13 myśli na temat “Licytacja?

 1. ja wczoraj widziałem takiego jak spał w deszczu nad fosą (d. fosa miejska)
  nawet Juniora, co zaczął pokpiwać sobie wyprostowałem: czego chcesz – człowiek śpi sobie (gdoz. 13.00) na świeżym (no tak się mówi, choć w mieście to…) powietrzu, nic go nie goni, ma wolne (=jak tatuś, co wziął wolne, żeby pójść z dzieckiem do służby zdrowia)

  1. ano.
   pokazywali mnie kiedyś 1dnego takiego, na osiedlu rakowiec (generalnie: ex-Milicyjne)
   – o, popatsz: ten był Wielkim Prezesem Czegoś, w l.90. ale później nie był; później żył z Zaoszczędzonego — i czekał na Lepszą Ofertę, później…

 2. a życie (Rzyć, gdyż…) przynosi mnie ostatnio (albo Przenosi, bo) — natychmiastowe Aktualizacje. znaczy: myślę Banalnie (= jak wszyscy).

  Józef Cukier
  a piszę to tylko dlatego, że chciałbym zobaczyć jeszcze raz Brasil w kinie. Tak widziałem ten film w kinie Lwów, nie było koło tego wielkiego halo, pan Jacek puścił to na DKF

   Mirosław Ryszard Makowski
   a to nie widzisz Pan brasil na ulicach? a bo ja widzę, w panoramie i tym, no: Twardym kolorze…

  Józef Cukier
  no widzę, ale ten Gilliama lepiej wyreżyserowany

 3. spycha się takich ludzi poza obszar widzenia i czucia.
  nie zrobiłam zdjęcia, ale na rynku w Pozn. straż czy policja spisywała innych meneli, a oni luz i spokój, aż jeden nie wytrzymał i mówi: „Panie władzo! ja to z moim kolegą najlepszym MALEŃCZUKIEM tu piwo pijałem. Wie pan kto to jest Maleńczuk??”

  1. ano: wszyscy się gdzieś Spychają; 1dni do Śmietnika inni do Kredyta. (i 1dni 2gich nie widzą: właśnie Sąsiadka — na Sąsiadkę krzyczała:
   iczemumnietuQrvapodoknamitrzepie?!?podobnowamerycejuszniemaTszepaków…
   noBrudjejsięniepodobaw[…]1bana1dna…

   w samoBorzecieło.

    1. powiem tak: to kwestia Stosunku; jak wszystko.
     ja nie zamykam okna — choć nie jest to Po dglądactwo ;)
     zamykanie Okna to tak jak zamykanie oczu — Problem nie znika…

 4. Niedaleko pada jabłko od jabola. Widzisz pan. Każdy może zostać emerytem ale menelem już nie. Bycie malowniczym menelem przynosi liczne w internecie publikacje, emerytów zaś nie zdjęci się bo nie piękni jacyś.

   1. nawet jesli (a moze zwlaszcza) jesli jest to bieda z nedza moralna… Cale pokolenie nudnych rezyserow mielismy, ktorzy fascynowali sie zdegenerowanymi aparatczykami przeciwstawiajac im mlodych-ideowych, ktorym dopiero dekade pozniej dane bylo posmakowac zgnilizny przy korycie… Pozniej nastala Gruba Kryska, to lektury zaczeli ekranizowac

Możliwość komentowania jest wyłączona.