7 odpowiedzi na “(prawie równo) miesiąc po moich Urodzinach.”

  1. W świetle polskiego prawa Aleksander Kwaśniewski nie ma obowiązku upubliczniać wysokości wynagrodzenia – mówi Anna Wnuk, dyrektor biura Aleksandra Kwaśniewskiego.

  1. Potem Chruszczow nałożył but, zerwał się z miejsca, podbiegł do mównicy i, stukając oniemiałego Filipińczyka w klapy marynarki, wrzeszczał: „Zabierzcie stąd tego palanta, tego imperialistycznego sługusa”. Przewodniczący obradom Frederick Boland próbował zapanować nad sytuacją. „Przywołuję pana do porządku” – krzyczał do genseka, uderzając drewnianym młotkiem w pulpit tak, że aż go złamał. „Widzicie, wasze ONZ jest warte tyle, co ten młotek” – triumfował później Chruszczow.

    1. „zaje­bi­sty” – to właściwe określenie:

     Jako jedną z form represji stosował przywrócone na masową skalę umieszczanie osób niewygodnych w szpitalach psychiatrycznych…

     że nie wspomnimy o Wybitnych Osiągnięciach Programu „Wsjo Kukuruza”…

     …polecił m.in. siać kukurydzę w całym kraju, także tam, gdzie nie mogła dawać wysokich plonów, a także „prześcignąć USA w produkcji mięsa w ciągu 2-3 lat„. W efekcie produkcja zboża upadła do tego stopnia, że ZSRR był zmuszony kupować zboże za granicą.

     (o jego osiągnieciach w dziedzinie walki z Głodem na ukrainie w l. 30 już nawet nie wspominając…)

Możliwość komentowania została wyłączona.