Jest wreszcie dobra wiadomość dla wszystkich telemaniaków: oglądanie telewizji przedłuża życie! W dodatku im więcej jej oglądasz, tym twe szanse rosną…
Do takich wniosków doszli po wielu latach zakrojonych na szeroką skalę badań amerykańscy naukowcy z North Euro-American Corporation Institute (NEACI). Zaskakujące? Otóż nie bardzo: długotrwałe przebywanie przed telewizorem zbliżone jest do fazy NREMnon-rapid eye movement, czyli snu wolnofalowego, co z kolei opóźnia i zwalnia metabolizm organizmu i w ten sposób – faktycznie przedłuża życie. Fale alpha zastępowane są wolniejszymi falami theta. Ludzie w tym stanie mają wrażenie, że jeszcze nie śpią.

odwilz-we-wrzeszczu-2013

Badania wywołały już sporą sensację a wiele korporacji telewizyjnych wypowiada się o nich ostrożnie, acz z życzliwym zainteresowaniem. Jedynie przedstawiciele przemysłu farmaceutycznego są sceptyczni, a nawet chłodni w swych pierwszych komentarzach: wiadomo: sen zamiast pigułki…
Amerykańscy naukowcy planują teraz badania nad wpływem treści, przekazywanych w tej fazie „snu” – na umysł śpiącego.
Po tak sensacyjnych wynikach chyba nietrudno będzie znaleźć na nie fundusze.

21 odpowiedzi na “Chcesz dłużej żyć? To możliwe…”

  1. Pan ironizuje, a to amerykańscy naukowcy: najbogatsza nauka na świecie.

  1. i to jest właściwa interpretacja: możnaby np. Naszym Parlamentarzystom…

 1. Amerykańska nauka zaczyna coraz bardziej przypominać tą radziecką – co?, chcą być lepsi od Łysenki?

  1. Lecz i tak Najwyższą formą nauki jest Ekonomia. (europejska oczywiście.)

   1. :))))) tak!

    Jak się nie chce żeby „nasi” (europejczycy) wybudowali fabrykę skraplania gazu, którego wydobycie lada dzień ruszy na dotąd stosunkowo ubogim Cyprze to się Cyprowi zrobi rozruchy społeczne -O!
    Nie chcą zabezpieczenia pożyczki na złożach gazu to się ich zmieni w „demokratycznych wyborach”;)

    Klasyka tzw. ekonomia – głupcze!;) PIĘKNE!

    1. ps. „Brytyjski minister skarbu Greg Clark powiedział, że wypłaty emerytur zostały na Cyprze zawieszone. Środki nie zostaną jednak utracone. – Pieniądze zostały zablokowane na wypadek załamania systemu bankowego – mówił Clark.”

     Będzie niezłe golenie owieczek.

     1. Są i inne szacunki.Agencja Moody’s twierdzi, że 12 mld dolarów na Cyprze mają banki, a 19 mld dolarów to depozyty rosyjskich przedsiębiorców.

      vs.

      burmistrz Londynu Boris Johnson powiedział, że z otwartymi ramionami przywita rosyjskich inwestorów uciekających z Cypru.
      – Rozwiniemy przed nimi czerwony dywan – powiedział Johnson.

      1. ps.
       (ps2 lub 4.)

       Piotr Surzyn (f-book):
       Cytacik z internauty.
       „Komentować nie będę, bo pogubiłbym się w wyzwiskach”.

       1. Pan jako historyk wie, że to nic nowego. Tudorowska Anglia najpierw wygoniła Żydow, poczym wziela sie za katolików przejmując ich majątek.
        Historia kołem się toczy czy jak to Pan mawiasz wszystko już było.
        Ciekawe jest to, że kiedy ratowali banki portugalskie, niemieckie, francuskie, które umoczyły w greckich obligacjach to tej samej pomocy odmówiono bankom cypryjskim. Znaczy eksperyment był zaplanowany jakiś czas temu.
        To że cała sytuacja ma służyć wytłuczeniu konkurencji to jedno ale czy aby nie eksperymentują co dzisiejszym niewolnikom można zapodać hmm…
        Już w niedzielę podali, że wojskowym którzy stacjonują na Cyprze stratę bankową na depozytach rząd UK zwróci (notabene 3 tys. zjadaczy fasoli! opala się na Cyprze, a niby wojny tam nie ma;)

        1. Rosjanie, cóż, Rosjanie ten incydent cypryjski jakoś przeżyją, nie takie rzeczy przeżywaliśmy, ale Cypr tego nie przeżyje – uważa Arkadij.

          1. A wie Pan co powstaje z matki Polki i ojca Greka?

           Czesław Papadupulos, który mieszka w Brukseli.

 2. Typowe – nienawidzieć do kraju, w którym się mieszka (zjadacze fasoli). To samo w USA, Niemczech, Francyji, Kanadzie – każdego polskiego mieszkańca tych krajow, którego znam osobiście trzymają tylko piniędze i poziom życia. O lokalnych obywatelach (wszystkich) zawsze mówi ONI, nie asymiluje się, wpierdala kiełbasę i ogórki kwaszone z polskiego sklepu.
  Jak dobrze nie być katolem, Żydem czy Polakiem.

   1. Panie Makowski, Pan mnie zna tyle lat, że mógłby Pan swojego czytelnika o inicjałach HB w błąd nie wprowadzać a i wobec mnie być ciut bardziej kurtuazyjny.

    1. nie.
     (a bo wtedy Dyskusja robi się jakaś… mdła ;–)
     ale znam panią – i potwierdzam: ma Pani TAK SAMO radykalne poglądy, jak HB, na wszystko.
     i (jak On) 1dyne Słuszne.
     i…
     (ale oboje się mylicie; gdyż TYLKOJA = mam Mojewłasnejedyniesłusznepoglądynawszystko. Wiadomo.)

  1. 1. Żartować Pan też nie potrafi. Szkoda mi Pana. Wszędzie Pan widzi wrogów i niechęć. W dodatku co i rusz stara się Pan mi ubliżyć od katoli. Może Pan przestać się starać. Ja się nie pogniewam, bo ja jestem katolem i się tego nie wstydzę jak za przeproszeniem Cejrowski.

   2. Myli się Pan co do mnie po raz nie wiem już który. Ja lubię miejsce w którym teraz mieszkam i lubię moich sąsiadów, którzy wolą mnie od wcześniej mieszkających tu Irlandczyków;)
   3. Polskie produkty w Anglii bez problemu można kupić we wszystkich większych sieciach takich jak asda, tesko czy morrison i nie trzeba robić wyprawy do polskiego sklepu. No chyba, że Pan lubi;) W moim przypadku to byłoby daleko i nie po drodze. Na szczęście ja od lat wolę raczej kuchnię śródziemnomorska i dla mnie tu jest raj, bo… jest multum ryb i moje ukochane mule czyli smaki mojej młodości spędzonej w płaskim kraju. W dziesięć lat można mule pokochać;)

   ps. zjadaczem fasoli nazywam mojego sąsiada i on się wcale nie obraża tylko mi zręcznie oddaje i.. mnie przezywa od Francuzów, bo ja francuskiemu rugby kibicowałam (no tak mnie raz poniosło;)

   1. Szanowni:
    obydwoje jesteście Mymi Ukochanymi Sąsiadami, choć daleko.ale: że tak Ateistycznie napiszę: pokój z Wami. obydwojgu Wam — jestem od Was 3 razy Starszy, to wiem — idzie o to samo; i ja 9= w Waszym wieku) tez miałem ideały; to wję.
    Pokój z Wami.
    mogliśmy sie urodzić w południowym sudanie… a nie w polsce, Krajókohanym.
    (tak, wiem: obrażam sudan.)

Możliwość komentowania została wyłączona.