……………….
a skoro jesteśmy w Temacie:

Piłkarze ŁKS do meczu z Widzewem przystąpili w nieco lepszych nastrojach. Jak się dowiedzieliśmy, na ich kontach wreszcie pojawiły się pieniądze, na które czekali od dawna. Prezes ŁKS (…) Przed meczem wierzył, że wypłata będzie najlepszą motywacją.

tak: każdy wierzy.
(przed meczem.)
ale później spada nam na Głowę samolot. albo Rzeczywistość, gdyż mnie się myli.
uczcijmy więc minutą Ciszy ten poniedziałek, który okazał się być Wtorkiem.
(jak człowiek, który był Czwartkiem, wiadomo.)

Obcy przybysz na widok niezwykłych czerwonych domów mógł powziąć podejrzenie, że ich lokatorzy również odznaczają się dziwactwami. Poznając mieszkańców nie doznawał pod tym względem zawodu. Dzielnica była nie tylko miła, lecz wręcz doskonała, byle nie dopatrywać się w niej oszustwa, a widzieć raczej fantazję. Jeśli nawet mieszkańcy nie byli artystami, całość miała artystyczny charakter.

a to zupełnie jak u Nas, prawda?

  („Urok nierealności występował tym wyraźniej o zmierzchu…”)

no to Dobranoc Państwu. byle do 1 Maja…

31 odpowiedzi na “wszędzie Rzydzi. dziś: Rastamanfinger.”

 1. och, i może dodajmy, iż jest Sprawiedliwość na świecie, choć spóźniona:

  Brazylijski Judasz

  powiesił się aż do skutku. To miał być teatr, ale wygląda na to, że specjalna wieszalnicza uprząż jakoś się zahaczyła o łańcuszek (no też pomysł, Judasz z łańcuszkiem, ciekawe jakiego świętego), który aktor miał na szyi. A już podziwiali jak on dobrze gra. No i było to w piątek a lekarze ciągle walczą o odratowanie go. Wprowadzanie ogranizmu w stan komy.

  Gdy byłem dzieckiem nie oddawano babć prawdziwemu wilkowi na pożarcie.

 2. no i może jeszcze troche Muzyki, na koniec:

  Rafał Rękosiewicz (f-book)
  W epoce roka łupanego ćwiczyliśmy na strychu DK niemal codziennie. Brakowało tekstów. Pewnego dnia basman Wili wparował z rozjarzonym wzrokiem
  – Mom tekst!

   „Te słowa nikomu nie znane
   Przeze mnie są wypowiedziane
   Łule bule, łule bule.”

  Miłego dnia.

 3. „Na pewno przydałaby się na dole tej ściany tabliczka z informacją ułatwiającą zrozumienie przesłania (przynajmniej z datą powstania oryginału). Wprawdzie, jak dla mnie, trzeba być prymitywem, żeby uznać to za prowokowanie do oddania moczu, ale i tak turysta (a nawet wrocławianin) może nie skumać, o co chodziło.” obraz-a przyzwoitości

    1. no wlasnie, dlatego nie rozumiem dlaczego wzrost noska jest ograniczony przez prezerwatywe

 4. „Gdy w mediach rozpoczęła się ogólnonarodowa żałoba, oni na żałobę czasu nie mieli. Byli szczęśliwi, choć przez wypadek rządowego Tu-154 nie było to szczęście w pełnym wymiarze”
  * * *
  Tato Karoliny stanął na wysokości zadania – o katastrofie nie wspomniał ani po jej powrocie od fryzjera, ani później.

  i takie kwiatki co akapit…

 5. Bo Panie Makowski, Polacy to za_jebisty narod. Nadstawiaja dupy jak sie da i nie ma sie co dziwic ze sa dymani!
  Krew mnie zalala jak sie dowiedzialam ze te rysie pysie z huty w ilosci 350 sztuk starjkowali-okupowali az do piatku..no swieta sa trzeba wiec do domu isc a dzis nie wpuszczeni do pracy „negocjowali” i „wynegocjowali” zwolnienia „za porozumieniem stron”. Manna z nieba dla pracodawcy, bo nie musi placic nikomu odpraw z tytulu likwidacji stanowiska pracy. Podejrzewam, ze wlasciciel huty, na tym strajku jest calkiem przyzwoicie zarobiony.

  ps. A strajkujace-mysie-pysie nawet bezrobotnego nie dostana, bo tym ktorzy sie zwalniaja za porozumieniem stron takowe swiadczenie sie nie nalezy.

   1. a to Pan czytal? http://niewygodne.info.pl/stocznia_gdynia_01.htm

    „Okazało się też, że tzw. tymczasowy nadzorca, a następnie zarządca kompensacji majątku obu stoczni, który na mocy specustawy stoczniowej prowadził sprzedaż aktywów stoczni, nie miał doświadczenia w prowadzeniu likwidacji lub upadłości. Pobierał on także „relatywnie wysokie wynagrodzenie”. Zgodnie z treścią raportu NIK: w okresie od stycznia 2009 do 31/03/2011 łączne wynagrodzenie zarządcy kompensacji Stoczni Szczecińskiej Nowa i Stoczni Gdynia wyniosło 15 mln zł brutto, a do zakończenia procesu kompensacji może wynieść 17,2 mln zł. NIK stwierdził, że były to działania „nierzetelne, niecelowe i niegospodarne”.”
    >>>>> A ze proceder odbywal sie na mocy specustawy to znaczy legalnie i zgloszenia do prokuratury zrobic NIK nie moze.

    1. nie.
     i nie przeczytam, gdyz i tak mam Wysokie Ciśnienie (chyba, bo nie mierzyłem od 20 lat).

  1. więcej by było jakby o Mużynach (& Gołych).
   ale nie jesteśmy jakimis Rasistami, prawda?

Możliwość komentowania została wyłączona.