i nadal o Kulturze, bogdyż.

Grudniowy koncert Jordi Savalla, wirtuoza violi da gamba, byłby po prostu koncertem wielkiego muzyka, który do tej pory nie gościł w Gdańsku, gdyby nie to, że miał się stać wydarzeniem niemal politycznym. Otóż poszła po kraju wieść, że na koncercie ma pojawić się sam premier! Słownie: PREMIER. Była to wieść tak niesamowita i rażąca, że sami organizatorzy i media częściej w anonsach wymieniali nazwisko słynnego potencjalnego słuchacza niż wykonawcy.
(…)
Niestety. Wyszło jak zwykle. Wbrew szumnym zapowiedziom i rozbudzonym nadziejom, premier nie przybył. Ponoć przysłał swojego doradcę, który tamtego wieczora robił za uszy premiera.

Zrzut-ekranu-2013-01-01-(godz.-11.25

12 myśli na temat “i nadal o Kulturze, bogdyż.

 1. ps.
  (jak zwykle.)

  W Hiszpanii są 4 lotniska, które nie widziały samolotu, a każde większe miasto w Polsce buduje lotnisko: Lublin właśnie je otworzył, w kolejce są Kielce, a nawet Radom – 90 km od Okęcia z coraz lepszym do niego dojazdem!
  Inny przykład. Gmina stara się o pieniądze na ścieżkę rowerową. We wniosku pisze, że dzięki temu przyjedzie 18 turystów więcej, co spowoduje 1,2 dodatkowego miejsca pracy. Budują. Ścieżka zaczyna się tam, gdzie jest początek wsi, kończy tam, gdzie jest koniec wsi. I jest doskonałym chodnikiem dla dzieci idących ze szkoły, matek z wózkami, pijanych idących z knajpy. I bardzo dobrze! Rośnie bezpieczeństwo. Tylko rozwoju z tego nie ma.

   „Podział na Polskę A i B pogłębia się”
   Prof. Grzegorz Gorzelak (wyborcza.biz; dziś)
  1. Zaro, zaro w gazetach panie pi(s)ało, że lotnisko w Kielcach bankrutuje bo ma długi u gminy przez aeroklub. Nie chce mię się linka szukać bo był z zeszłego roku.

   I pacz pan – nie wiedziałem że De Niro na skrzypcach zaiwania. Grał jakieś przeboje? Coś tej… no… Peszek albo Rodowicz?

         1. Koziołek został odwieziony przez policjantów do kościoła pod wezwaniem św. Antoniego w Zduńskiej Woli, przy którym stoi żywa szopka. Kozioł, już rozebrany z fig i kamizelki, stanął obok lamy, osiołka i owiec.

          Tylko tyle mam Panu do powiedzenia.

Możliwość komentowania jest wyłączona.