Wejherowo wysyła urzędników na „imprezę integracyjno-wypoczynkową do Aten” (…) Na sześć dni na przełomie kwietnia i maja wyjedzie 50 osób, czyli jedna trzecia składu………………
ps.

Akta 57 spraw zniknęły

  Słowa nasze, nawet co ważniejsze słowo
  ściera się w użyciu, jak ubiór, co sparciał.
  Chcę, by zajaśniało na nowo
  najdostojniejsze ze słów – partia.
  Jednostka! Co komu po niej?!
  Jednostki głosik cieńszy od pisku.
  (…)
  Partia – to głosów jeden poryw –
  zbity z bezliku cichych i cienkich…
  (…)

  „Włodzimierz Iljicz Lenin”
  Władimir Władimirowicz Majakowski

……………
Naród wysłany na imprezę integracyjną do Społeczeństwa, które cienkim głosikiem młodocianych internautów.
(wała.)
……………
no to mój (wczorajszy, a więc już Do Zapomnienia) pomysł racjonalizatorski. dla Władzy naszej, krajowej — i dla tej Nadrzędnej…
w czynie.

makowski
Taniej wyjdzie uprościć Wszystkie Przepisy:

  § 1. NICZEGO nie wolno.
  § 2. W sprawach Szczegółowych Pozwoleń skontaktuj się z odp. Urzędem (na piśmie).

(koniec.)
i po krzyku.
Tanio, prosto; a na (prawie) to samo wyjdzie.

oszczędne Państwo to oszczędny obywatel.
Obywatele, oszczedźcie.
……………
(oraz w części Naukowej:)

  Mirek Usidus via Milosz Lodowski (facebook z rana jak.)

Ten wykres to tak na poważnie czy dowcip ;)

(na razie Dowcip […?]; ale Rząd pracuje usilnie dla.)

18 odpowiedzi na “zapomnieliście już o Piłce? o stadionie (tzw.) narodowym. to dobrze. Obywatel musi być Wesoły.”

 1. Skoro prasówka codzienna to proszę:

  „Istotne jest abyśmy wypracowali – w Europie i w Polsce – propozycje dotyczące nowocześniejszego, niż to proponują ACTA, pogodzenia ochrony własności i ochrony wolności w internecie”.

  Tymczasem policja zatrzymuje za obrazę premiera:
  http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/policja-zatrzymuje-za-krytyke-rzadu_186145.html
  Zobaczymy czyja będzie własność i kto będzie miał do niej wolność.

  Czy można mieć dobrą opinię na własność? Czy studzenie przy pomocy zatrzymania odnosi skutek podobny jak w fizyce? Ciało zatrzymane oddaje wtedy energię na zewnątrz… Najczęściej poprzez (s)tarcie, ale zdarza się też opór. ;-)

  Władza zajmuje się jak na razie samą sobą z dobrym skutkiem. Kraj ma się nieźle. Mam kolejną po propozycji Pana MMaka opinię dygresyjną: zafundujmy premierowi i pozostałym urlop (bezpłatny?). Pozostawiając bez zmian prawa i zasady rządzące krajem. Może okaże się, że nic nie trzeba zmieniać? W przepisach etc. Że funkcjonowanie parlamentu w obecnej postaci nie jest niezbędnym warunkiem funkcjonowania demokracji w obecnym stanie.

   1. Co do reformy emerytalnej to mam następujący pomysł – skoro robimy narodową ściepę na naszą przyszłość (robimy?, czy zwyczajnie opłacamy naszym drogim rodzicom spokojną starość) to zwyczajnie zainwestujmy te pieniądze w przemysł.

    Wyczytałem, że stopa zwrotu z długoterminowych inwestycji bankowych (a na tym zdaje się opierał tzw. III filar wynosi w dłuższym czasie około 7%. Od tego trzeba by odjąć inflację (obecnie około 4%). Zostaje mizerne 3%.

    Przypuszczam, że zysk z dobrze zainwestowanych pieniędzy może być dużo większy. Zwłaszcza jeśli zatrudni się dobrych fachowców, którzy 100% emerytury będą pobierać w zależności od wysokości uzyskanych zysków sytemu.

    Zalety? Rozwój przedsiębiorczości, wpływy bieżące z podatków od powstałych firm. Rozwój innowacyjności (w końcu chyba najlepsze biznesy robi się na nowinkach technicznych, tam gdzie brak silnej konkurencji – czyż nie?).

    Niepotrzebne są wtedy formy pośrednictwa w postaci firm finansowych – państwo pożycza na biznes od obywateli, nie od banków. Przy sprawnie działającym biznesie będzie to zachęcać do kumulowania oszczędności i współpracy z kapitałem (także intelektualnym) niezależnym.

    Problem starzenia się społeczeństwa zostaje rozwiązanym przez nowoczesną gospodarkę (automatyzacja). Pani Jadzia w wieku 65 lat nie jeździ już na szmacie (konserwator powierzchni płaskich), ale zajmuje się dozorem kilkunastu robotów sprzątających.

    Brakującą liczbę pracowników zdobywamy przez (proszę wybaczyć) eksport siły roboczej z zagranicy.

    Problemem pozostaje weryfikacja efektów działania systemu. Zarówno tych bieżących (zyski można przecież przejeść w dobrze pojętym interesie politycznym jakiejś partii), jak i długofalowych.

    1. tak: ja też jestem za tym, aby każdy mógł sam decydować o swoim.
     (a w tym; o pieniądzach, które zarabia.)
     PROBLEM w tym, że tego nie wolno (= ZUS).
     2gi PROBLEM w tym, że dla mnie (r. 1952) jest już za późno.
     c.b.d.u.

     1. Niestety beztroska ludzka (przykład Nowej Zelandii, gdzie wpływy do ichniego ZUS-u dobrowolnie są niskie) zmusza rozsądną część społeczeństwa do zastosowania społecznego przymusu.

      1. niestety pracuję (prawie) bez przerw od 1976 r. (+ 5 lat studiów, które podobno kiedyś też były „wliczane”). co daje… 2011 – 1976…
       no, powiedzmy 30 kilka lat.
       a mam przepracować (wg. dotychczasowych zasad) jeszcze 5. (wg nowych — Dłuuuużej…)
       pytam się: CO TO JEST? Niewolnictwo? i po 35-40 latach zostanę wyzwolony…? no, jaja.

       Prawo rzymskie chroniło niewolników przed wyzwoleniem w przypadku choroby, starości czy po prostu w sytuacji, kiedy nie mógł pracować.

       1. Za to ma Pan sumienie i nie wrzuca do kapelusza starca pod kościołem. Tak mówią.

        1. że niby Ja = sumienie? nie wiem, nie widzialem ostatnio (= widocznie nie było Okazji sprawdzić.)
         a „nie wrzucam” — tak. poznałem „operę żebraczą” już jako Malutki nastolatek.
         (ale jak? nie pamiętam… chyba w tomie „Poeci brytyjscy… cośtam costam”.)

         1. Na pocieszenie dodam, że prawdopodobnie nie będzie Pan musiał nic dłużej pracować. Państwo wprowadzi reformę emerytalną w pełnym kształcie do 2020 roku (wg pierwszych głosów informacyjnych) dla Panów.

 2. To po kiego ch… na państwo skoro sam mam dbać o wszystko, pracę, mieszkanie, edukację, emeryturę, zdrowie no i flaszkę? Po cholerę mi utrzymywanie bandy urzędników wybranych pseudo demokratycznie czy mianowanych po znajomości? Po ch… mi zdemoralizowana policja, wojsko i nieudolne służby specjalistyczne.
  Niech się idą na wczasy do Watykanu.

 3. Gierek inwestował w przemysł, trochę z gałezią mu się nie udało, ale długów trochę mniej zrobił niż Don Ek, który raczej w nic nie inwestuje (kończy asfaltowanie dróg piaszczystych i betonowanie bazarów tysiąclecia)

 4. cieszymy się (z sukcesów naszej Partii). Obywatel musi być Wesoły.
  (napisano w tytule.)

Możliwość komentowania została wyłączona.