapobiegłoby zmienjszeniu wydajności; oraz założył kilkadziesiąt fabryk/firm, których prezesi odbieraliby emerytury zgodnie z kontraktem: jako % wypracowanych zysków firm. Że to komunizm? Hahaha… Gdyby zadziałał…

        1. i starszych też. (d. wsjo kukuruza.)
         moja hipoteza jest Podobna i Prosta [PiP]: wyjedzie — jak w l. 80 tylko więcej — pokolenie, co ma pracować na tę „solidarność społeczną”; a Vietnamska mafia, która tu sprowadzi swoich — znajdzie sposób, aby się z tego wykręcić.
         i zostanie Sam Prezes Derdziuk
         (= gdyż Vincent też w Londku czy londynie, gdyż Mu czy Mnie — się myli) będzie…
         i se posłucha kazika; wspominając Pjękną Muodość; o ile pRąd (Prunt) będzie.

  1. to prawda: nie przepadam za claptonem (no, może 1dna płyta…); ale z Pogodno to zdecydowanie wolę inne piosenki, bo „spierdalacz” jest troszkę tak sobie wykonany. tak: pomysł dobry, ale — jak zwykle u nas…

 3. Zmarł jeden z moich pracowników, zatruł się czadem. ZUS dziś dzwonił do mnie z informacją że mają burdel w papierach bo przepadły im listy polecone z zestawieniami składek. Chłopak nie żyje a oni chcą składek, więcej składek to jakieś żmije żmijowe państwo wampirnych pijawic.

Możliwość komentowania została wyłączona.