Rafał Rękosiewicz
Nie cierpię artystów. Albo chcą mi wcisnąć swoje emocje, albo sterować moimi.
Zdrowy stosunek do nich jest taki, jak moich byłych sąsiadów: w TV śpiewał Karel Gott, oni się kłócili, czy ten gruby złoty łańcuch jest prawdziwy, czy nie. Pan twierdził, że to skok na błysk, Pani zaś że go z pewnością na niego stać.
Krzysztof Promny
Jestem dumny z tego, że przyszedłem na świat w Polsce, kraju z charakterem, ale nie pasuję do modelu polskości, o którym zewsząd słyszę. Urodziłem się jako katolik, ale przestałem wierzyć w piekło i niepokalane poczęcie. Nie chodzę też co niedziela do kościoła i tego nie ukrywam. Ksiądz przestał do mnie przychodzić po kolędzie, być może dlatego, że przed domem wywiesiłem buddyjskie flagi modlitewne z Lhasy. Nie jestem jednak buddystą, choć chciałbym promieniować takim spokojem jak pielgrzymi kręcący młynkami modlitewnymi na Barkhorze w Lhasie.
(…)Robert Jezierski
Też mam 46 lat i odkąd pamiętam mam obawy, że Polska marnuje potencjał mój i wielu innych ludzi bawiąc się swoimi klockami. Nic mi nie wiadomo o religii smoleńskiej. W kwestiach religijnych zawsze byłem sceptyczny. Wyborczą przestałem czytać regularnie ponad dekadę temu. Większość zawodowego życia przepracowałem w Polsce na umowach autorskich więc o emeryturę się 'nie muszę martwić’ :) Teraz obawiam się tylko, że Polska zabierze przyszłość moich dorosłych dzieci. Córka studiuje w PL a syn uczy się w UK… a ja niestety widzę ogromną różnicę… i to na niekorzyść Polski. Staruszkowie naukowi, polityczni, gospodarczy rządzą Polską przestrzenią medialną, uczelnianą i społeczną niepodzielnie. To bardzo źle wróży i dostrzegają to już niektórzy młodzi naukowcy.
Nie zauważyli jeszcze tego starszawi dziennikarze i podstarzali politycy. Polska między Scyllą i Charybdą, czyli między Kaczyńskim a Michnikiem to Polska skazana na katastrofę…






makowski
ps.
i nieco partnerstwa prywatno-publicznego:
Pat Magroin
Jaką Sycylią a Chorwacją?
Co pan przy niedzieli w dniu zaraz po szabasie – człowiek jeszcze odpoczywa.
makowski
my, Mahorzydzi odpoczywamy w Piątki. reszta jest na odpoczynek po Odpoczynku.
euro collapse
Zawsze to samo
niestety
makowski
tak, mnie to też już (jeszcze?) Męczy…
vontrompka
Krzysztof Promny? to cytat z Jacka Pawlickiego
makowski
pewnie tak, ale to KP cytuje. (kto by miał czas czytać coś, poza f-bookiem.)
zUBek
Artyści są potrzebne, żeby zapewnić ludziom pracy godziwom rozrywke. A nie jakieś głupoty. Poczytaj pan o organizacyjnej roli prasy.
makowski
O „wychowawczej” (= roli prasy). i nie muszę czytać: znam to od Dziecka, no od połowy lat 70. ze szkoleń.
(z UB-urzędnikiem jedno nawet było. a Co?!? się było, sie widziało = się wie.)