W sobotę w Rzeczpospolitej w dodatku Plus/Minus będzie felieton, który jest prowokacją intelektualną. Zakładam w nim czwarty rozbiór Polski, tym razem taki samorozbiór, i pytam czytelnika w którym kraju chciałby zamieszkać. Poniżej fragment:

„[…] Przeprowadźmy pewien eksperyment intelektualny, załóżmy, że wzorem Czechosłowacji Polska podzieli się na dwie części. Na Zachodzie powstanie PRL, Polska Republika Lemingów, a na Wschodzie IV Rzeczpospolita. Linia graniczna musiałaby też przechodzić środkiem Mazowieckiego i Łódzkiego, w Warszawie na przykład wzdłuż linii Wisły. Stolica PRL-u zostanie przeniesiona do Gdańska lub Poznania, a IV RP do Krakowa. Zastanówmy się, jak mógłby wyglądać rozwój obu krajów…”

  Krzysztof Rybiński
  Banksterzy z GS-u i czwarty (samo)rozbiór Polski

(ale, dla przyzwoitości, dodam:)
sugerowałem to sporo wcześniej [31 sierpnia 2004 ] — choć pewnie nie byłem też 1szy; pomysł bowiem wydaje się
(i nie zapominajmy o Panuprezydencie oczywi.)

9 odpowiedzi na “Trudno być Prorokiem we wiśle.”

 1. ps.
  Prasówka:

  Szprota Psota (f-book)
  Ostatnimi dniami przeleciała przez FB informacja o muzułmańskim zamachu na duńską choinkę. Jak zwykle prawda padła ofiarą sensacji. Tu artykuł po duńsku, ale google translate wyjątkowo dobrze sobie radzi z tłumaczeniem.

  oraz:

  Grzegorz Lindenberg (f-book)
  Teksty o Rosji, pisane przez niezależnych specjalistów na portalach CNBC oraz Huffington Post były dziełem rosyjskiej agencji PR… http://www.propublica.org/article/from-russia-with-pr-ketchum-cnbc/single#republish

Możliwość komentowania została wyłączona.