Rafał Rękosiewicz
Nie cierpię artystów. Albo chcą mi wcisnąć swoje emocje, albo sterować moimi.
Zdrowy stosunek do nich jest taki, jak moich byłych sąsiadów: w TV śpiewał Karel Gott, oni się kłócili, czy ten gruby złoty łańcuch jest prawdziwy, czy nie. Pan twierdził, że to skok na błysk, Pani zaś że go z pewnością na niego stać.………………

Krzysztof Promny
Jestem dumny z tego, że przyszedłem na świat w Polsce, kraju z charakterem, ale nie pasuję do modelu polskości, o którym zewsząd słyszę. Urodziłem się jako katolik, ale przestałem wierzyć w piekło i niepokalane poczęcie. Nie chodzę też co niedziela do kościoła i tego nie ukrywam. Ksiądz przestał do mnie przychodzić po kolędzie, być może dlatego, że przed domem wywiesiłem buddyjskie flagi modlitewne z Lhasy. Nie jestem jednak buddystą, choć chciałbym promieniować takim spokojem jak pielgrzymi kręcący młynkami modlitewnymi na Barkhorze w Lhasie.
(…)

  Robert Jezierski
  Też mam 46 lat i odkąd pamiętam mam obawy, że Polska marnuje potencjał mój i wielu innych ludzi bawiąc się swoimi klockami. Nic mi nie wiadomo o religii smoleńskiej. W kwestiach religijnych zawsze byłem sceptyczny. Wyborczą przestałem czytać regularnie ponad dekadę temu. Większość zawodowego życia przepracowałem w Polsce na umowach autorskich więc o emeryturę się 'nie muszę martwić’ :) Teraz obawiam się tylko, że Polska zabierze przyszłość moich dorosłych dzieci. Córka studiuje w PL a syn uczy się w UK… a ja niestety widzę ogromną różnicę… i to na niekorzyść Polski. Staruszkowie naukowi, polityczni, gospodarczy rządzą Polską przestrzenią medialną, uczelnianą i społeczną niepodzielnie. To bardzo źle wróży i dostrzegają to już niektórzy młodzi naukowcy.
  Nie zauważyli jeszcze tego starszawi dziennikarze i podstarzali politycy. Polska między Scyllą i Charybdą, czyli między Kaczyńskim a Michnikiem to Polska skazana na katastrofę…

10 odpowiedzi na “facebook jako „gra w klasy” albo inna Literatura.”

 1. ps.
  i nieco partnerstwa prywatno-publicznego:

  makowski poprowadzę Lud na barykady w godzinach popołudniowych. tylko poważne oferty…

   Andrzej Marzec, Sylwia Siedlecka, Gedeon Welocyped and 11 others like this.
   Jacek Kaminski moze byc wtorek 18.30?
   Rafał Rękosiewicz czy można zakończyć przed 23-ą gdyż mam ostatni autobus?
   Gedeon Welocyped Oferta ma charakter cykliczny? Jak duże będą grupy? Czy dzieci mają znizki?
   Gedeon Welocyped A, no i czy będą fotosy?
   Rafał Rękosiewicz ‎…i czy będzie możliwy nocleg dla 2 osób w Pana słoniu?
   Gavroche – Wikipedia, wolna encyklopedia
 2. Artyści są potrzebne, żeby zapewnić ludziom pracy godziwom rozrywke. A nie jakieś głupoty. Poczytaj pan o organizacyjnej roli prasy.

  1. O „wychowawczej” (= roli prasy). i nie muszę czytać: znam to od Dziecka, no od połowy lat 70. ze szkoleń.
   (z UB-urzędnikiem jedno nawet było. a Co?!? się było, sie widziało = się wie.)

Możliwość komentowania została wyłączona.