wycinek-gazety-jakiejs-socjolodzy-o-pokoleniu

i nawet nie wiem, z jakiej Prassy.
(czy to ważne? wszędzie gadają…)
no to mu odpisałem:

  Panie:
  (…)
  jak steve jobs stworzył Apple to je później sprzedał (i kupił).
  a co Ja?
  nic nie stworzyłem.

  może nie jestem żadnym pokoleniem.

pozdrawiam.
mr m.

12 Odpowiedzi do “Kolega przysłał z iphona.”

 1. (a jeśliby Ktoś koniecznie MUSIAŁ — o [tzw.] polityce)

  makowski (f-book)
  poranne wiadomości Lepsze niż prysznic (do 72 godz.)
  (cyt.)

   „Jego zdaniem sytuacja świadczy o uwiądzie intelektualnym w Platformie.
   (…) na posiedzeniu połączonych komisji: (…) obradujących nad (…) nie pojawili się szefowie (…) i (…). Ten ostatni w czasie posiedzenia był aktywny na Twitterze…”

  (kon. cyt.)

   1. Panie M. ja tu znam takiego jednego co chyba tez rodzinie zniknie.
    K. ma teraz 20 lat, zostal wyslany do wujka, kilka miesiecy temu. Mial sobie tylko na studia zarobic. Ale nagle rodzice zaczeli miec potrzeby np. teraz ponoc jego mlodsza siostra zniszczyla tv i musi rodzicom wyslac kase na zakup nowego.
    Chlopak nie ma nawet konta w banku. Pensja splywa na konto wujka a ten potraca mu kase za utrzymanie oraz wyplaca kieszonkowe, reszte wysyla rodzicom chlopaka ktorzy jego pieniadze z „rozsadnie wydaja” na wlasne potrzeby. Na swieta mu na bilet do domu poskapili ale za to beda mieli nowy tv.
    Zaszokowana opowiesciami pytam: „ta siostra mlodsza to ile ma lat”. Okazuje sie ze… 4 lata. Wiec panie M. jeszcze wiekszy szok! To ile ma lat jego mama, ano 40 lat.. wzorowa ksiegowa w miasteczku X, tata tez pracujacy gryzipiurek lat 43. Oboje po studiach, a swojego najstarszego syna jak parobka wyslali do roboty i go reularnie z kasy ograbiaja. Chlopak po kilku miesiacach tego „rodzinnego biznesu” doszedl do wniosku ze nie ma po co wracac, ze mu nigdy na studia nie dadza odlozyc. Chce sie uniezaleznic od wujka i na kursy zawodowe jakies sobie zaoszczedzic. Znaczy na wiosne jeszcze jeden rodzinie „zniknie” bo go „nie stac” na utrzymywanie wiezi rodzinnych;)) C’est la vie!

 2. To te buce co żydów wywalali w 1968 (zamiast palić staniki) nie dość że neokapitalistycznie zjebali Polskę to jeszcze przyczynili się do apartheidu i antyhumanizmu kraju Izrael.

   1. z powyzszej tresci wynika ze dalej nie bardzo wiedza co to stanik i w dodatku wierza w komunizm!
    przyklad – moj tesc – byl starsznie zdziwiony ze my tacy niezaradni zyciowo podania o mieszkanie nie napisalismy tylko tak durnowato kredyt sobie na kark wzielismy:)

    1. a co ja będę…
     (cyt.)
     „Według zapowiedzi w 2013 roku stadion miał przynieść 250 tys. zł zysków. Okazuje się jednak, że wynik będzie na minusie – stadion straci 21 mln zł”. „Stadion ma przestać przynosić straty w 2014 r”
     (kon. cyt.+ ad lib.)

 3. A ten Gdula to chyba z tych z Bezpieki? Niedaleko pada jabłko od jabłoni:D.

  Wesołych:P.

  PS Co do tego K. to ja bym się zainteresował czy wujek aby za dużo nie potrąca do własnej kiesy:P. A jakbym miał takich „rodziców” to bym się jeszcze z nimi o alimenty poboksował na do widzenia.:P.

Komentarze są wyłączone.