legitymacja-radny-zolibo-B-001-fragment

i powiedzmy, przyjmijmy („teorety.”) – że zmieni (-My?) się Władza. i co z tego?
i tak popierać ją będą ci (= sami), którzy ją popierają Teraz. ci sami, no: może chwilę później, trzeba usta ze starego goowna obtoknąć nieco – ci sami, którzy Dziś. ci sami będą dostawać granty, Ordery, nagrody, stypendia, posady…
i pisać ku chwale Ojczy.
(tak: chwilę im, niektórym, zajmie przystosowanie się, ale. IV brygada, zawsze.)

23 odpowiedzi na “Zawsze w tyle i walce.”

  1. no, właśnie… a ja chciałem do PZPR (tfu) ale mnie powiedzieli, że już za późno, bo Sztandar czy coś tam. chollera; zawsze spóźniony…

   1. „ ci sami, któ­rzy Dziś. ci sami będą dosta­wać granty, Ordery, nagrody, sty­pen­dia, posady…”
    No jakże to tak? Nieśmiertelni?

    Starość. Starość wyklucza ciągłe pobieranie profitów*.

    Poza tym Pareto ma tu coś do powiedzenia.

    __________________
    *Mam taką teoryjkę, że ZSRR nie upadł z innego powodu jak z tego, że tamtejsza elita bała się oddać władzę; nie ze względu na profity, ale na strach przed rozliczeniem. postępująca, nieuchronna degradacja biologiczna szczytów władzy spowodowała rozpad państwa.

    1. ja mam natomiast teoryjkę, że zsrr (d. cccp; d. Carat) — nie upadł; a tylko się przereformował. zresztą nie tylko ja… (ale nie chce mnie się szukać linków; generalnie przypominających Cykle Kondratiewa zresztą, co nie dziwi.)

     1. Jedno drugiemu nie przeczy. Część społeczeństw dawnego ZSRR mitologizując swoje dzieciństwo, młodość pragnie powrotu do status quo ante.

    2. Jak uczy doświadczenie historyczne wejście do elity rządzącej nie jest jednak sprawą prostą mimo posiadania materialnych i/lub moralnych cech teoretycznie uprawniających do tego. Spowodowane jest to kostnieniem istniejących elit i ich zamknięciem się w sobie. Na skutek tego krążenie elit zostaje zakłócone, co zdaniem Pareto ma niekorzystny wpływ na funkcjonowanie organizmu społecznego i jego poszczególnych części.

     1. …i dlatego Wojna (i.e. Rewolucja) jest higieną cywilizacji (i.e. Władzy) — jak ponoć mawiał Clausewitz (sprawdzić, czy nie Rzyd…)

      1. Stosowanie tego rodzaju analogi jest wielce ryzykownym. Jeśli higienicznym jest np. wycięcie 6. milionów Polaków podczas II Wojny Światowej, to mój słownik smaku mówi „nie-e”.

       Zawsze powtarzam sobie podstawową prawdę, że w życiu społecznym, historii nie ma praw, które ująć można w zgrabne bon moty. Są prawidłowości. Są też odstępstwa i wyjątki.

       1. no, właśnie: smak. (a jak smakują Kurczęta, których na całym świecie ginie – w tydzień – też pewnie z kilka milionów?) wszystko jest kwestią smaku, p. Paul Valery. Jajecznica jest wynikiem Eliminacji Kurczaków-Samców; bowiem one = nie znoszą, wiadomo. (a jeść by chciały, a po co…)
        to prawidłowość, a nie bon-mot. holokaust Kogutów.

        1. Między kogutem a człowiekiem różnica jest zasadnicza. Człowiek jest w stanie nauczyć się autoironii. Nic mi nie wiadomo o istnieniu poczucia humoru drobiu. :)

         1. Powiedz to Pan Kogutom…
          ps.
          i powtórzę się:

          Wojna Wellsa miała rozegrać się na podwórkach angielskich wsi i miast, a jej uczestnikami i ofiarami mieli być wszyscy, bez wyjątku. Jawiła mu się ona niczym jakiś gigantyczny kataklizm przyrodniczy… (…)
          (…) utopią „The World set free” („Świat wyzwolony”) z 1914 r., gdzie raz jeszcze Wells nakreśla mrożącą krew w żyłach wizję wojny, która jest tu jednak tylko pretekstem do ukazania jasnych perspektyw dla ludzkości. Wojna pełni wręcz rolę katharsis dla wszelkich brudów cywilizacji, próby, którą musi przejść ludzkość, by wejść na wyższy stopień rozwoju.

 1. „ja mam nato­miast teo­ryjkę, że zsrr (d. cccp; d. Carat) — nie upadł; a tylko się prze­re­for­mo­wał. zresztą nie tylko ja…”

  Udało mi się odnaleźć cytat w sam raz na dziś dla Pana:

  Kto chce przywrócić komunizm
  ten nie ma rozumu.
  Kto go nie żałuje, ten nie ma serca

  Władimir Putin cytowany w książce Emmanuala Carrere, „Limonow”, Wydawnictwo Literackie, 2011.

  1. banalna trawestacja g. b. shawa (?), otto von bismarcka (?) i / czy józefa Piłsudskiego — i tyle. (+ nie lubie Ruskich.)
   „Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie skurwysynem, ale kto na starość socjalistą pozostał, ten jest po prostu głupi.”

Możliwość komentowania została wyłączona.