Mieszkanie w kraju muzułmańskim nie spowodowało, że nagle stałam się adwokatem islamu. Ale też nic nie jest już tak oczywiste. Nie potrafię powiedzieć kto ma rację, kogo popierać, co się za danym zjawiskiem kryje. (…) I tak mi się to wszystko kłębi w tej łepetynie, mądrzejsza od tego nie jestem.
(…) Powoli, z wielkim trudem i bólem, udaje mi się dokonywać dekonstrukcji schematów mojego myślenia… (…) …czy aby nie za bardzo staram się zracjonalizować coś, co może jednak wymaga potępienia? Nie wiem, a tak bardzo chciałabym mieć jakieś zdanie.
(…)

    gdzie podziało się moje samozadowolenie

uzbek-gory-1976-008-mn

……………………
A „gdzie”? Redakcja odpowiada: poszło – do Władzy. ot, 1szy z rana przykład:

Minister Budzanowski, który nie ma dużego doświadczenia w zarządzaniu strukturami gospodarczymi, lubi ręczne sterowanie.

tak: tylko Ograniczony Umysłowo (lub: bez wiedzy, doświadczenia…) ktoś — tak potrafi. oceniać, działać, sądzić, dorabiać się…
……………………

    Nil dotarł do Kairu

……………………
a na zdjęciu – bez związku oczywi. – kraj niemuzułmański: Radziecki uzbekistan, poł. l.70. ub. w. — czyli Postęp i Wyzwolona Ludzkość. choć nie: ze zwiazkiem — te Dzieciaki ze zdjęć maja dziś 40-50 lat; i rządzą… (lub się wysadzają.)